پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹

استانها  /  کردستان

اعتماد مردم بزرگترین سرمایه نیروی انتظامی است/ دنبال امنیت مردم پایه و مشارکتی هستیم

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: مردم به نیروی انتظامی اعتماد دارند و ما این اعتماد را بزرگترین سرمایه خود می‌دانیم.

اعتماد مردم بزرگترین سرمایه نیروی انتظامی است/ دنبال امنیت مردم پایه و مشارکتی هستیم

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، پلیس جامعه‌محور الگوی جدید پلیسی است که در آن امنیت با مشارکت مردم صورت می‌پذیرد.

نیروی انتظامی به عنوان یکی از اصلی‌ترین متولیان برقرارکننده نظم و امنیت بیش از هر سازمانی نیازمند توجه به اجتماع است.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به عنوان سازمانی که در میان سایر بخش‌های حاکمیت نزدیک‌ترین سطح برخورد با مردم را دارد، لازم است در اجرای مأموریت‌های خود در برقراری نظم عمومی و امنیت اجتماعی بیش‌ترین توجه خود را به مردم داشته باشد.

چنین توجهی در سایه شناخت مناسب رویکرد جامعه محوری در مقوله مشارکت‌دهی مردم در امر نظم عمومی و امنیت اجتماعی است و ثمره ارزشمند این رویکرد کسب اعتماد و جلب رضایت مردم و بالاخره دست‌یابی به احساس امنیت روانی است.

رضایت مردم سرلوحه فعالیت‌های نیروی انتظامی

جانشین فرمانده انتظامی استان کردستان پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به تنوع ماموریت‌ها و فعالیت‌های نیروی انتظامی در بخش‌های مختلف می‌گوید: نیروی انتظامی رضایت مردم سرلوحه ماموریت‌های خود قرار داده و با تمام وجود در راستای خدمت‌گزاری به مردم تلاش می‌کنیم.

رسول برزویی با بیان اینکه امروز مردم به نیروی انتظامی اعتماد دارند و ما این اعتماد را بزرگترین سرمایه خود می‌دانیم افزود: به دنبال امنیت مردم پایه و مشارکتی هستیم چرا که بر این باوریم امنیتی، پایدار و مطلوب است که با مشارکت و همکاری و تعامل خودمردم همراهی شود.

پلیس امروز ایران اسلامی پلیس مردمی، انقلابی و معتقد به ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است

 

جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به تاکیدات فرمانده معظم کل قوا مبنی بر رسیدن پلیس در تراز انقلاب اسلامی تصریح کرد: پلیس امروز ایران اسلامی پلیس مردمی، انقلابی و معتقد به ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در دفاع از ارزش‌ها خون‌های زیادی را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

وی با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های انتظامی استان در حوزه‌های مختلف ماموریتی از جمله قاچاق کالا و مواد مخدر خاطرنشان کرد: ارزیابی‌های صورت گرفته از ناجا نشان می‌دهد استان کردستان از استان‌های امن کشور و موفق در انجام بسیاری از شاخص‌های امنیت در کشور بوده است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان کردستان این موفقیت را در سایه تلاش همکاران و همکاری و مشارکت همه سازمان‌ها و نهادها دانست و گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال "جهش تولید" نامگذاری شده است تمام تلاش و همت خود را در راستای تامین امنیتی مطلوب برای رشد سرمایه‌گذاری در تحقق جهش تولید به کارخواهیم گرفت.

تغییر رویکرد پلیس از تهدید محوری به رویکرد اجتماعی

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان هم در این باره با اشاره به تغییر رویکرد تهدید محوری پلیس در سال‌های اخیر به رویکرد اجتماعی، این تغییر رویکرد را چشم‌انداز امیدوار کننده‌ای در تقویت هرچه بیشتر تعاملات مردم با پلیس در تامین امنیت دانست و بیان داشت: مردم صاحبان اصلی امنیت جامعه هستند و خود نقش مهمی در ارتقاء امنیت در جامعه بر عهده دارند.

امیر هوشنگ حیدریان  تشکیل معاونت اجتماعی در نیروی انتظامی را در راستای تحقق رویکرد جامعه محوری پلیس دانست و بیان داشت: معاونت اجتماعی پل ارتباطی پلیس با جامعه است و عملکرد درست و هدفمند این معاونت می‌تواند جلب هرچه بیشتر مشارکت‌های مردمی در تامین امنیت جامعه را منجر شود. 

معاونت اجتماعی پل ارتباطی پلیس با جامعه است و عملکرد درست و هدفمند این معاونت می‌تواند موجب جلب مشارکت‌های مردمی در تامین امنیت جامعه شود

 

حیدریان راه‌اندازی مراکز مشاوره در کلانتری‌های سطح استان را اقدامی مفید و ارزشمند در راستای شناسایی بستر بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی به خصوص اختلافات خانوادگی دانست و تاکید کرد: از 5 هزار و 700 پرونده اختلافات خانوادگی ارجاعی به دفاتر مشاوره و مددکاری کلانتری‌های سطح استان در سال 98 بیش از 90 درصد پرونده‌ها به مصالحه انجامیده شده است و از فروپاشی بسیاری از کانون‌های گرم خانوادگی پیشگیری شد.

اولویت امسال معاونت اجتماعی را پیشگیری از وقوع جرم

وی اولویت امسال معاونت اجتماعی را پیشگیری از وقوع جرم با تاکید بر مشارکت همگانی و اطلاع‌رسانی عنوان و ابراز امیدواری کرد: با همکاری سایر سازمان‌ها و نهادها از جمله صدا وسیما بتوانیم با آموزه‌های همگانی و ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی شهروندان قدم‌های موثری در راستای پیشگیری از وقوع جرایم در جامعه برداشته شود.

رویکرد اجتماعی نیروی انتظامی زمینه‌ساز اعتماد عمومی و رضایت مردمی 

سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان هم در این دیدار اظهار کرد: باید تلاش کنیم در روابط اجتماعی با دیگران تاثیرگذار باشیم نه تاثیرپذیر.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان هم در دیدار با تعدادی از فرماندهان نیروی انتظامی با بیان اینکه در دین مقدس اسلام بر زندگی اجتماعی و ارتباطات اجتماعی تاکیدات فراوانی شده است گفت: رویکرد اجتماعی نیروی انتظامی اعتماد عمومی و رضایت مردمی را به همراه داشته است.

وی  بر اهمیت امنیت و آرامش در زندگی انسان تاکید و گفت: جامعه نیاز به آرامش دارد و روح انسان که آرامش داشته باشد در امنیت است چراکه بسیاری از ناهنجای‌های موجود در جامعه ناشی از ناآرامی‌ها است.

آیت الله شاهرودی درمان همه ناهنجاری‌ها و معضلات اجتماعی را در تقویت روحیه دینی و اعتقادی در بین مردم به خصوص جوانان و نوجوانان دانست و بیان داشت: تاکید مقام معظم رهبری بر تربیت جوانان مومن، انقلابی و کارآمد است چراکه جوان مومن و انقلابی هزینه‌ای را برای نظام ایجاد نمی‌کند و در عوض در بسیاری از گرفتاری‌ها و مشکلات به بخش‌های مختلف کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دشمن همیشه و در همه جا در فکر ضربه زدن به انقلاب و ارزش‌های انقلاب اسلامی است افزود: جوانان و نوجوانان نقطه هدف دشمن در جنگ نرم بوده و تلاش دارد تا از طریق اعتیاد و فضای مجازی ذهن جوانان ما را به انحراف کشانده تا از انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی دوری کنند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اطلاع‌رسانی و ارائه آموزش‌های همگانی به جوانان در راستای خنثی کردن توطئه دشمن اظهار داشت: کار فرهنگی یک کار جمعی و زمان براست و همه سازمان‌ها و نهاده بایستی در این رسالت خطیر احساس مسئولیت کنند.

وی کار اجتماعی و فرهنگی نیروی انتظامی را کاری ارزشمند و الگویی برای سایر سازمان‌ها و نهادها دانست و بیان داشت: اقدامات اجتماعی و مردم محور نیروی انتظامی در کنار اقدامات انتظامی و امنیتی قابل تقدیر است.

اقدامات اجتماعی و مردم محور نیروی انتظامی در کنار اقدامات انتظامی و امنیتی قابل تقدیر است

 

نماینده ولی فقیه در استان فرهنگ‌سازی در حوزه اعتیاد، سرقت و جرایم فضای مجازی را در شرایط امروز جامعه یک ضرورت دانست و گفت: چنانچه به موضوعات اجتماعی توجه جدی نشود تبدیل به موضوعات امنیتی شده و تهدیداتی را برای جامعه به همراه خواهد داشت.

آیت الله شاهرودی گفت: نیروی انتظامی امروز نظام جمهوری اسلامی را نیرویی مردمی، ولایی و خدمت‌گزار نظام جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام/2330/71

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

پر بازدید ها

    پر بحث ترین ها

      بیشترین اشتراک

        همراه اول