انتشار : ۱۸:۱۴ , ۱۳۹۹ فروردین ۱۴
داروی فاویپراویر را به دست پزشکان برسانید
ناشناس 1دیدگاه
یک فوق تخصص icu، با انتشار ویدئویی کوتاه به آثار مثبت داروی خوراکی فاویپراویر favipiravir اشاره و از وزارت بهداشت انتقاد کرد که چرا با تجویز این دارو از سوی پزشکان موافقت نمی‌کند و با این ممانعت موجب دسترسی ناکافی بیمارستان‌ها و پزشکان به این دارو شده است.
آقای دکتر ولایتی، رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، پنجشنبه هفته گذشته اعلام کردند که ما این دارو را استفاده کردیم و اثرش بسیار خوب بود. بنده و همکارانم هم مصر بودیم این دارو را برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ تجویز کنیم ولی متاسفانه این دارو را نداشتیم.

مخاطب دیگری نوشت:
اصولان پزشکان جزء کم حاشیه ترین اقشار جامعه در فضای مجازی هستند اهل هرچه باشند اهل مشهور شدن نبوده و نیستند اما زمانی که پای جان بسیاری از مردم در میان است دیگر نباید سکوت کرد وقتی دستانی به عمد نمیخواهندصدای پزشکیدکتر متخصص ای سی یو بیمارستان مسیح دانشوری آقای هاشمیان که فقط و فقط برای نجات جان بیمارانش التماس میکند که دارویی را که تقریبا برای بیماران بد حال کرونا موثرتر بوده است در اختیارش قرار دهند و متاسفانه کسانی در وزارت بهداشت با سنگ اندازی دارو را از بیمار و پزشکان دریغ می کردند ! اما چرا کسانی در وزارت بهداشت سعی داشتند که این موضوع عمومی نشود ؟ از قوه قضاییه تقاضا داریم که پیگیر این موضوع شود چرا وزارت بهداشت با لجاجت سعی در انکار موثر بودن داروی فاوی پی اویر داشته اند آیا پای منافع مالی شخصی در میان بوده است و یا سهون این لجاجت را داشته اند.

مخاطب دیگری نوشت:
پیشنهاد می‌کنم سریعا ناقلین بی‌علامت کرونا توسط تست‌های گسترده شناسایی شوند و بلافاصله توسط داروی فاویپیراویر تحت درمان قرار گیرند. با توجه به عدم گزارش عوارض جانبی مهم در این دارو خطر استفاده از آن ناچیز است. از طرفی نشان داده شده که هر چه در مراحل اولیه بیماری مصرف شود اثر آن بیشتر است و سرعت بهبودی را به شدت افزایش میدهد. بنابراین این رویکرد که برای اولین بار در جهان میتواند صورت بگیرد دارو حتی قبل از بروز علائم به فرد تجویز میشود و جلوی تکثیر آنرا در بدو ورود به بدن میگیرد. حتی احتمال میرود ناقلین بعد از مصرف دارو قدرت سرایت بیماری به دیگران را نداشته باشند.
در حال پیگیری مطالبه
10000حمایت پیگیری در صحن مجلس
5000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
500 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
50 حمایت گزارش از مطالبه
95
انتشار: ۱۸:۱۴ , ۱۳۹۹ فروردین ۱۴
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها
 
علی اکبر ۰۰:۰۹ ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ این دارو به چه شکل هست؟ وارداتی هست یا تولید داخل؟ چرا تجویز نمیشه؟
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد