سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۳

استانها  /  مازندران

می‌سازیم تا ساخته شویم/ خدمت به محرومان زیباترین کار دنیوی+عکس

گروه جهادی منتظران مهدی (عج) را عده‌ای از جوانان منطقه سینوا در شهرستان چالوس تشکیل داده‌اند، تفاوت این گروه با سایر گروه‌های دیگر در آن است که این گروه همه به عنوان مسؤول در گروه فعالیت کرده و تمامی تصمیمات با مشورت اعضا صورت گرفته و همچنین علاوه بر خیران شهرستان، از ظرفیت اهالی برای یاری به نیازمندان نیز بهره می‌گیرند.

می‌سازیم تا ساخته شویم/ خدمت به محرومان زیباترین کار دنیوی+عکس

خبرگزاری فارس مازندران ـ زینب پورمرادی|امروزه حضور گروه‌های جهادی در واقع وصف جوانان با مردم محرومی است که شاید فراز و نشیب زندگی آنها را از خاطر همه برده است، اما جوانانی که بدون توجه به مقررات دست و پاگیر زندگی و بدون تشریفات اداری خالصانه خدمت‌گذار محرومان هستند.

با شیوع ویروس کرونا، جوانان بی‌ادعا بدون چشم داشت علاوه بر محرومیت‌زدایی با رعایت موازین و اصول بهداشتی اقدام به ضدعفونی و گندزدایی معابر، اماکن شهری کردند، در مرحله بعد با جمع‌آوری کمک‌های مومنانه و توزیع آن در میان خانواده‌های کم برخوردار به جهاد خود ادامه دادند.

گروه جهادی منتظران مهدی (عج) را عده‌ای از جوانان منطقه سینوا در شهرستان چالوس تشکیل داده‌اند، تفاوت این گروه با سایر گروه‌های دیگر در آن است که این گروه همه به عنوان مسؤول در گروه فعالیت کرده و تمامی تصمیمات با مشورت اعضا صورت گرفته و همچنین علاوه بر خیران شهرستان، از ظرفیت اهالی برای یاری به نیازمندان نیز بهره می‌گیرند.

*حضور و فعالیت ۵۰ عضو در گروه

ناصر بابایی یکی از اعضای گروه منتظران مهدی (عج) منطقه سینوا در گفت‌وگو با فارس اظهار می‌کند: گروه منتظران مهدی (عج) متشکل از ۵۰ جوان و ریش سفیدان در سال ۱۳۹۱ جهت اجرای برنامه‌های ملی و مذهبی در منطقه سینوا و حومه فعالیت خود را در قالب هیأت مذهبی آغاز کرد، در سال ۱۳۹۷ با توجه به منویات مقام معظم رهبری در زمینه محرومیت‌زدایی، این گروه جهادی جهت انجام عرصه‌های عمرانی، آموزشی، بهداشت و درمان و... در مجاورت فعالیت‌های هیأت تشکیل شد.

وی بیان می‌کند: این ‌گروه ابتدا فعالیت خود را از روستاهای ۶ گانه منطقه سینوا شروع کرده و در حال حاضر تمام روستاهای بخش مرکزی و تعدادی روستا در منطقه کوهستان و همچنین در نقاط محروم شهر چالوس، تحت پوشش این مجموعه قرار دارند.

بابایی می‌گوید؛ انجام کار خیر می‌تواند چشم‌انداز جدید در زندگی به انسان نشان دهد که باعث شود حسی خوبی نسبت به خود و جامعه اطراف داشته و بهتر جامعه را بشناسد، در هر زمان و شرایطی که با میل فردی و با تمام وجود صورت گیرد حس خوبی به شخص منتقل و خوشبختانه این حس به درون خانواده رسوخ کرده و باعث انگیزه بیشتر در خانواده برای انجام کارهای خیرخواهانه می‌شود.

*اقدامات مقابله‌های با ویروس کرونا

وی که مسؤولیت روابط عمومی گروه منتظران مهدی (عج) را نیز برعهده دارد از اوج فعالیت گفت و ادامه می‌دهد: از اسفند ۹۸ همزمان با شیوع ویروس کرونا بود که بچه‌ها شروع به ضدعفونی بیمارستان‌ها، خانه کرونایی‌ها، محلات، معابرعمومی، تهیه و توزیع ماسک و محلول ضدعفونی به خانواده‌های نیازمند بخش مرکزی شهرستان چالوس، تهیه هزار و ۱۰۰ بسته معیشتی در چندین مرحله، تهیه غذای گرم، ذبح ۳ راس گوسفند در عید قربان صورت گرفت.

وی ادامه می‌دهد: کمک در ساخت ۵ دستگاه منزل برای خانواده نیازمند و همچنین ترمیم و بازسازی بیش از ۱۰ خانه برای مستمندان در روستاهای بخش مرکزی، مرمت و بازسازی اماکن عمومی روستا ها(مدارس،خانه بهداشت و...)، تهیه ۳ دست کامل جهیزیه و همچنین اهدا کمک هزینه تهیه جهیزیه ۱۰ نو عروس، کمک به درمان بیماران خاص، تهیه صندوق مهربانی و نصب در نانوایی که با استقبال خوب مواجه و مبلغ جمع‌آوری صرف خرید نان برای افراد نیازمند می‌شد، تهیه ۵ تلویزیون از آغاز تا به امروز از جمله اقدامات گروه جهادی منتظران مهدی (عج) منطقه سینوا بوده است.

*کار دلی بوده و با خدا عهد بستیم

بابایی خاطرنشان می‌کند: این کار دلی و با دل باید وارد کار شد، لذا در این کار درآمدی ندارید و قبل از ورود به این کار باید با خدای خود عهد بسته و برای انجام این کار فقط برای رضای خدا قدم بردارید و خدا رو شکر می‌کنم از زمان تشکیل هیأت تا به امروز همه اعضا راضی و خشنود هستند و روزبه روز  تعداد گروه افزایش می یابد و مزدمان را از خدا می‌گیریم و امید که خدا توان بیشتر بدهد تا بیشتر در این راه خدمت کنیم.

این عضو گروه منتظران مهدی (عج) در پایان از اعضای خستگی‌ناپذیر گروه و همچنین خیران عزیزی که این گروه را امین خود قرار دادند تا به خانواده‌های نیازمند خدمت و در حد توان از محرومیت‌زدایی جلوگیری کنیم، تقدیر و تشکر کرد‌.

به گزارش فارس: خدمت به همنوع در خون همه ما ایرانیان است و هیچ یک از ما نمی‌توانیم دردی از همنوع خود را ببینیم و بی‌توجه از کنارش بگذریم، گروه جهادی منتظران مهدی (عج) خدمت به محرومان را زیباترین کار دنیوی می‌داند.

انتهای پیام/۳۱۴۱/ج/خ

نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
Captcha
لطفا پیام خود را وارد نمایید.
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.
مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.
همراه اول