انتشار : ۱۱:۲۷ , ۱۳۹۹ فروردین ۱۱
رسانه‌ها به اخبار خوب مبارزه با کرونا ضریب دهند/ معجزه می‌کند!
ع م فرهنگ و آموزش/ سینما و رسانه/ 0دیدگاه
با سلام
مدتی هست که کشورمان با ویروس منحوسی دست به گریبان هست.و هر روز شاهد انعکاس و انتشار اخبار منفی حداکثری و گاها هم مثبت پیرامون وقایع این ویروس هستیم.هرگز منکر لزوم انتشار زحمات قهرمانان این عرصه و همینطور تذکرات لازمه جهت رعایت حداکثری اصول بهداشتی و قواعد اجتماعی این ایام نیستم.
اما آنچه که از آن تا میزان زیادی غفلت شده و میتوان در این بین به عنوان حلقه مفقوده از آن یاد کرد، لزوم توجه به بمباران اخبار خوب و نه فقط بسنده کردن به پخش یک خبر خوب در میان فوجی از اخبار متفاوت باشیم!
عمل به این وظیفه میتواند بخش زیادی از استرس های غیر ضرور و مضر را به شدت کاهش داده و از طرفی با ملموس کردن نتیجه تاثیرات توصیه ای برای مردم هم بر میزان مشارکت و همکاری همگانی افزود و هم قطره ای از زحمات کادر بهداشت و در مان در وزارت محترم بهداشت و درمان و نیروهای مسلح رو جبران نمود.
به عنوان تنها یک نمونه باید عرض کنم که به رغم اینکه از تاریخ هفتم فرودین ماه تا دهم همین ماه،میزان مبتلایان روزانه رشد چشمگیری داشته است اما در همین زمان میزان فوتی ها به نحو کاملا تحسین برانگیزی روند نزولی و کاهشی داشته است به طوری که با میزان پنجم فروردین ماه برابری می کند!
به عبارتی در حالیکه میزان مبتلایان از پنجم فروردین بیش از بیست و پنج برابر شده است اما میزان فوتی ها در روزهای پنجم و دهم تقریبا برابر هستند!
چرا باید اینگونه آمارها و هزاران مثل این با روشهای هنرمندانه ،جایگزین تبلیغات های بازرگانی غیر مفید صدا و سیما در این ایام نشود!؟
ماا_کرونا_را_شکست_میدهیم در خانه می مانیم خبر خوب
در حال پیگیری مطالبه
10000حمایت پیگیری در صحن مجلس
5000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
500 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
50 حمایت گزارش از مطالبه
32
انتشار: ۱۱:۲۷ , ۱۳۹۹ فروردین ۱۱
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد