اخبار فارس من فارس پلاس افکار سنجی زندگی
بیشتر
انتشار : 11:54 , 1399 اردیبهشت 29 آخرین پیگیری: 1 سال 1 ماه 2 روز 1 ساعت قبل

چرا با وجود شاد هنوز آموزش از طریق تلگرام است

فارس من وزارت آموزش و پرورش/شورای عالی فضای مجازی/ 13
این روزها و با وجود بحران جهانی ویروس کرونا‌، چند ماه است که گوشه کنار عالم، تحت تأثیر این وضعیت قرار گرفته‌اند و در گوشه‌ای از این بحران عجیب، زیرساخت‌ها و بدنه آموزش و پرورش کشور عزیزمان، خود در موقعیت آزمون و سنجش قرار گرفته است.
در قسمتی از این آزمون بزرگ، قدرت آموزش و پرورش در عرصه فضای مجازی و خدمت‌رسانی در بستر اینترنت مورد آزمایش قرار گرفته است و چه فرصت مناسبی فراهم آمده تا به پیشرفت هر چه بیشتر و قوی‌تر شدن بیاندیشیم اما در بین اقدامات بحث‌برانگیز آموزش و پرورش در این ایام، می توان به تولید نرم‌افزاری به نام شاد که مخفف عبارت شبکه آموزشی دانش‌آموزان می باشد اشاره کرد. آموزش و پرورش اعلام کرده است فراهم آوردن محیطی جذاب، پویا، امن و متناسب با نیازهای آموزشی و اجتماعی دانش‌آموزان ایرانی از مهم‌ترین دلایل راه‌اندازی اپلیکیشن داخلی شاد است.
حال اما یکی از مهم ترین سوال ما این است آیا شاد در فاصله‌گیری محیط آموزشی دانش‌آموزان از نرم افزارهایی که به امنیت روانی و فکری و آسایش عمومی آنان آسیب وارد می‌کنند نقش مؤثری داشته است؟
مدت‌هاست که از فیلتر شدن تلگرام می‌گذرد و از دلایلی که مقامات ارشد کشور به آن اشاره کرده‌اند آسیب رساندن این گونه نرم‌افرازها به امنیت روانی و فکری و آسایش عمومی مردم و ارزیابی آنها به عنوان عنصری نامطلوب و غیرقابل قبول و تفاوت نداشتن آنها با اسلحه جنگی و نرم‌افزار حامی و مروج تروریست می‌باشد.
اما چرا هنوز هم شاهد حجمی قابل توجه از مدیران، معلمان و اولیاء و دانش آموزان هستیم که محیط اصلی و پایه‌های آموزشی آن‌ها نرم افزارهایی همچون تلگرام می‌باشد؟ درحقیقت اکنون نرم‌افزارهایی همچون تلگرام از این اوضاع شاد هستند و هنوز هم رقیب سرسخت و بزرگ نرم‌افزار ملی و پراهمیت آموزشی و حتی تمامی نرم افزارهای ملی مشابه هستند!
آیا نباید از این فرصت مناسب استفاده کرد؟ باید شاهد همان اوضاع ماقبل کرونا در اوضاع پساکرونا باشیم؟ چه لطمه بزرگی با نپرداختن به این موضوع بسیار مهم و حیاتی به کشور عزیزمان خواهد خورد؟
مخاطب شما هستید که می توانید درد کشورتان را علاج کنید! در هر گروه و در هر سنی! دغدغه درمان درد کشورمان چیز کوچکی نیست که الحمد‌الله هستند انسان های شریف و نخبه ای که این موضوع را درک می کنند!

ما در برابر آینده باید پاسخگو باشیم...

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شاد کرونا تلگرام باید_قوی_شویم
دیدگاه تان را بنویسید
برای ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری شوید
دیدگاه ها
ناشناس 14:34 , 1399 آبان 29 نه به تلگرام نه به مفاسد تلگرامی باید قوی شویم
ناشناس 01:37 , 1399 آبان 23 لطفا لطفا پیام‌رسان داخلی
ناشناس 07:41 , 1399 آبان 18 بسم الله الرحمن الرحیم با توجه به اهمیت موضوع در بررسی و پیگیری استفاده از فضای مجازی برای سنین مختلف دانش آموزی اگر کلیه آموزش از نرم افزار شاد و تلویزیون دنبال شود در کنار آموختن دانش جلوگیری از لطمه بچه ها از آسیبهای جانبی استفاده از فضای باز مجازی محقق شده.
ناشناس 21:06 , 1399 آبان 17 شاید این بیگانه پرستان تعهدی دارند نسبت به پر کردن جیب اربابان خود
ناشناس 20:22 , 1399 آبان 17 سلام تلگرام فضای امنی برای دانش آموزان نیست
ناشناس 15:55 , 1399 مهر 22 به نام خدا به امید روزی که نرم افزارهای ایرانی به حدی از قابلیت و عملکرد عالی برسه،که مدرم غیور ایران،هیچ نیازی به تلگرام و غیره،،نداشته باشن.ما ایرانی هستیم بیایین از کالا و نرم افزار ایرانی،حمایت کنیم،یا علی
ناشناس 10:10 , 1399 مهر 2 وقتی اراده ای در مسئولین امر و البته خیلی از خود مردم، برای عمل به فرامین ولیّ امر مسلمین جهان و حمایت از محصولات داخلی وجود نداره، همینه دیگه. فقط شو آف و ژست و آمار دروغین. از ماست که بر ماست. اون دوستمون خوب گفتن: حضرت آقا: لشکر_مطالبه_گری لازم است. إنّ الله لایغیّر مابقوم حتّی یغیّروا ما بأنفسهم
ناشناس 09:47 , 1399 مهر 2 حضرت آقا: لشکر_مطالبه_گری لازم است. إنّ الله لایغیّر مابقوم حتّی یغیّروا ما بأنفسهم منافع و درآمد دولت از فروش اینترنت بین الملل و انواع فیلترشکن ها عامل اصلی این مطلب است.
ناشناس 18:40 , 1399 مهر 1 عالیه.اما متاسفانه مدیران غربگرا اجازه استفاده رو نمیدن
ناشناس 17:54 , 1399 مهر 1 چرا اینترنت را سامان دهی نمیکنید منافقین بدون مرز
na 23:34 , 1399 شهریور 1 طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
AliNST 08:39 , 1399 مرداد 11 سلام به همه ی هموطنان عزیز ، لطفا از این کمپین حمایت بفرمایید با تشکر farsnews.ir/my/c/33839
ناشناس 14:01 , 1399 مرداد 10 برنامه شاد رو روی گوشی نصب کنید و از بلایی که نرم‌افزار بر سر گوشی تان میاورد لذت ببرید ،
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد