اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر
انتشار : 12:17 , 1400 اسفند 18 آخرین پیگیری: 5 ماه 5 روز 21 ساعت قبل

مردم فرخشهر خواهان توقف تونل آب بهشت‌آباد

ناشناس سازمان محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری/وزارت نیرو/ چهارمحال و بختياري 7
مردم فرخشهر خواستار توقف تونل آب بهشت آباد هستند.
این شهر زیبا واقع در ۱۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری می‌باشد.
فرخشهر دارای یکی از خطرناک‌ترین گسل‌های استان چهارمحال و بختیاری به نام گُسل رُخ می‌باشد که اگر تونل بهشت‌آباد به فرخشهر و به گسل رُخ نفوذ کند می‌تواند حداقل نیمی از استان چهارمحال و بختیاری را بخشکاند.

این گسل به دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل می‌شود.

۱) گسل شمالی رخ

گسل رخ در پای گردنه رخ با راستای شمال غربی – جنوب شرقی و شیب به سوی جنوب غربی قرار دارد. طول شناخته شده این گسل ۱۱۰ کیلومتر می‌باشد.

۲) گسل جنوبی رخ
    
این گسل به موازات گسل شمالی رخ در فاصله چند کیلومتری جنوب غربی آن قرار دارد و دارای راستای شمال غربی – جنوب شرقی و شیب آن به سوی شمال شرقی است و مکانیزم راندگی Thrust دارد.

جالب است بدانید که اگر این تونل آب بهشت‌آباد از فرخشهر عبور کرده و از گسل رخ نیز عبور کند، فرخشهر با چشمه‌هایی که دارد، خشک خواهد شد!

بنده و عده کثیری از همشهریانم همواره اعتراض‌مان را نسبت به حفر تونل آب بهشت‌آباد ابراز کرده‌ایم همچون اعتراضات خیابانی در فرخشهر، اعتراضات کامیونی در فرخشهر، اعتراضات کشاورزان فرخشهر، اعتراضات خیابانی مردم فرخشهر در شهرکرد و…
ولی همچنان تونل آب بهشت‌آباد در حال پیشروی و خشکاندن یک به یک چشمه‌های استان چهارمحال و بختیاری است و مدت زیادی است که مدام و از هر روشی کمک گرفتیم برای اینکه صدایمان را به مسئولان استان چهارمحال و بختیاری، رئیس جمهور، وزیر نیرو و… برسانیم اما هیچیک از مسئولان حاضر نیستند اقدامی به پیگیری و پاسخ در مورد ساخت همچین سازه‌ای فاجعه‌آمیز بدهند و این پروژه را متوقف کنند.

بنده در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ چنین مطالبه‌ای مربوط به این موضوع در در سامانه‌ی فارس من ثبت کرده بودم و حدود چند ماه بعد که مطالبه پیگیری شده بود، عنوان شد که: فارس من مخالفت محیط‌زیست با تونل بهشت‌آباد تونل منتفی و انتقال با لوله در دستور کار قرار می‌گیرد.
که پس از این پیگیری مردم استان چهارمحال و بختیاری بسیار شادمان گشتند.
ولی چند روز بعد از پیگیری باز شاهد آن بودیم که تونل آب بهشت‌آباد در حال ساخت است و سه دفعه دیگر مطالبه خود را با سه عنوان و مطلب متفاوت که از لحاط علمی هر سه درست بودند را در فارس من ثبت کردیم ولی هیچیک از آن سه مطالبه پیگیری نشدند!
بنده و همشهریانم برای چندمین بار متوالی می‌گوییم که این مطالبه پیگیری شود.
و خواهان آن هستیم که مسئولان ذیربط نجات دهنده مردم فرخشهر و تمامی شهرهای استان چهارمحال و بختیاری گردند.

و اینجانب از شما که در حال مطالعه این مطالبه هستید خواستاریم که از ما حمایت کنید و این پویش را با دوستان و آشنایان‌تان به اشتراک بگذارید تا آن‌ها نیز از ما حمایت کنند تا صدای مردم استان چهارمحال و بختیاری به گوش مسئولان برسد.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

نه به تونل آب بهشت آباد خشکسالی گسل رخ
دیدگاه تان را بنویسید
برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید
دیدگاه ها
برنامه نویس مملکت 09:46 , 1401 خرداد 13 دوستان عزیز انقلابی در صورت تمایل وبسایت من هم مشاهده بفرمایین *** دم همگی گرم
عبدالله 09:16 , 1401 اردیبهشت 30 حمایت شدید. لطفاً شما هم از پویش من حمایت کنین فقط با یک کلیک کمک بزرگی میکنید. ***
شهرستان نطنز 13:23 , 1400 اسفند 26 سلام بزرگوار از همه کمپین های شما حمایت شد شماهم از کمپین های پیشنهادی ما حمایت بفرمایید
کمپین عدم تمکین مخابرات 09:26 , 1400 اسفند 19 با افتخار حمایت شدید https://www.farsnews.ir/my/c/127437 لطفا از کمپین عدم تمکین مخابرات از تبدیل وضعیت ایثارگری حمایت کنید
ناشناس 16:50 , 1400 اسفند 18 این پویش را با دوستان و آشنایان عزیز تان به اشتراک بگذارید.
ali 13:25 , 1400 اسفند 18 لطفا مطالبه بنده رو هم حمایت بفرمایید.(لطفا روی اسم بنده بزنید و از کمپین من حمایت کنید.) "اخیراً در دام شیادانی افتادیم و شدیدا به حمایت این مطالبه نیاز داریم. تا دیگران در این دام نیافتند. سپاسگزارم"
حسین 12:35 , 1400 اسفند 18 سلام لطفا روی اسم بنده بزنید و برای انتقاد از صدا و سیما به خاطر پخش تصاویر نامناسب از یکی از شبکه ها از کمپین من حمایت کنید.
پویش های پیشنهادی
پویش های در حال رشد
منقضی شده مطالبه
50000 پیگیری در صحن مجلس
10000 پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 پیگیری از مسئول مربوطه
100 گزارش از مطالبه
11
 • 11
  100
  گزارش از مطالبه
 • 1000
  پیگیری از مسئول مربوطه
 • 10000
  پیگیری از عالی ترین مسئول
 • 50000
  پیگیری در صحن مجلس
انتشار: 12:17 , 1400 اسفند 18 این پویش منقضی شده