اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر
انتشار : 22:07 , 1398 مهر 27 آخرین پیگیری: 2 سال 1 روز 3 ساعت قبل

مشکل سربازی سرپرستان خانواده بررسی شود

iran سازمان نظام وظیفه/بیت رهبری/مجلس شورای اسلامی/ ملی 11
همان گونه که مستحضر اید در قانون برای معافیت پسرانی که پدر آنها فوت کرده و سرپرستی مادرشان را بر عهده دارند تدابیری اندیشیده شده حال سوال من این است چرا پسرانی که سرپرستی مادرشان را بر عهده دارند از معافیت برخوردار اند اما مردانی که سرپرستی همسر و فرزندشان را برخوردار اند باید به سربازی بروند.
با این وضع اقتصادی من به عنوان سرپرست خانواده و پدر فرزندی 2 ماهه باید همسر و فرزند شیرخوار خود را به کدام امید در این وضعیت اقتصادی رها کنم و خود به سربازی بروم . آیا با حقوق اندک سربازی میشود یک خانواده را امرار معاش کرد؟
من به سربازی بروم تکلیف همسر و فرزندم چه میشود ؟ چه کسی سرپرستی آنها را بر عهده خواهد گرفت ؟
اگر وضعیت همسران با فرزند شیرخوار برابر مادر بدون شوهر نباشد حد اقل مساوی هم هستند. به نظر ام این قانون باید همان گونه که پسران سرپرست خانواده را تحت پوشش قرار می دهد باید مردانی که سرپرستی همسر و فرزند خود را دارند نیز تحت پوشش قرار دهد . لطفا رسیدگی فرمایید.

انتهای پیام /پ

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

سربازی سرپرست معافیت معافیت برای افراد سن بالا.
دیدگاه تان را بنویسید
برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید
دیدگاه ها
ناشناس 06:02 , 1399 شهریور 4 طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
ناشناس 22:08 , 1398 مهر 28 با توجه به شرایط بحرانی جمعیت و خطر انقراض نسلی و زیر بار نرفتن جوانان برای فرزند آوری؛ این بهترین فرصت است که به عنوان تشویق جوانان؛ افراد متاهلی که از زمان خدمت آنها گذشته و حدقل دو فرزند داشته یا بیاورند را از خدمت معاف نمایند! به این واقعیت توجه کنید که افراد متاهل حتی با یک فرزند هم، نوعا و غالبا قادر به رفتن به سربازی نیستند و اگر هم بروند یک فرد میانسال یا جوانی که هزار دغدغه دارد چه کاری می تواند انجام دهد؟! چرا که دوران سربازی برخلاف شرایط داوطلبانه بسیج، هم اجباریست و هم دارای زمان طولانی و مشخص است!
iran 13:26 , 1398 مهر 28 باسلام . من جوانی هستم که در 22 سالگی ازدواج کردم و لطف خدا شامل حال ام شد و الان صاحب یک فرزند 1 ماهه هستم . واقعا درک این که خانواده بعد از سربازی رفتن من چگونه تامین معاش کند از ذهنم خارج است . چون پدرام یک کارمند بازنشسته است و فقط با حقوق بازنشستگی خرج خود را به زور می دهد . من واقعا نمی دانم دو 2 سال سربازی چگونه خرج خانواده خود را تامین کنم
ناشناس 22:30 , 1398 مهر 27 سربازی بعد از سی سالگی به یک معضل تبدیل شده است و جمعیت بسیاری که ازدواج نموده اند و مشکلات اقتصادی و بیکاری گریبانگیرشان هست در این بین باید دغدغه سربازی را هم اضافه کرد و ایشان را از حقو.ق اجتماعی محروم کرد چرا؟؟؟؟؟آیا قوانین سربازی را نباید بر اساس قواعد دینی برپا کرد؟؟؟ آیا قوانین ظالمانه حکومت منحوس پهلوی باید همچنان گریبانگیر جوانان مان باشد؟؟؟ آیا اقشار ضعیف جامعه باید تاوان بی مسئولیتی و بی فکر ی عده ای را بپردازند؟؟؟
ناشناس 20:02 , 1398 مهر 27 معافیت یا حقوق کافی
ناشناس 17:16 , 1398 مهر 27 آیا مسئولان نظام وظیفه؛ فرقی بین پدرانی که زیر بار مسئولیت سنگین خانواده و فرزند هستند و خانواده و فرزندانشان به آنها شدیدا محتاجند و جوانانی که فراق بال دارند تفاوتی قائل نیستند؟!
ناشناس 17:11 , 1398 مهر 27 باید ترتیبی اتخاذ شود که افرادی که بالای مثلا ۳۵ سال سن هستند و متاهل و دارای یک یا دو فرزند هستند از سربازی معاف شوند! چرا باید افراد متاهلی که مهمترین وظیفه آنها تربیت فرزندان و اداره خانواده و تامین معاش آنهاست به سربازی بروند؟! آیا در این شرایط سنی و فشار اقتصادی اصلا مقدور است آیا عاقلانه است؟! چرا فکری برای مشکل این افراد نمی شود؟! این افراد از بسیاری از حقوق اجتماعی مانند زیارت عتبات یا حضور در راهپیمایی اربعین یا انجام حج تمتع محروم هستند و در زندگی خانوادگی هم بخاطر نداشتن معافیت؛ آرامش لازم را ندارند. حالا بهر علتی که نتوانسته اند به خدمت اعزام شوند؛ امروز خودشان و خانواده شان گرفتار مشکلات بزرگی هستند. مسئولان محترم برای معافیت این افراد و آرامش بخشی و کمک به این بخش از جامعه که کم هم نیستند کمی دلسوزی بفرمایند؛ بهر حال این افراد هم وطنان ما هستند! بسیاری از این افراد از لحاظ اقتصادی هم با معضلات معیشتی و ناداری مواجه هستند! لطفا پیگیری نمایید.
ناشناس 13:07 , 1398 مهر 27 با سلام. من سرباز هستم و هفته پیش فرزندم متولد شد. بنده به خاطر تاخیر در ارسال دفترچه 6 ماه اضافه خدمت دفترچه ای دارم. هزینه نگهداری نوزاد بسیار زیاد است و اضافه خدمت من را نمی بخشند. لطفا اضافه خدمت کسانی که فرزند دارند را ببخشید تا بتوانیم از پس هزینه های نوزاد برآییم.
مسعود 13:05 , 1398 مهر 27 بنده هم با رسیدگی به این موضوع کاملا موافقم. من بعنوان سرپرست یک خانواده با ماهی بالای 1 میلیون تومان اقساط چطوری باید کارم رو رها کنم و بعد تحصیلات برم سربازی؟ آیا حقوق سربازی کفاف اقساط رو میده اصلا؟
ناشناس 11:54 , 1398 مهر 27 با سلام بنده متاهل هستم ...ب دنیایی از قسط و قرض ....دلم میخواد برم خدمت و تمام بشه امام واقعا شدنی نیست .... نه بابای پولدار داریم نه فامیل پولدار گیر کردم اساسی
ناشناس 10:40 , 1398 مهر 27 با سلام شاید این مشکل متوجه بخش کوچکی از جامعه باشد، ولی من به عنوان کسی که با این موضوع هم اکنون دست و پنجه نرم می کند، به معنای واقعی نگران تامین معشیت خانواده ام هستم. متاسفانه کسری سه ماهه برای یک فرزند پاسخ گوی نگرانی من و امثال من نیست و بنده با حقوق ناچیز سرباز متاهل، نمیتوانم پاسخ گوی نیاز همسر و فرزندم باشم. بنابراین از این موضوع حمایت میکنم و خواهشم این است که شما نیز آن را مورد حمایت قرار دهید.همان گونه که شایسته ی سیاست های معنوی و ارزشی جمهوری اسلامی ایران است. ممنون
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد
مختومه شده سوال
10000 سوال از روسای قوا
5000 سوال از بالاترین مقام مسئول
500 سوال از مسئول مربوطه
136
انتشار: 22:07 , 1398 مهر 27 این سوژه مختومه شده