انتشار : ۱۱:۰۰ , ۱۳۹۹ فروردین ۱۵ آخرین پیگیری: 2 ماه 2 روز 6 ساعت قبل
کشاورزان ورشکسته گوجه‌کار بوشهر را دریابید
ناشناس وزارت جهاد کشاورزی/ بوشهر 0دیدگاه
کشاورزان استان بوشهر جهت تولید کشت زمستانه گوجه‌فرنگی هزینه‌های سنگینی متحمل می‌شوند تا محصولات خود را برای اوایل اسفند تا اواسط فروردین تحویل بازارهای داخلی و کشورهای همسایه دهند . با توجه به شیوع کرونا و واکنش سریع بازارهای داخلی و خارجی به علت عدم تمایل خرید، محصولات گوجه با قیمت‌های بسیار کم به فروش رفت و در انتهای کار حتی محصولات روی زمین باقی ماند و از بین رفت .
براورد حجم سنگین خسارات بر کشاورزان با مقایسه هزینه تولید متوسط کیلویی ۱۹۰۰ تومانی و قیمت فروش رفته متوسط کیلویی ۸۰۰ تومان قابل درک می‌باشد. از مسولان وزارت جهاد کشاورزی تقاضای جد داریم که فکری به حال ورشکستگان این بخش از تولید کشور کنند چرا که نه تنها سودی از فصل کار سپری شده، حاصل نشد بلکه سرمایه دست کشاورزان هم نابود شد به نحوی که بسیاری از کشاورزان امکان کشت مجدد برای سال بعد ک مقدماتش از خرداد ماه شروع می‌شود را ندارند و علاوه بر کشاورزان جمعیت بسیار زیاد افراد محلی که از طریق کارگری در مزارع ارتزاق می‌کنند هم به شدت متاثر خواهند شد.
ما گناهی نداشتیم کلی زحمت کشیدیم برای تولید حالا به علت بلای غیرقابل پیش‌بینی کرونا متضرر شده‌ایم. حق ماست که وزارت کشاورزی برای ما فکری کند.
گوجه کشاورزی
در حال پیگیری مطالبه
10000حمایت پیگیری در صحن مجلس
5000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
500 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
50 حمایت گزارش از مطالبه
100
انتشار: ۱۱:۰۰ , ۱۳۹۹ فروردین ۱۵
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها
 
ابوالفضل حسنی عبد ۱۱:۳۱ ۱۳۹۹/۰۱/۱۷ سلام. دولت اگر عرضه داشت در سال رونق تولید که با افزایش کاشت گوجه روبه رو بودیم طرح احداث چند کارخانه فرآورده های گوجه فرنگی مثل رب و پودر و... رو اجرا می کرد تا کشاورزان مملکتش ورشکست نشن. اضافی مصرف داخل هم صادر می شد. خوب اگه به فکر نباشن دوباره همین اافاق میافته. اصلا باید یه ارتباط حداکثری با کشاورزان داشت و از قبل تولیدات رو کنترل کرد و یا حداقل برنامه ریزی برای متضرر نشدن آنها. آنها هم عضوی از خانواده بزرگ ایرانی اند و البته از اعضای مهم و اساسی. متضرر شدن آنها یعنی متضرر شدن کشور. به امید اینکه امسال تولید جهش پیدا کنه ان شاء الله
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد