انتشار : ۱۶:۰۱ , ۱۳۹۹ فروردین ۱۵
آنلاین یا آزاد کردن صدور نسخه‌های تست آزمایشگاهی
ایرانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی/ ملی 0دیدگاه
بنده یک فرد تحصیل کرده و دارای دانش زبانی می‌باشم ولی برای انجام یک آزمایش ساده باید حتما به پزشک مراجعه کنم درحالی که به علت مشکلات بخش درمان و بی‌توجهی پزشکان به لزوم وقت‌دهی و صرف دقت مناسب برای تشخیص، پیش از مراجعه به پزشک، ابتدا شخصا به بررسی مشکل پرداخته و تحقیقی که باید توسط پزشک صورت گیرد را خودم انجام می‌دهم.
این به معنی پزشک بودن بنده نیست ولی متاسفانه شاهدیم که بسیاری افرادی که به نام پزشک فعالیت می‌کنند نه تعهد و نه سواد و نه دقت در تشخیص را دارا نمی‌باشند و یک فرد می‌تواند در موضوعی از آنان اطلاعات بیشتر، درست‌تر و به‌روزتری داشته باشد.
در شرایط فعلی نیز که متاسفانه بسیاری از پزشکان از دسترس خارج شده‌اند، بار بیماران بر دوش تعداد باقیمانده افتاده و وزارت بهداشت نیز برخلاف پروتکل‌های بهداشتی از مردم می‌خواهد حتی درصورت بیماری به بیمارستان مراجعه ننمایند.
در این شرایط از مسوولان وزرات بهداشت می‌خواهم امکان آنلاین کردن و بهتر از آن آزاد کردن نسخه‌نویسی آزمایشات را ایجاد کنند تا افرادی که این سطح سواد را دارند، بتوانند حداقل برای انجام آزمایش سریع‌تر و راحت‌تر اقدام کنند. برای جلوگیری از مشکلات بیمه‌ای نیز می‌توان محدودیت‌هایی سالانه، براساس کد ملی وضع کرد.
علیرغم آنکه ممکن است این پیشنهاد به مذاق پزشکان و مسوولان وزارت بهداشت خوش نیاید ولی باید حقایق را درنظر گرفت و اینکه این کار می‌تواند تاثیر بسزایی در پیشگیری از اتلاف وقت مردم و همچنین تشخیص سریع بیماری‌ها داشته باشد و از کمیت بیماران نیز کم نخواهد نمود.
نسخه آزمایشگاه
در حال پیگیری مطالبه
10000حمایت پیگیری در صحن مجلس
5000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
500 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
50 حمایت گزارش از مطالبه
27
انتشار: ۱۶:۰۱ , ۱۳۹۹ فروردین ۱۵
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
دیدگاه ها
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد