دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۸

استانها  /  لرستان

تکریم ارباب رجوع از سیاست‌های اصلی طرح تحول دستگاه قضایی است

معاون منابع انسانی دادگستری لرستان گفت: تکریم ارباب رجوع و حفظ کرامت انسان که از او بعنوان خلیفه الله یاد می‌شود و از جمله سیاست‌های اصلی و محورهای اصلی طرح تحول دستگاه قضایی محسوب و مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضائیه است.

تکریم ارباب رجوع از سیاست‌های اصلی طرح تحول دستگاه قضایی است

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، فیض الله شیرزادی امروز در جلسه توجیهی کارمندان جدیدالاستخدام دادگستری که در سالن جلسات اداره کل دادگستری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: کارمندان دستگاه قضایی باید بر عملکرد و مراودات خود مراقبت نمایند و با توجه به تکالیف قانونی دستگاه و مراجع اداری بر کارمندان و ابواب جمعی خود، دادگستری استان نیز بر عملکرد کارمندان خود مراقبت و نظارت مستمری را اعمال خواهد کرد.

وی ضمن تاکید بر اینکه تمام تلاش ما باید این باشد که از حوزه صلاحیت و حیطه کاری و اختیارات خود خارج نشویم، گفت: ارتکاب برخی رفتارها که بعضا واجد اوصاف کیفری است و اعمالی چون اخذ هدیه، رشوه ، دخالت در امر قضا و ... ممنوع بوده و با مرتکبین در این زمینه‌ها، برخوردهای قاطع قانونی در پی خواهد داشت.

معاون منابع انسانی دادگستری لرستان با اشاره به انتظارات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از قوه قضاییه اظهار کرد: تحول ملموس و مشهود در این دستگاه مورد انتظار است و بدین منظور سند تحول دستگاه قضایی که مورد تاکید مقام معظم رهبری و نیز ریاست محترم قوه قضاییه است، تهیه و تدوین شده و برای نیل به اهداف مورد نظر، به نیروهای جهادی، متعهد، متخصص، دلسوز و خدوم نیازمند است.

شیرزادی با اشاره به اینکه نظم و انضباط در همه امور و سطوح مطالبه جدی ما از همکاران است، افزود: توقع و انتظار ما از همه همکاران و بویژه نیروهای جدید الورود آن است که نظم و انضباط را در سرلوحه برنامه کاری خود قرار داده و از مقررات، آیین نامه‌ها، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه تبعیت کنند.

وی تاکید کرد: حفظ اسرار اداری، حفاظت گفتار و صیانت از اسناد و پرونده‌های حوزه متبوع بر همه کارکنان دستگاه قضایی واجب و لازم است و در صورت عدم رعایت این مورد برای آن مجازات‌های گوناگون اداری و بعضا  قضایی در نظر گرفته شده است.

معاون منابع انسانی دادگستری استان لرستان افزود: تکریم ارباب رجوع و حفظ کرامت انسان که از او بعنوان خلیفه الله یاد می‌شود و از جمله سیاست‌های اصلی و محورهای اصلی طرح تحول دستگاه قضایی محسوب و مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضائیه است، باید همگی خود را در هر شرایط و با هر جایگاهی مقید به رعایت این موضوع دانسته و در مقام عمل مجری این هدف والا و ارزشمند باشیم.

وی با اشاره به اینکه در اجرای وظایف قانونی برای کارکنان در طول خدمت دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود و کارمندان دستگاه قضایی مکلف هستند در این کلاسها شرکت نمایند، افزود: جهت ارتقاء شغلی همکاران دستورالعمل مشخصی تعریف شده  و یکی از مبناهای ارتقای شغلی، دارا بودن ساعات آموزشی است.

 گفتنی است در پایان این جلسه کارکنان جدید الاستخدام سوگندنامه را قرائت و همگی بر پایبندی به آن تاکید کردند.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول