انتشار : ۱۶:۲۲ , ۱۳۹۹ فروردین ۲۷
خصوصی‌سازی صحیح باشگاه‌های ورزشی فوتبال
توحید وزارت ورزش و جوانان/ مجلس شورای اسلامی/ سازمان خصوصی سازی/ 1نظر
با وجود گذشت یک دهه از خصوصی‌سازی باشگاه‌های فوتبال در کشورهای پیشرفته، اغلب باشگاه‌های فوتبال حرفه‌ای کشورمان دولتی هستند؛ از این رو تحقیق حاضر به شناسایی و رتبه‌بندی مهم‌ترین موانع اقتصادی خصوصی‌سازی باشگاه‌های فوتبال حرفه‌ای کشور در سال 1389 می‌پردازد. این تحقیق برای اولین بار در کشور انجام شده؛ بنابراین از نوع اکتشافی است و به روش توصیفی پیمایشی - توصیفی تحلیلی انجام شده است.
مدیران باشگاه‌های فوتبال لیگ برتر و دسته یک، مدیران ارشد فدراسیون فوتبال اعضای هیئت رئیسه و مسئولان کمیته‌های مختلف، متخصصان مدیریت ورزشی آشنا به مسائل باشگاه‌های فوتبال n 150 به عنوان نمونه انتخاب شدند روش سرشماری. گردآوری اطلاعات به شیوه میدانی، با استفاده از پرسشنامه انجام شد که استادان متخصص روایی آن را تأیید کردند و پایایی آن، به روش آلفای کرونباخ 920 به دست آمد. برای آزمون فرضیه های تحقیق از آزمون های فریدمن و دوجمله ای استفاده شد. نتایج نشان داد به جز دو مورد نبود نظام پیش بینی نتایج مسابقات و درآمد کم از نقل و انتقال بازیکن، عوامل بررسی شده از موانع مهم خصوصی‌سازی باشگاه‌های فوتبال می‌باشند. همچنین، رتبه‌بندی موانع اقتصادی نشان داد که اهمیت موانع بررسی شده یکسان نیست، به طوری که کم بودن درآمد بلیت‌فروشی، مهم‌ترین و نبود نظام پیش‌بینی نتایج مسابقات باشگاهی، کم‌اهمیت‌ترین موانع معرفی شدند. افزایش کارآیی و اثربخشی، بهبود مدیریت، به دست آوردن نتایج مطلوب و افزایش اعتبار باشگاه از موارد مهمی است که همواره مورد توجه علاقه‌مندان فوتبال بوده و مشکلات اقتصادی در راه خصوصی‌سازی باشگاه‌ها، مانع دستیابی به اهداف مذکور شده است؛ بنابراین رفع موانع اقتصادی موجود نخستین گام ضروری در این زمینه است.

انتهای پیام /ن

فوتبال_سیاسی خصوصی سازی پرسپولیس استقلال مطالبه مردمی
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
8
انتشار: ۱۶:۲۲ , ۱۳۹۹ فروردین ۲۷
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ناشناس ۲۲:۴۴ ۱۳۹۹/۰۶/۰۹ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد