اخبار فارس من فارس TV فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر
انتشار : 13:49 , 1401 مرداد 13 آخرین پیگیری: 11 روز 2 ساعت قبل

راه‌اندازی سامانه ارتباط با مسئولین و بررسی عملکرد آنها توسط مردم

تفکر - دولت الکترونیک/ ملی 20
بسمه تعالی

ضمن تشکر از خبرگزاری فارس جهت ایجاد بستر تعاملی ایجاد پویش که بدین وسیله بسیاری از درخواست های مردم در قالب پویش های مردمی مطرح گردید و با پیگیری خبرگزاری فارس بسیاری از این درخواست ها به گوش مسئولین ذیربط رسید.

لذا جا دارد از این نوع بستر های بسیار حیاتی و ارزشی به سبکی دیگر جهت برطرف شدن مشکلات کشور استفاده نمود که در ادامه به تشریح آن خواهم پرداخت.

در ابتدا یادآور می‌شوم که بارها و بارها مقام معظم رهبری در سخنرانی های خود به استفاده از ظرفیت نخبگان و صاحبان اندیشه در رفع مشکلات کشور تاکید کردند همچنین مسئولین زیادی در این باره نیز سخن گفته‌اند و بر این امر تاکید کرده‌اند ولی متاسفانه تاکنون بستری جهت تحقق این خواسته فراهم نشده است.

خبرگزاری فارس با توجه به رسالت اجتماعی خود با راه‌اندازی بخش فارس من در این امر پیش قدم بوده است لیکن جهت استفاده حداکثری از این ظرفیت می‌توان شیوه‌های دیگری را در کنار این اقدام ارزشمند انجام داد.
در اینجا به دو راهکار جهت ارتباط با مسئولین و بررسی عملکرد آنها اشاره خواهد شد (که می‌توان از هر دو نیز بطور همزمان استفاده نمود)

راهکار اول از طریق فارس من:
1. در کنار روش پیگیری کنونی فارس من حساب کاربری برای مسئولین مربوطه ایجاد گردد تا مسئول مدنظر مطالبات و درخواست ها و ایده ها مردم را مشاهده و بطور مستقیم بتواند پاسخ این درخواست ها را بدهد.

20 همچنین می‌توان با برچسب گذاری دقیق تر خبرگزاری فارس موضوعات مرتبط با مسئول مربوطه قابل نمایش باشد.

3 دسته‌بندی مطالب با دقت بالاتری انتخاب شود و حتی امکان درج چند دسته بندی برای یک مطلب وجود داشته باشد.

4. مسئولین بتوانند مطالب مرتبط با خود را از طریق برچسب ها ، دسته بندی ها ، زمان درج مطلب، نمایش تصادفی و تعداد حمایت ها و ... مرتب سازی و مشاهده نمایند و امکان ارجاع و رونوشت کردن آن مطلب به یکدیگر را داشته باشند.

5. پس از پیگیری مسئول امکان امتیاز دهی به مسئول مربوطه با امکان درج نظر توسط ایجاد کننده مطلب فراهم گردد.

6. تمامی افراد بتوانند امتیاز مسئولین و نظرات درج شده به مسئولین را مشاهده کنند.

یکی از کاربران فارس من پویشی ایجاد کرده بود و در آن نوشته بود ((فارس من بهتر به مردم معرفی شود تا از این ظریفت بخوبی استفاده شود ...)) در ادامه نوشته این عزیز باید عرض کرد جهت استفاده حداکثری از این ظرفیت باید مسئولین مربوطه را نسبت به این ظرفیت نیز آگاه کرد که بصورت خودجوش و البته از طریق کانال ارتباطی (ارتباط با خبرنگار ، پنل کاربری و...) که خبرگزاری فارس تهیه خواهد کرد به مطالب درج شده توسط مردم عزیز پاسخگو باشند.

راهکار دوم از طریق سامانه ارتباط با مسئولین:
با الگوه گرفتن از بسترهای موفق و موثر در این حوزه نظیر فارس من سامانه ای با امکانات زیر ایجاد گردد:
1. هر فردی پنل کاربری خواهد داشت همچون my.gov.ir در این پنل میتواند مطالبه و درخواست و پیشنهاد خود را که قابل مشاهده برای همگان است را برای مسئول مدنظر خود ارسال کند البته امکان موافق و مخالف بود افراد با مطلب فوق وجود داشته باشد (اپراتورهایی جهت دسته بندی دقیق مطالب و تعیین دقیق مسئولین ذیربط وجود خواهد داشت).

2. امکان ارتباط با اپراتور تایید کننده پیام درصورت درخواست اصلاح پیام و موارد پشتیبانی وجود داشته باشد.

3. مسئولین بتوانند مطالب را از طریق برچسب ها ، دسته بندی ها ، زمان درج مطلب، نمایش تصادفی و تعداد موافق و یا مخالف و ... مرتب سازی و مشاهده نمایند و جهت پاسخگویی اقدام کنند.

4. مردم بتوانند به نحوه پاسخگویی مسئولین مربوطه امتیاز دهند.

5. تمامی مسئولین از یک فروشنده ، کارمند ساده ، رئیس شرکت ، مدیر یک تشکیلات تا نماینده مجلس و دیگر مقامات رسمی کشور که کار خدمات ارائه می‌دهند در این سامانه سمتشان مشخص شده است و تمامی افراد می‌توانند به عملکرد آنها امتیاز دهند و نظرات خود و حتی به سوالات پیش فرض پاسخ دهند تا بدین وسیله مردم بر عملکرد افرادی که خدمات ارائه میدهند نظارت کنند.

6. برای این مشارکت مردمی در امتیازدهی و نظرسنجی ها بطور سیستمی امتیاز شهروندی به افراد جهت ترغیب به این کار داده شود.

در صورت اجرایی کردن موارد فوق شاهد بستری جهت نظارت مستقیم مسئولین و مردم بر عملکرد سیستم کشور خواهیم بود که باعث بهبود ارائه تمامی خدمات خواهد شد.


ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

ارتباط با مسئولان
دیدگاه تان را بنویسید
برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید
دیدگاه ها
9**3210 23:05 , 1401 مرداد 21 دوستان حمایت کنید نظر بدین بیشتر دیده بشه کع که حمایت بیشتر کنن
9**3210 23:04 , 1401 مرداد 21 فوق‌العاده ایده خوبیه ماشاءالله، خداقوت لطفا تا حصول نتیجه پیگیری کنید من خیلی موافقم موفق باشید
9**3476 19:44 , 1401 مرداد 18 از کمپینتون حمایت کردیم، با سرنوشت تحصیلیمون بازی شده، لطفا و خواهشا از کمپین ما حمایت کنید تا ان شاء الله به حقمون برسیم، فقط کافیه این لینک رو در بالای صفحه مرورگرتون کپی پیست بفرمایید: yun.ir/fb5u6b
golab 13:12 , 1401 مرداد 17 سلام اگه میخواهید از پویشهاتون حمایت بشه..... میتونید اینجا مطرح کنیدو جلب حمایت کنید این آدرس رو تو اینترنت سرچ کنید. yun.ir/wy0644
9**3476 12:20 , 1401 مرداد 16 از کمپینتون حمایت کردیم، با سرنوشت تحصیلیمون بازی شده، لطفا و خواهشا از کمپین ما حمایت کنید تا ان شاء الله به حقمون برسیم، فقط کافیه این لینک رو در بالای صفحه مرورگرتون کپی پیست بفرمایید: yun.ir/fb5u6b
ناشناس 11:33 , 1401 مرداد 16 در استخدام باید افراد براساس شایسته سالاری برگزیده شوند نه سهمیه تاهل و بچه، مثلا در حوزه وزارت بهداشت دکتر و پرستار و... با جان مردم سرکار دارند اگر علم نداشته باشد جان مردم به خطر می افتد. در هییت علمی استاد دانشگاه باید براساس علم و تخصص انتخاب شود استاد بی سواد با سهمیه تاهل و بچه چه چیزی می تواند آموزش دهد، در آموزش و پرورش معلم بی سواد، دانش آموزانش بی سواد که آینده بدرد کشور نمی خورد. در همه حوزه ها استخدام افراد بی سواد سودی به کشور نمی رساند. بی سوادی ترویج نکنید.
ناشناس 11:03 , 1401 مرداد 16 از کمپین«حمایت از جوانان مجرد جویای کار» هم حمایت کنید. این هم در مورد تبعیض در همه استخدامی ها بین متاهل ها و مجرد ها هست شما هم حمایت کنید.
سودسهام بورس افزایش حقوق - پالایش دارایکم حمایت کن 10:43 , 1401 مرداد 16 وضعیت بورس افتضاح.ارزش سهام عدالت خیلی کم شده.دولت مردمی و مجلس انقلابی و صدا و سیما بفکر سرمایه مردم در بورس و تعیین تکلیف وام و فروش و ثبت نام سهام عدالت و تصویب اساسنامه صندوق پالایش و دارایکم باشند.از پویش هایی که نفع مالی برای مردم داشته و گرفتاری مالی مردم را حل می کند مثل پویش های اقتصادی مربوط به مشکلات ثبت نام مسکن ملی و وام ودیعه/سهام فرزندآوری برای همه فرزندان زیر 10 سال/پرداخت یارانه معوقه معیشتی افراد حذف شده/استخدام پرستاران و معلمان حق التدریس و نیروهای قراردادی/افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان کم درآمد و ... را حمایت کنید.روی اسم من کلیک کنید.قسمت علاقه مندی های من و پویش های من بروید و از همه پویش ها بدون استثنا حمایت کنید.تا مشکلات بخش زیادی از مردم حل شود.
9**3476 14:37 , 1401 مرداد 15 از کمپینتون حمایت کردیم، با سرنوشت تحصیلیمون بازی شده، لطفا و خواهشا از کمپین ما حمایت کنید تا ان شاء الله به حقمون برسیم، فقط کافیه این لینک رو در بالای صفحه مرورگرتون کپی پیست بفرمایید: yun.ir/fb5u6b
سرباز امام حسین - 11:17 , 1401 مرداد 15 با زدن روی اسم بنده از من هم حمایت کنید کوچک ملت ایران
9**3476 08:01 , 1401 مرداد 15 از کمپینتون حمایت کردیم، با سرنوشت تحصیلیمون بازی شده، لطفا و خواهشا از کمپین ما حمایت کنید تا ان شاء الله به حقمون برسیم، فقط کافیه این لینک رو در بالای صفحه مرورگرتون کپی پیست بفرمایید: yun.ir/fb5u6b
ناشناس 19:35 , 1401 مرداد 14 بهترین راهی که داریم، ز‌‌‌مینه‌سا‌‌زی برای ظهور حضر‌‌‌‌‌ت مـهـد‌‌‌‌‌ی‌‌‌(‌‌‌عج‌‌‌) است... او از مشکلات‌ ما بیش از خودمان متأثر می‌شود... او، استاد واقعی و نمایندهٔ کامل علوم پیشر‌‌فتهٔ اسلامی است... با ظهور او، مشکلات به بهترین شکل حل می‌شوند... او در زمان خودش غر‌‌‌یب است... تا می‌توانیم درباره‌اش مطالعه کنیم، و او را به‌صو‌‌رت صحیح به جا‌‌‌معه معرفی کنیم.
9**3476 18:56 , 1401 مرداد 14 از کمپینتون حمایت کردیم، با سرنوشت تحصیلیمون بازی شده، لطفا و خواهشا از کمپین ما حمایت کنید تا ان شاء الله به حقمون برسیم، فقط کافیه این لینک رو در بالای صفحه مرورگرتون کپی پیست بفرمایید: yun.ir/fb5u6b
علي م 1358 17:57 , 1401 مرداد 14 با سلام و وقت بخیر ، از پویش شما حمایت شد لطفا بر روی اسم بنده در بالای این پیام (علی م ۱۳۵۸) زده و در بخش پویش های اینجانب از پویش ذیل حمایت فرمایید : نسبت به برقراری مراکز واکسیناسیون خودرویی اقدام شود جهت مقابله با پیک هفتم و گسترش بیماری کرونا که با این اقدام علاوه بر رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و رعایت موارد بهداشتی؛ برای سالمندان، معلولان و جانبازان، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و ... مفید و موثر می باشد .
حسام فرهنگی قوچانی 12:23 , 1401 مرداد 14 سلام از سوژه خوبتون حمایت شد
9**3476 12:06 , 1401 مرداد 14 از کمپینتون حمایت کردیم، با سرنوشت تحصیلیمون بازی شده، عاجزانه از شما میخوایم از کمپینمون حمایت کنین تا به حقمون برسیم، فقط کافیه بزرگواری کنین در داخل همین سایت فارس نیوز یا گوگل، اسم کمپین ما رو که "ضرورت ارائه ارشد مهندسی مالی و مدیریت ریسک توسط دانشگاه تهران" هست سرچ بفرمایین، پیشاپیش از لطفتون بی اندازه متشکریم
golab 08:30 , 1401 مرداد 14 سلام اگه میخواهید از پویشهاتون حمایت بشه..... میتونید اینجا مطرح کنیدو جلب حمایت کنید این آدرس رو تو اینترنت سرچ کنید. yun.ir/wy0644
سرباز امام حسین - 18:03 , 1401 مرداد 13 بزرگوار منت بر بنده حقیر و سرباز ملت ایران که جانم فدای ملت ایران بگذارید و با کلیک روی اسم من از فعالیت های بنده هم حمایت کنید تا انشاء الله صدای مردم رو به مسئولان برسانیم
zohor 16:30 , 1401 مرداد 13 حمایت شدید لطفا با کلیک برروی نام بنده از پویشهای اجتماعی ماهم حمایت بفرمایید با تشکر از همه عزیزان.
9**3476 13:51 , 1401 مرداد 13 از کمپینتون حمایت کردیم، لطفا و خواهشا شما هم با حمایتتون، جلوی ظلم روا شده به داوطلبان کنکور ارشد 1402 رو بگیرید (برای ثبت حمایت بزرگواری کنید و این لینک رو در بالای صفحه مرورگرتون کپی پیست بفرمایید): yun.ir/fb5u6b
پویش های پیشنهادی
پویش های در حال رشد
در حال پیگیری مطالبه
50000 پیگیری در صحن مجلس
10000 پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 پیگیری از مسئول مربوطه
100 گزارش از مطالبه
208
 • 100
  گزارش از مطالبه
 • 208
  1000
  پیگیری از مسئول مربوطه
 • 10000
  پیگیری از عالی ترین مسئول
 • 50000
  پیگیری در صحن مجلس
انتشار: 13:49 , 1401 مرداد 13 زمان مانده تا انتشار پیگیری فارس