انتشار : ۲۱:۴۶ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۱۸
جهاد معلم فداکار دزفولی در مناطق محروم
ناشناس وزارت آموزش و پرورش/ افراد خیر/ چهارمحال و بختياري 1
بنده معلم مناطق عشایری دزفول هستم در منطقه صعب‌العبور کوهستانی درس میدهم. اسم این منطقه دورک است. در آخرین روستای این منطقه تدریس مشغول تدریس هستم که تقریباً هم مرز با چهارمحال و بختیاری است.

بنده در طی سال تحصیلی در طول مدت یکی، دو ماه، فقط 5 روز به دزفول برای دیدن خانواده‌ام می‌روم و بقیه سال‌ را در یک کانکس کوچک که هم محل استراحت من است و هم کلاس درس، به سر می‌برم.

در این منطقه‌ای که من مشغول تدریس هستم امکاناتی از قبیل برق، گاز و آب وجود ندارد و برای تأمین آب موردنظرمان به چشمه‌ها مراجعه می‌کنیم. برای گرم کردن کلاس درس‌مان فقط یک بخاری نفتی داریم که کفاف سرما و برف سنگین این منطقه را نمی‌دهد.
تعداد دانش‌آموزانم 32 نفر است و از مقطع پیش دبستانی تا کلاس ششم دانش‌آموز دارم که به صورت دو شیفت مشغول تدریس این گل‌های دوست داشتنی هستم، اسم مدرسه معرفت است، بنده علاوه بر تدریس سعی می‌کنم در کارهای مربوط به امور دام نیز به اهالی منطقه کمک کنم چون ارتباطی خوب و صمیمی با آن ها دارم.

روستایی که مدرسه من آنجا قرار دارد بسیار دوردست است و تردد وسایل نقلیه به سختی انجام می‌شو و هیچ گونه خودرویی حاضر نمی‌شود به آن منطقه بیاید، به خاطر همین بنده مجبورم برای تردد و رسیدن به مدرسه ساعتها با پای پیاده مسیر سنگلاخی را طی کنم که بیشتر اوقات وسایل مورد نیازم را که از شهر می‌آورم هم باید با خود پیاده به مدرسه ببرم.
برای رفتن به مدرسه اول باید به سردشت بروم و از آنجا با هزینه خود سوار نیسان شوم و این مسیر بسیار سخت و طاقت‌فرسا را بایددر 10 ساعت تحمل کنم تا به آنجا برسم به دلیل سرمای فوق العاده زیاد آنجا باعث می‌شود که در طی مسیر از سرما یخ بزنم و شرایط خیلی سختی را تحمل کنم.

در فصل سرما آنتن‌های موبایل آن مناطق به دلیل این که با دکل‌های خورشید کار می‌کنند، قطع می‌شوند و دسترسی به تماس تلفنی هم امکانپذیر نیست.

ریا نباشد این را که به شما می‌خواهم بگویم به هیچ کس نگفتم سه ماه پیش وقتی که هوا به شدت سرد بود و آنتن هم برای ارتباط تلفنی نبود یکی از دانش‌آموزان کلاس دومم وقتی به مدرسه آمد حال مساعدی نداشت و زنگ اول دچار افت فشار شدید شد و سر کلاس بیهوش شد، هیچ کس هم اطراف من نبود که به او اطلاع بدهم و از او کمک بخواهم. تلفن‌ها در آن شرایط بی آنتنی چاره‌ساز نبود که به خانواده دانش اموز خبر بدهم در این شرایط اضطراب‌انگیز بنده با خونسردی و با یادآوری آموزش‌های کمک‌های اولیه که قبلا دیده بودم توانستم دانش اموز را به هوش بیاورم و با خواباندن او در اتاق استراحت و گرم کردن او و خوراندن جوشانده به او توانستم حال او را بهبود بخشم.

بنده با عده زیادی از خیرین در ارتباطم و تا حد امکان برای دانش‌آموزانم از خیرین لباس گرم و کفش و کیف و لوازم‌التحریر و بازی می‌گیرم چون دلم می‌خواهد همیشه بچه‌ها خوشحال باشند.

بنده همیشه وقتی که از شهر به مدرسه می‌روم حتما برای بچه های روستا چه دانش اموز و چه غیر دانش اموز خوراکی میخرم و به آنها می‌دهم چون وقتی می‌بینم با این چیز ها خوشحال می‌شوند حال من خوب می‌شود.

متاسفانه آموزش و پرورش سردشت به فکر معلمان و تجهیزات مناطق محروم و همچنین رفاه معلمان این مناطق نیست. تمام هزینه های رفت و برگشت به منطقه را خودمان باید با حقوق فقط 3میلیونی پرداخت کنیم که شامل کرایه خودمان و وسیله‌هایی که همراه داریم می‌شود.

اول اسفند ماه که اوضاع کرونا در کشور رو به افزایش یافتن بود اداره اعلام کرد که مدارس را تعطیل کنید و به شهر برگردید ولی من به شهر برنگشتم و و به مدرسه ماندم و درس را خارج از کلاس برگزار کردم و دانش‌آموزان را ملزم به رعایت فاصله گرفتن از یکدیگر کردم و موقعی که هیچ معلمی در این مناطق درس نمی‌داد، بنده خودم تنها در منطقه بودم و مشعول تدریس دانش‌آموزان بودم چون می‌دانستم اگر من هم به شهر بروم دانش‌آموزان از درس عقب می‌افتند و اردیبهشت ماه هم کوچ می‌کنند و این یعنی لطمه بزرگ آموزشی پس به خاطر همین تا هفته آخر اسفند ماندم و درس دادم و کتاب ها را تمام کردم تا مبادا خدای نکرده مطلبی را از قلم انداخته باشم.

الان هم که این مطالب را می‌نویسم در این شرایط تعطیلی مدارس بنده به منطقه رفتم و با رعایت موارد بهداشتی بسته‌های آموزشی بین دانش‌آموزان توزیع کردم و درس‌های باقیمانده پایه اول را تمام کردم و برای بقیه پایه‌ها هم رفع اشکال کردم و مرور دوباره انجام دادم...فقط و فقط و فقط به عشق دانش آموزان عزیز.
به امید روزی که در هیچ جای این کشور عزیز و مقدس هیچ دانش‌آموزی از درس و تحصیل محروم نماند.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

سردشت دزفولمنطقه محروممعلمدانش اموز محروم
مستندات
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
14
انتشار: ۲۱:۴۶ , ۱۳۹۹ اردیبهشت ۱۸ این سوژه منقضی شده
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ناشناس ۰۴:۱۶ ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/24364">https://www.farsnews.ir/my/c/24364</a>
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد