پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵

استانها  /  کهگیلویه و بویراحمد

یاسوج همچنان روی ریل «درجا» زدن/فرصت خدمت با جنجال و تنش از دست رفت

در چهار سالی که گذشت هر چه رسانه‌ها و فضای مجازی را نگاه کردیم به جز بحث و جدل‌های غیر مرتبط چیزی ندیدیم و نشنیدیم چرا که حاشیه پردازی مقدم بر هر خدمتی به مردم شده است.

یاسوج همچنان روی ریل «درجا» زدن/فرصت خدمت با جنجال و تنش از دست رفت

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، صادق حسن‌زاده در خصوص عملکرد شورا و شهرداری یاسوج در چهار سال اخیر این گونه آورده است: یاسوج شهری که همه زیبایی‌های خدادادی در آن وجود دارد از یک طرف کوه‌های سر به فلک کشیده و سفیدپوش، جنگل زیبای بلوط و آبشار و از سوی دیگر رودخانه‌ای خروشان که از وسط شهر یاسوج می‌گذرد و معدود شهرهایی از ایران موهبتی مانند رود بشار را در خود دارند و اصفهان با زاینده‌رود و اهواز با کارون آباد شده است.

اگر اصفهان و اهواز تنها زاینده رود و کارون را به عنوان برگ برنده در راه توسعه دارند اما اینجا آکنده از بسترهای هدیه داده شده الهی است که هنوز هیچ استفاده‌ای از آن نشده و با روندی که در حال حاضر دیده می‌شود شهر یاسوج همچنان در حال در جا زدن خواهد بود.

 گذری به شهرهای اطراف یاسوج که داشته باشیم و راه دوری نرویم خواهیم دید که در یاسوج به غیر از درجا زدن هیچ کار دیگری انجام نداده‌ایم و سرنوشت مردم شهر و دیارمان را به دعوا و جنگ و جدل در شورا و شهرداری گره زده‌ایم که عاقبت آن اوضاع این روزهای پایتخت طبیعت ایران است!.

در چهار سالی که گذشت هر چه رسانه‌ها و فضای مجازی را نگاه کردیم به جز بحث و جدل‌های غیر مرتبط چیزی ندیدیم و نشنیدیم چرا که حاشیه پردازی مقدم بر هر خدمتی به مردم شده است.

با نگاهی به عملکردها در شورای شهر یاسوج باید از اولویت‌های اصلی در انتخابا‌ت‌های آینده قبل از هر چیز شناخت کافی از افراد و سنجش درجه و عیار خویشتن‌داری و مردم‌داری داوطلبان باشد؛ در سال‌های اخیر به عینه دیده‌ایم که جنجال‌آفرینی مانع از خدمت به مردم مرکز استان شده شهری که هم زیستگاه بیش از 200 هزار ساکن بومی و مهاجر بوده و هم روزانه هزاران نفر از سایر نقاط استان برای کار اداری به آن سفر می کنند و مهم‌تر از همه گردشگران و مسافرانی است که یاسوج را مقصد گردشگری و تفریح خود قرار داده‌اند.

خدمت به مردم شهر یاسوج در این سال‌ها با انسداد روبرو شده و نشان داده که تا چهره اشخاص به خوبی برای مردم تبیین نشود و در معرض نقد رسانه‌ها قرار نگیرند و پیشینه آن‌ها برای رای دهندگان مشخص نشود باز هم همین آش و همین کاسه و دوباره باید شاهد تشکیل شورایی از جنس جنجال و تنش باشیم که نتیجه آن گریز از خدمت به مردم است.

در حوزه عمرانی هم که خوب بنگریم به نسبت یک مرکز استان کاری در این شهر انجام نشده در حالی که اگر شهرهای کوچک‌تر را بنگریم بسیار بیشتر و بهتر از یاسوج کار عمرانی در آن صورت گرفته است.

صحبت از وضعیت شهر یاسوج و عملکردها در مدیریت شهری و شوراها بسیار بوده و کافی است تا نظرسنجی از عملکردها نزد مردم داشته باشیم اما در این بین معتقدیم که مدیریت بر شهر یاسوج ابتدا باید بر پایه معیارهای اولویت‌دار مثل اخلاق‌مداری و مردم‌داری و خدمت صادقانه باشد در چارچوب احترام به رای مردم که خواهان توسعه شهر و دیار خود هستند شهری که در این سال‌ها تغییری در آن صورت نگرفته و همچنان یاسوج تشنه خدمت است.

انتهای پیام/82009

 

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول