انتشار : ۱۲:۲۶ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۱۵ آخرین پیگیری: 2 ماه 10 روز 16 ساعت قبل
چرا شهریه پردیس خودگردان دانشگاه شریف در شرایط کرونا کاهش نیافت؟
محمد طاها جارچی زاده دانشگاه صنعتی شریف/ وزارت علوم تحقیقات و فناوری/ 10نظر
همانطور كه اطلاع داريد در ايام كرونا كه دانشگاه‌ها تعطيل هستند و فقط به آموزش مجازی اكتفا شده است، دانشگاه شريف اقدام به اخذ كل شهريه ترم جاری از دانشجويان پرديس بين‌الملل كرده است در حالي كه در ترم جاری دانشجويان از امكانات دانشگاه استفاده ننموده‌اند و حضوری در دانشگاه نداشته‌اند.
قابل توجه است كه ٧٠٪؜ از شهريه پرداخت دانشجويان تنها بابت امكانات، فضای دانشگاه و بطور كلی برند دانشگاه شريف است كه در اين ترم تنها ٢هفته از آن‌ها استفاده شده است. از آن ٣٠٪؜ مابقی نيز هزينه‌ای بابت اجاره كلاس‌ها و هزينه‌های جاری پرداخت نشده است.
لذا سوال ما اين است كه چرا بايد شهريه كامل پرداخت شودبرای دانشجویان سخت است آن هم در شرايطی كه اقتصاد و معيشت خانوار در اين ايام بشدت در تنگنا قرار گرفته است.
خواسته ما كاهش محسوس شهريه هستیم.
در جلسه هيئت رئيسه پرديس با دانشجويان موارد بسياری مطرح شد كه به هيچكدام پاسخ داده نشد.
لطفا پيگير حق و حقوق اين قشر مظلوم باشيد.
توجه: دانشگاه علم و صنعت اقدام به كاهش شهريه 50 درصد خود كرده است، در ساير دانشگاه‌ها نيز تفاوت چشمگيری ميان شهريه كلاس حضوری و آنلاين وجود دارد؛ حتی در كالج‌های خارجی نيز اين مورد وجود دارد.
دانشجو شهریه کرونا
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
165
انتشار: ۱۲:۲۶ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۱۵
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ناشناس ۱۶:۲۹ ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ در پی انتشار بیماری کرونا تمامی دانشگاه ها از جمله دانشگاه شریف شعبه کیش بسته شد با توجه به تعطیلی این پردیس هزینه های چشمگیری مانند پرواز اساتید و هزینه اب و برق و اینترنت و غیره کاهش یافت اما دانشگاه هزینه شهریه ثابت و متغیر را از ما دریافت کرد حتی بابت ۱روز استفاده از خوابگاه ۱میلیون و سیصد هزار تومان از دانشجویان ذریافت کرد این اگر دزدی نیست پس چیست؟
 
ناشناس ۱۶:۳۰ ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ واقعا با توجه به شرایط باید به فکر دانشجوها و خانواده هایشان باشند و کلاس ها کیفیت لازم را ندارد.
 
ناشناس ۱۷:۰۵ ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ متاسفانه در جلسه ی مجازی هیئت رئیسه ی پردیس خودگردان با دانشجویان مورخ 2/11 هیچ پاسخ منطقی و درستی به دانشجویان از این بابت داده نشد . گفته می شود که ملاک کار استانداردهای دانشگاه شریف است و طبق یک نظرسنجی کذایی که از دانشجویان به صورت تلفنی برگزار شده ، نتیجه می گیرند که پردیس در آموزش مجازی نسبت به دانشکده های اصلی دانشگاه کوتاهی به عمل نیاورده است . در حالی که موضوع اعتراض ما دانشجویان به هیچ وجه اساتید نیستند و بعید است با صرف نظر از موارد انگشت شمار ، کسی مخالف این موضوع باشد که اساتید دانشگاه این روزها برای آموزش مجازی زحمت بسیاری می کشند . طبق ماده 5.10 آیین نامه اجرایی پردیس خودگردان تهران دانشگاه صنعتی شریف : 5.10 .هرساله حداقل 70 درآمد پردیس باید با تصویب هیات رئیسه دانشگاه صرف ارتقاء کیفیت دانشگاه شود . حال سوالی که باقی می ماند این است که دانشگاه در این ایام تعطیل بوده است و این 70 درصد بابت ارتقای کدام قسمت دانشگاه قرار است مورد استفاده قرار گیرد ؟
 
ناشناس ۱۷:۴۲ ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ واقعا توی این شرایط همین کمه
 
ناشناس ۱۹:۱۷ ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ وقتی از هیچ کدوم از امکانات دانشگاه استفاده نشده نه برق نه اب نه فضای کلاسی چرا باید کل هزینه دریافت شه؟
 
ناشناس ۱۹:۲۴ ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ واقعا شرایط پیش آمده باید باعث کاهش هزینه ها باشد اما حتی دروسی که به صورت عملی، مانند ورزش یا آزمایشگاهی هست رو دارن به صورت کامل میگیرند! این کار به هیچ وجه انسانی نیست به گوش دیگران برسانید!!
 
ناشناس ۰۰:۴۸ ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ وقتی براشون کلاسی برگزار نشده باید بهشون تخفیف بدید
 
ناشناس ۱۰:۳۴ ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ پرداخت شهریه برای کلاسی که برگذار نشده ناجوانمردی است ، ان هم برای من مامان پرستار که در شرایط کرونا یک روز هم مرخصی نداشتم و سر کار بودم تا بتوانم شهریه دخترم را به موقع پرداخت کنم
 
ناشناس ۱۸:۲۸ ۱۳۹۹/۰۲/۱۶ با سلام بنظر من می بایست شهریه ثابت مسترد شود
 
ناشناس ۱۶:۳۸ ۱۳۹۹/۰۲/۱۷ یکسری خانواده ها به خاطر بچشون این پول رو مجبورن بدن،لطفا شرایط فعلی رو در نظر بگیریر،کاسبی ها خوابیده و درآمدی وجود نداره
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد