انتشار : ۱۳:۳۳ , ۱۳۹۹ فروردین ۱۲
یک پیشنهاد؛ برای کنترل کرونا قیمت بنزین افزایش یابد
ناشناس زیرساخت/ زیست بوم/ انرژی/ 14دیدگاه
این روزهای راهکارهای زیادی را برای محدود کردن تردد و حضور بدون ضرورت مردم در سطح جامعه بررسی و اجرا می شود. همه این طرح ها با همه آزمون و خطاها و حاشیه هایی که دارند، برای این است که مردم تا حد امکان به قطع کردن زنجیره شیوع ویروس کرونا کمک کنند.
شاید یکی از این راه ها، کم کردن و حتی حذف سهمیه سوخت باشد. البته با توجه به این نکته که این موضوع برای آن قشر از جامعه لحاظ شود که حوزه شغلی و فعالیت آن، تعطیل و غیر فعال است. به عنوان مثال وقتی مدارس در تعطیلی هستند اصلا لزومی ندارد که مشاغل مرتبط با این حوزه، سهمیه سوخت یارانه ای دریافت کنند و باید به عنوان مثال حتی قیمت بنزین آزاد نیز به صورت موقت به مرز 5 هزار تومان برسد. این موضوع باعث کم شدن میزان ترددهای غیرضروری تا حد زیادی می شود. البته قیمت عادی بنزین طبیعتا برای مشاغلی مانند کادر درمانی، خبرنگاران، مدیران دولتی و اجرایی و ... نیز باید لخاظ بشود که به مسائل مهمی که درگیر آن هستند برسند.
کرونا بنزین بیماری_کرونا
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
10000حمایت پیگیری در مجلس
5000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
500 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
50 حمایت انتشار در سایت
30
انتشار: ۱۳:۳۳ , ۱۳۹۹ فروردین ۱۲
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها
 
شهروند ۱۱:۴۸ ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ با ابراز یک نظر صدها چالش ایجاد میکنید، بهتر بود این پیشنهاد به این گونه بود که خودروهای هر شهر روال عادی خود را داشته باشند و خودروهای غیر بومی هم امکان استفاده از سهمیه خود را نداشته باشند و بنزین آزاد را هم به مبلغ 5000 تومان پرداخت کنند. البته این پیشنهاد هم منوط به حضور مامورین انتظامی و بررسی کارت های مورد استفاده هست تا از بازار سیاه فروش سهمیه بنزین موجود در کارت های سوخت خودداری کنند.
 
ناشناس ۱۲:۵۲ ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ به نظر من قرار دادن جریمه برای افرادی که رعایت نمی کنند بهتر است.
 
ناشناس ۱۳:۰۹ ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ من که با خودروی شخصی باید برم سر کاری که تعطیلی نداره چی؟؟ چرا بدون تفکر حرف الکی می زنید؟؟
 
ناشناس ۲۰:۲۹ ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ به دلیل عدم توانایی مدیریت دولت به طور صددرصدی بر روی این موضوع باعث گرانی و بیچارگی مجدد قشر آسیپ پذیر جامعه میشه.
 
سید ۲۱:۰۰ ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ از اول هم گران شدن بنزین اشتباه بودبه جای قاچاق خارجی، باعث به وجود آمدن قاچاق داخلی بنزین شد
 
ناشناس ۲۱:۲۰ ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ انصافا من یکی تو کار این مردم موندم یکی ول می کنه میره مسافرت یکی همینجوری از سر بیکاری میاد واسه خودش خیال بافی می کنه و میخواد بنزینی رو که سه ماه پیش سیصد درصد تورم داشته رو باز کمپین گرون شدن بزاره ، آدم واقعا میمونه چی بگه نمیدونم چرا ما همیشه به جای حل مسائل همیشه میخوایم چند تا مساله جدید ایجاد کنیم با تبعات مختلف ، نمیدونم !!
 
ناشناس ۲۳:۲۵ ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ بنده خدایی که این پیشنهاد خنده دار رو داده را باید ببرن ازش تست کرونا بگیرن ، بنده خدا تبش بالاست !!! آقا جان همینجوری هم توزیع فرآورده هایی که به حمل و نقل وابسطه هست و نیاز روزانه مردم هم میباشد به دلیل نقص در چرخه سفارش گیری و حمل و نقل دچار مشکل شده و قیمت های نجومی گرفته. حالا فکر کن قیمت حامل های انرژی هم بره بالا دیگه هیچی. شما بهتره توی خونه خودت بشنی و بیرون نیایی برادر
 
ناشناس ۲۳:۵۰ ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ التماس تفکر لطفا احساسی نظر ندید بنزین قبلی سه برابر شد هیچ اتفاق خاصی جزتورم نداشت
 
ناشناس ۰۰:۴۳ ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ این چه طرحیه حداقل سهمیه رو کم کنن
 
۰۱:۰۲ ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ شماها نفستان تز جای گرم بلند میشه که همچین پیشنهاداتی را میدید.
 
omidz ۰۲:۰۲ ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ مردم آزار این همه راه هست اونوقت گرانی بنزین ! همین الآن قیمت بنزین در ایران با توجه به افت شدید قیمت نفت جهانی بالا است اینم شد روش ، کسانیکه حمایت کردن فازشون چیه
 
سونیا پارسی ۰۳:۴۷ ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ موافقم باید بنزین آزاد بشه لیتری 6 هزار و 800 تومن و دولتیش هم بشه 4 و 500 تومن تا عادی شدن شرایط
 
ناشناس ۱۱:۴۸ ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ قراردادن جریمه بهتراست.شمافکریه عده بیچاره رونمیکنین مث کسایی که به هردلیل مجبورن تواین اوضاع برن کارمث پرستاراو...تازه فکرکردین اگ قیمت زیادشه یعدازکرونا دیگه به قیمت قبل برمیگرده!!
 
ناشناس ۱۱:۵۵ ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ الان وقتی ورودی شهر ها مثل قم را بستن مسافر شبانه میاد نزدیک ورودی و ی شخصی مثل بلد های قدیم پول زیادی میگیرد و از بی راهه ماشین وارد شهر میکند.درصورتی که اگر بنزین گران شود البته موقت؛دیگر کسی به فکر بیرون امدن از خونه نمیکند چه برسد به مسافرت؛البته موقت
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد