اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر
انتشار : 10:04 , 1400 آذر 22 آخرین پیگیری: 5 ماه 5 روز 1 ساعت قبل

درخواست کاهش قیمت نجومی اوراق تسهیلات خرید مسکن

بانک مسکن وزرات مسکن و شهرسازی/بانک مرکزی/ ملی 2
در حالی که قیمت مسکن به خودی خود تحقق آرزوی خانه‌دار شدن را دشوار کرده است، قیمت اوراق خرید مسکن نیز هزینه‌های قابل ملاحظه‌ای را به متقاضیان خرید مسکن تحمیل می‌کند، این در حالی است که روز گذشته قیمت هر برگه اوراق تسه به محدوده ۱۰۰ هزار تومان رسید.

از یک طرف بانک‌ها برای تأمین مالی بخش مسکن جهت رشد تولید و عرضه مسکن مقاومت می‌کنند و از طرف دیگر تنها بانک تخصصی تأمین مالی مسکن در کشور تأمین مالی خریداران مسکن را منوط به تهیه اوراق تسهیلات مسکن کرده است، با این شرایط چرخ نظام تأمین مالی بانک محور مسکن با مشکل مواجه است و علاوه بر رشد نرخ مسکن، نرخ اجاره‌بها نیز بالا می‌رود و چشم‌انداز آتی این بازار در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

عوامل گوناگونی در افزایش نرخ اوراق تسه نقش دارد که می‌توان مهم‌ترین آن را کاهش عرضه اوراق تسه توسط بانک مسکن دانست. پیش از این به دلیل عرضه بیش از تقاضا، نرخ اوراق ثابت می‌ماند اما در ماه‌های اخیر با کاهش عرضه توسط بانک مسکن قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است و هرگاه تقاضا بیش از عرضه باشد، قیمت نیز افزایش می‌یابد.

با توجه به اینکه سقف تسهیلات مسکن در تهران برای زوجین ۴۸۰ میلیون تومان است، برای دریافت این تسهیلات متقاضیان باید ۹۶۰ برگه با قیمت متوسط هر برگه ۹۹ هزار تومان خریداری کنند که به ۹۵میلیون تومان می‌رسد.

همچنین برای دریافت تسهیلات ۲۸۰ میلیون تومانی به عنوان سقف وام مسکن مجردها هم متقاضیان باید ۵۶۰ برگه با متوسط قیمت هر برگه ۹۹ هزار تومان خریداری کنند که ۵۵ میلیون و ۴۰۰هزار تومان خواهد شد.

لطفاً رسیدگی شود.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

مسکن اجاره وام اوراق تسه
دیدگاه تان را بنویسید
برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید
دیدگاه ها
ناشناس 10:55 , 1400 آذر 22 واقعا حرف درستی است و غیر از اینکه این وام با این شرایط می دهند باید دو ضامن هم غیر از اینکه خود ملک در رهن بانک میرود به بانک معرفی کرد
پویش های پیشنهادی
پویش های در حال رشد