انتشار : ۲۱:۲۰ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۴
رسیدگی به درخواست متقاضیان مسکن مهر نفت اهواز
mi5532 وزارت راه و شهرسازی/ ملی 1نظر
حدود ۱۰ سال است که ساخت پروژه مسکن مهر از فاز بلوک f به بعد طول کشیده و راه و شهرسازی از زمان وزارت آخوندی تا کنون کارشکنی می‌کند علیرغم پیشرفت بیش از ۸۰ درصد بلوک f طی فراز و نشیب‌ها و توقف‌های فراوان، باز پروژه را متوقف کرده‌اند و در برخی فازهای بعدی پیشرفت پروژه به مراتب کمتر است.
تاکنون مکاتبات متعددی با راه و شهرسازی و دیوان محاسبات کمیسیون عمران استانداری و مجلس و استاندار خوزستان و بازرسی استانداری و وزیر و نمایندگان مجلس انجام شده ولی بی نتیجه و بلا اثر مانده است تا زمانی که شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب به راه و شهرسازی کمک عملیاتی و مشاوره می‌داد کارها به خوبی پیش می رفت ولی از زمانی که دست شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب را از پروژه کوتاه کردند کار متوقف شد و بسیار به کندی پیش رفت.
پس از شکایت اعضا به دفتر حجت‌الاسلام رئیسی رئیس محترم قوه قضاییه پایان سال ۹۸ جلسه‌ای در شعبه دادگستری باهنر با حضور آقای عیسی‌پور، سلیمی معاون دادستان اهواز تشکیل شد با اینکه تأخیر پروژه به عهده دستگاه نظارت یعنی راه و شهرسازی و پیمانکار است بانک مسکن اعلام نمود جریمه اطاله زمان پروژه را از متقاضی و نه پیمانکار خواهد گرفت!
راه و شهرسازی هم در پاسخ به دلیل اطاله زمان ۱۰ ساله ساخت پروژه طبق معمول فرافکنی و دلیل‌تراشی غیرموجه نمود و شرکت نفت هم کما فی السابق برای همکاری در جلسه اعلام آمادگی کرد و مقرر شد پیمانکار فعلی را برکنار و سریعاً با به کارگیری پیمانکار جدید کار را نهایی کنند.
حدود ۸۰۰ خانوار که عمدتاً بی‌خانمان و مستأجر و از قشر ضعیف کارگر و و قراردادی و ارکان ثالث و بازنشسته و بعضی بیمار سرطانی، جانبازو سالخورده و برخی جوان تازه تشکیل زندگی داده‌اند در فازهای fو g و h و ... درگیر و اسیر این مسأله هستند و برخی دیگر از دنیا رفته‌اند و هنوز تکلیف خانه دنیا برایشان معلوم نشده!
خیلی‌ها پول را هم کامل پرداخت کردند و در برخی موارد چند میلیون تومان هم بیشتر از بعضی گرفته‌اند و شركت نفت هم جهت تسريع در تكميل مجموعه احداث سه مدرسه مجتمع ورزشی و مسجد را با اعتبار١٢ ميليارد تومان تقبل نمود كه دو مدرسه آن تكميل و بهره برداری شده است و زمینی را هم که برای رفاه حال کارکنانش در اختیار گذاشته راه و شهرسازی تصاحب کرده و در ازای زمین حدود ۳۰ میلیون تومان از هر نفر پول اضافی به صورت اقساطی یا نقد طلب می کنند.
از دیوان محاسبات مجلس و نهادهای نظارتی مثل بازرسی استان خواسته‌ایم جهت شفافیت مالی به پروژه راه و شهرسازی ورود کنند.
شواهدی وجود دارد که در این پروژه تخلفات زیادی صورت گرفته این پروژه شرایط پروژه های مسکن مهر را ندارد و علی‌الظاهر نام مسکن مهر را یدک می کشد چرا؟ چون قیمت آن چند برابر برای متقاضی تمام شده و فعلا هم پس از ۱۰ سال چشم انتظاری متوقف مانده!
از جناب زنگنه هم می‌خواهیم که در چارچوب تفاهم‌نامه فی‌مابین نفت و راه و شهرسازی به اعلام آمادگی همکاری و رهاسازی قضیه بسنده نکنند.
همچنین درخواست‌هایی هم داریم از قبیل:
۱.تکمیل و تحویل هر چه سریعتر واحدها پس از ۱۰ سال چشم انتظاری به اعضاء
۲. بررسی مالی پروژه توسط نهادهای نظارتی اعم از دیوان محاسبات بازرسی قوه قضاییه و دادگستری و معرفی خاطیان به قوه قضاییه جهت رسیدگی به جرایم مرتکبه اعم از رد مال و مجازات تعیین شده در قانون
۳.پرداخت جریمه دیرکرد تحویل واحدها توسط پیمانکار و مسببین دستگاه نظارت به اعضا
۴.تحویل واحدها مطابق با کیفیت تعیین شده در قرارداد اولیه
۵.پرداخت جریمه وام مسکن توسط مسببین اصلی دیرکرد ۱۰ ساله تحویل واحدها اعم از دستگاه وزارت راه و شهرسازی و پیمانکار
۶.تعیین تکلیف زمین پروژه توسط وزارت نفت و راه و شهرسازی
۷.پرداخت ارزش افزوده وام‌هایی که به نام اعضا از بانک‌های غیر از بانک مسکن طی مدت ۱۰ ساله اخذ و تحویل پیمانکار شده است.

گروهی از کارکنان متقاضی مسکن مهر ۲۰۰۰ واحدی اهواز

انتهای پیام /ن

در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
25
انتشار: ۲۱:۲۰ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۴
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ناشناس ۰۰:۴۱ ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های مرتبط
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد