يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

استانها  /  مرکزی

سه طرح زیربنایی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه افتتاح شد

در چهل و یکمین هفته از افتتاح طرح های مهم ملی کشور سه طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی در ساوه با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شد.

سه طرح زیربنایی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساوه، در چهل و یکمین هفته از افتتاح طرح‌های مهم ملی کشور برای جهش تولید که با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور برگزار شد سه طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی در ساوه با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شد.

احداث انبارهای عمومی، تأمین و خط انتقال آب و احداث و راه‌اندازی ایستگاه تخصصی راه آهن در منطقه ویژه اقتصادی شهر صنعتی کاوه سه پروژه‌ای بود که با دستور رئیس‌جمهور در منطقه ویژه اقتصادی کاوه افتتاح شد.

این سه پروژه با هزینه‌ای بالغ بر ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال ایجاد و مورد بهره‌برداری قرار گرفته که به گفته مسئولین به‌طور مستقیم و غیرمستقیم برای ۳۶ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.

فرهاد هاشمی مدیرعامل شرکت شهر صنعتی کاوه در آیین افتتاح این طرح‌ها گفت: منطقه ویژه اقتصادی کاوه فعالیت خود را از نیمه دوم سال ۹۳ آغاز کرده و اکنون با ۷۶ واحد تولیدی و صنعتی برای بیش از ۳۶ هزار نفر امکان اشتغال ایجاد کرده است.

وی افزود: صادرات انجام شده از این منطقه ویژه اقتصادی در سال اخیر منتهی به شهریورماه بالغ‌بر ۲۴۰ میلیون دلار بوده و ۲۹۰ میلیون دلار نیز واردات صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهر صنعتی کاوه با اشاره به تعلق این مجموعه به بنیاد مستضعفان، توسعه زیرساخت در راستای افزایش تولید و اشتغال را مهمترین برنامه برای تحقق شعار سال دانست و گفت: نخستین طرح امروز احیا و راه‌اندازی ایستگاه راه‌آهن اختصاصی در شهر صنعتی کاوه است که برای آن دو انبار سرپوشیده به مساحت ۱۲ هزار مترمربع احداث شده و ۴۰ هزار مترمربع نیز محوطه‌سازی صورت گرفته است.

هاشمی با اشاره به ایجاد سکوی باراندازی در این ایستگاه به مساحت ۲۰ هزار مترمربع تصریح کرد: این پروژه با هزینه‌ای بالغ‌بر ۱ هزار میلیارد ریال اجرا شده که برای ۶۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

وی تأمین و خط انتقال آب منطقه ویژه اقتصادی کاوه را دومین طرح زیربنایی امروز اعلام کرد و افزود: با احداث این طرح بالغ‌بر ۲۵۰ لیتر در ثانیه ظرفیت انتقال آب فراهم شده که این فرآیند با احداث لوله چدن ۵۰۰ میلی‌متر، ساخت ایستگاه‌های پمپاژ و مخزن ذخیره آب به میزان ۶ هزار مترمکعب صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه اعتبار این پروژه را ۱۲۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در فرآیند اجرا و احداث این طرح برای بیش از ۲۵۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۵ هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم شغل فراهم شده است.

هاشمی سومین طرح افتتاح شده امروز را احداث انبارهای عمومی در منطقه ویژه اقتصادی کاوه دانست و تصریح کرد: انبارهای ایجاد شده در این منطقه ۱۳۰ هزار مترمربع است که از این میزان ۸۰ هزار متر انبار سرپوشیده و ۵۰ هزار مترمربع نیز روباز می‌باشد.

وی اعتبار اجرای این طرح را ۱۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح برای ۱۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و ۱۶۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده و به‌عنوان یکی از بزرگترین مجموعه انبارهای سرپوشیده در مناطق اقتصادی کشور شناخته می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول