انتشار : ۱۸:۳۹ , ۱۳۹۹ فروردین ۱۴
بی‌عدالتی در نحوه فعالیت کارمندان در ایام کرونا
ناشناس دولت/ ستاد مبارزه با کرونا/ 0دیدگاه
بی‌عدالتی در نوع فعالیت کارمندان در این ایام ادامه دارد. یکسری از کارمند در این شرایط سخت باید حتما سرکار باشند و فشار کار بیشتری هم دارند مثل نیروی انتظامی، هلال احمر، راهور، شبکه بهداشت و درمان، صدا و سیما.برخی کارمندان هم که سر کار می ‌وند، کار خاصی انجام نمی‌دهند و مراجعه‌کننده زیادی هم در این ایام ندارند ،صرفا در اداره مشغول صحبت با همکاران و رفتن به فضای مجازی و چک کردن گروه‌ها و کانال‌ها هستند.
کارمندان بیکار در خانه سر ماه به خاطر کار نکرده حقوقشان تمام و کمال در حسابشان ریخته می‌شود ولی کارگران و سایر افراد به خاطر ماندن در خانه نه تنها حقوقی نمی گیرند که دارند ضرر هم می کنند و این یعنی بی عدالتی!
آیا کارمندانی که گلایه می‌کنند چرا ما را تعطیل نمی‌کنند، حاضرند به خاطر تعطیل شدن و نرفتن به سر کار، قید حقوق فروردین خود و یا ایام ماندن در منزل را بزنند؟ آیا اگر کسی به خاطر کار نکرده، حقوق بگیرد این حرام نیست؟!
چرا نیروهای جهادی، بسیجیان، طلاب، نیروهای داوطلب مردمی باید جهادگرانه کار کنند و حقوق نگیرند ولی یکسری از کارمندان کار نکنند و حقوقشان از بیت‌المال پرداخت شود؟
در این شرایط بهترین کار این است که کارمندان بیکار در اختیار وزارت بهداشت، ستاد ملی مبارزه با کرونا هلال احمر، شهرداری‌ها، بسیج ملی سلامت، نیروی انتظامی و سایر نهادهایی که نیاز به نیروی انسانی دارند، قرار بگیرند تا در موارد نیاز از آنها استفاده شود، حقوقشان را هم بگیرند نه اینکه کار نکرده دنبال حقوق باشند و جور آنها را دیگران البته بدون دریافت دستمزد بکشند.

مخاطب دیگری نوشت:
در این روزهای کرونایی که با تعطیلی اغلب اصناف مواجه هستیم، برخی از مردم دچار آسیب شده اند و توان اداره معیشت خود و خانواده اشان را ندارند. بسیاری از مردم بصورت روزمزد کار می کردند، برخی درآمدشان از مغازه و کاری بود که الان تعطیل شده است و امکان گذران زندگی و پرداخت مخارج خود را ندارند.
این مساله نیازمند همیاری و همکاری همه مردم است. همه کسانی که توان یاری دیگران را دارند می بایست دست یاری خود را به سمت سایر مردم کشور بلند کنند. لذا پیشنهاد می کنم با توجه به اینکه دولت موظف به پرداخت حقوق کارمندان دولت که بخشی از مردم هستند می باشد، ما کارمندان بیاییم از درصدی از حقوق خود بگذریم و آن را با سایر هموطنان آسیب دیده تقسیم کنیم.
لازم به ذکر است که بیش از 400هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی کشور مربوط به پرداخت حقوق کارمندان دولت می باشد و تنها با گذشتن از 10 این مقدار 40 هزار میلیارد تومان خواهد شد. 10 حقوق یک کارمند با توجه به افزایش حدود 50 مربوط به فصل دهم از اسفند 98،رقمی نخواهد بود که زندگی کارمندان را با سختی مواجه کند، اما با جمع شدن این مبلغ کمک کار بسیاری دیگر خواهد بود.
پیشنهاد می کنم سامانه ای تشکیل شود و هرکدام از کارمندان درصد مورد نظرشان را در آنجا وارد کنند و یا هر ارگان خودش اقدام به این کار کند و بودجه بدست آمده را به سازمان برنامه و بودجه عودت دهد.
در آخر فراموش نکنیم که؛
بنی آدم اعضای یکدیگریند
که در آفرینش زیک گوهرند
چو عضوی به درد آورد روزگار
دگر عضوها را نماند قرار
کرونا
در حال پیگیری مطالبه
10000حمایت پیگیری در صحن مجلس
5000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
500 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
50 حمایت گزارش از مطالبه
56
انتشار: ۱۸:۳۹ , ۱۳۹۹ فروردین ۱۴
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها
 
کاظم ۱۳:۱۴ ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ من موافقم و نظرم این هست که کارمندان بخشی از حقوق خود را به بیمارستانها و مراکز بهداشتی درمانی هدیه کنند. تا صرف خرید و تهیه اقلام بهداشتی و ضد عفونی شود. من خودم کارمندم
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد