انتشار : ۱۰:۲۱ , ۱۳۹۹ خرداد ۷ آخرین پیگیری: 5 ماه 29 روز 7 ساعت قبل
دورکاری مادران شاغل را حذف نکنید
ناشناس سازمان بهزیستی/ ستاد ملی کرونا/ دولت/ 15
آيا رواست كه شرايط دوركاری و تسهيلاتی كه برای مادران شاغل دارای فرزند خردسال لحاظ شده بود، حذف گردد و کودکانی كه كوچک‌ترین و ضعیف‌ترین افراد جامعه هستند به مهدها سپرده شوند؟

طی دو ماه گذشته علاوه بر كاهش روزهای كاری كه برای كليه پرسنل، در راستای فاصله‌گذاری اجتماعی در نظر گرفته شده بود بسياری از مادران شاغل دارای فرزند کوچک از امكان استفاده از دوركاری برخوردار بودند.

روز شنبه سوم خرداد رئیس جمهور اعلام كردند از روز دهم خرداد كليه پرسنل همه روزه از ساعت ٧:٣٠ لغايت ١٤:٣٠ در محل كار حاضر باشند. اين در حالی است كه تا اين لحظه طبق اعلام مسؤولين ذيصلاح در صداو سيما مهدهای كودک نيز تعطيل هستند و بانوان چند روز است در استرس و بلاتكليفی شرايط خود و فرزندانشان در روزهای پيش‌رو قرار دارند.

حال موضوعی که مادران را نگران می‌کند زمزمه‌های بازگشایی مهدهای کودک است. آيا عاقلانه است كه خانواده‌ها فرزندان خردسال خود را با وسايل نقليه عمومی به مهدها ببرند؟ آيا می‌‌توان بیماری كوويد١٩، فاصله‌گذاری اجتماعی، پرهيز از تماس با ترشحات تنفسی سايرين و غيره را برای كودكی كه مدام به دنبال گرفتن اسباب‌بازی از همكلاسی‌اش به سمت او می‌رود و در خوش‌بينانه‌ترين حالت مربی مانع او می‌‌شود، توضيح داد؟ آيا اين است حمايت از خانواده؟ آيا اين است نتيجه انتخاب فرزندآوری؟

حال که سازمان‌ها طی دو ماه گذشته با شرایط دورکاری و نحوه پیشبرد امور محوله به این نحو سازگار شده‌اند و زیرساخت‌ها و تعاملات لازم ایجاد شده است چرا به دنبال بر هم زدن نظم به وجود آمده هستید؟

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

حمايت از مادران شاغل
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
224
انتشار: ۱۰:۲۱ , ۱۳۹۹ خرداد ۷
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ناشناس ۱۵:۴۵ ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ حمایت میکنیم از دور کاری مادران
 
ناشناس ۱۷:۱۵ ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ بنده موافق ادامه دورکاری مادران شاغل هستم
 
ناشناس ۱۷:۴۰ ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ لطفا برای مادرانی که کودک زیر 12 سال دارند و مادرانی که مجبورند از یک استان به استان دیگر استان البرز به تهران سفر کنند طرح دور کاری اعمال گردد
 
ناشناس ۱۸:۲۵ ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ این حق مادران شاغل در کشور اسلامی است
 
ناشناس ۱۸:۵۶ ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ با توجه به اینکه هنوز وضعیت سفید در تهران اعلام نشده و مدارس هم تعطیل هستند و خطر زیادی سلامت کودکان را تهدید میکند ادامه دورکاری برای مادران بسیار ضروری میباشد
 
ناشناس ۲۱:۴۰ ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ سلام،باز شدن مهد کودکها می تواند خانواده ها دچار مشکلات جدی کند،در شرایط فعلی اصلا درست نیست.مهد کودکها آخرین مکانها برای بازگشایی باید باشند
 
ناشناس ۱۱:۳۵ ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ با این کار به بچه های خردسال توجه بیشتری میشه.
 
ناشناس ۱۵:۱۹ ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ بعنوان یک مدیر اجرایی، با آنکه به خدمات بانوان نیاز مبرم ومد دارد لیکن با تعطیلی مهدها و اهمیت نهاد خانواده، معتقدم دور کاری مادران شاغل در کنار افزایش بهره وری کارکنان حاضر میتواند در عبور از این مرحله تصمیم بهتری باشد.
 
ناشناس ۱۶:۵۴ ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ امکان حفظ فاصله و رعایت پروتکلها برای کودکان خردسال وجود ندارد
 
ناشناس ۱۷:۴۸ ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ غیر از سرپرستان خانوار و برخی مشاغل خاص ،چه لزومی است خانم ها جای یک آقا را به عنوان سرپرست خانوار استفاده کنند و غیر از تبعات تربیتی مرخصی هایی مانند زایمان ،پاس شیر و ... را به سیستم اعمال کنند ؟!
 
ناشناس ۰۲:۲۲ ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ چطور ممکنه مادر بره سرکار باخیالی راحت ولی خیالش از بابت کودکش ناراحت باشه و نگران
 
ناشناس ۱۶:۳۹ ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ دوركاري مادران شاغل همچنان پابرجابماندباتشكر???.
 
کاربر فارس نیوز ۱۶:۵۵ ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، افراد بر اساس صلاحیت، و نه بر اساس نوع جنسیت، مشغول به کار می باشند. اینکه ما بگوییم یک خانم سر کار نباشد چون جای یک آقا را پر می کند حرف درستی نیست، شمایی که این حرف را میزنی، اگر شاغلی، پس چطور در شغلی هستی که وابسته به جمهوری اسلامی است ولی قوانین جمهوری اسلامی را قبول نداری؟ اگر شاغل نیستی و فکر میکنی خانمی جای شما را پر کرده، پس چطور منتقد عدم حضورت در شغلی می شوی که قوانین بالادستی آن را قبول نداری؟ همه این قوانیناعم از مرخصی زایمان، پاس شیر و غیره در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده اند و توسط شورای نگهبان که بالاترین هرم تأیید کننده ی قوانین از منظر اخلاق و مذهب است مهر تأیید خورده اند. پس لطفا خودتان را بالاتر از مراجع تصمیم گیرنده ندانید و برای مادران شاغل نسخه ی شخصی خودتان را نپیچید.
 
محمد ۰۱:۴۱ ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ با سلام ضمن تشکر از مطالبه خوبتان از مطالبه لزوم یکسان‌سازی حقوق کارمندان قراردادی و پیمانی حمایت کنید باتشکر https://www.farsnews.ir/my/c/26467
 
na ۰۱:۳۱ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد