انتشار : ۱۵:۵۰ , ۱۳۹۹ خرداد ۹
چرا پذیره‌نویسی از طریق سیستم آنلاین قابل انجام نیست؟
شهرياري سازمان بورس و اوراق بهادار/ 12نظر
1. چرا سود سهام مستقيما به حساب مشتريان در كارگزاری‌ها واريز نمی‌شود و مشتريان برای دريافت سود سهام خود بايد به بانک‌ها مراجعه كنند؟

2. چرا پذيره‌نويسی برای پرداخت حق شركت در افزايش سرمايه مستقيما از طريق سيستم معاملات آنلاين كارگزاری‌ها قابل انجام نيست؟ سهامدار مجبور است با مراجعه حضوری به بانک، و پست كردن فيش واريزی و مستندات كاغذی در افزايش سرمايه شركت كند كه اسراف در وقت، كاغذ و هزينه اضافی به همراه دارد و در شرايط كرونايی به اپيدمی دامن می‌زند؟

3. كارگزاری‌ها همه هم و غم خود را بر جذب مشتری بيشتری گذاشته اند، در حالی كه سيستم معاملات آنلاين آنها پاسخگوی اين همه مشتري نيست، و مرتبا دچار هنگ، كندي، و اختلال مي شود؛ به عبارتي كيفيت را فداي كميت ميكنند؛ آيا مشتريان على رغم پرداخت كارمزدهاي گزاف، حق داشتن سامانه ي معاملاتي قوي و بهينه را ندارند؟ چه بسيار سهامداراني كه به خاطر اختلال در ثبت سفارش، هنگ سامانه و يا مغايرت تابلوها با واقعيت بازار، خسارت هاي فراواني ديده اند؛

4. پاسخگويی تلفني كارگزاری‌ها به مشتريانشان بسيار ضعيف است، تلفن بعضی كارگزاری‌ها حتى زنگ هم نمی‌خورد! چرا سازمان بورس، كارگزاری‌ها را مكلف نمی‌كند كه كيفيت پاسخگويی تلفنی خود را به حد مطلوبی برسانند و برای هر كاری نياز به مراجعه حضوری به دفاتر آنها نباشد؟

5. سامانه‌ای براي ثبت شكايت از كارگزاری‌ها يا ارزيابی كيفيت خدمات آنها تعبيه نشده است؛ پيشنهاد می‌شود سازمان چنين سامانه‌ای را راه اندازی كنید.

6. نمادهايی كه در بورس عرضه اوليه می‌شوند، به دليل سوددهی مناسب از فردای عرضه اوليه با اقبال زيادی رو به رو می‌شوند و صف های چندصد ميليونی براي خريد آنها شكل مي گيرد؛ معمولا در همان روزها و هفته‌های اول، روزانه چند ده ميليون حجم از آنها به فروش می‌رود، كه به افراد اول صف كه موفق به سفارش سرخطی شده اند تعلق می‌گيرد كه احتمالا با رانت يا توسط خود كارگزاری‌ها موفق شده اند اول صف قرار گيرند؛ پيشنهاد می‌شود براي چنين سفارشات پراقبالی محدوديت حجم خريد اعمال شود كه حجم فروش بين درصد بيشتری از متقاضيان تقسيم شود، و يا اينكه دامنه نوسان آنها حذف گردد؛ در ضمن تخلفات كارگزاری‌ها در ثبت سفارشات سرخطی تدبيری شود كه اين امكان از آنها گرفته شود.

6. سامانه سجام در قبال پولی كه از ثبت نام كنندگان می‌گيرد چه خدماتی به آنها می‌دهد؟

7. ابطال معاملات باعث ضرر و زيان سهامداران شده است؛

8. بسته ماندن طولانی‌مدت بعضی نمادها باعث خسارت سهامداران شده است؛

9. گاه و بی‌گاه شاهد اختلال در هسته معاملات هستيم، چرا اقدامی سريع و مناسب برای حل مشكل انجام نمی‌گيرد؟ و اگر اقدامی در حال انجام است چرا اطلاع رسانی نمی‌شود؟

10. به بعضی سهامدران على رغم پيش سفارش آفلاين در روزهای قبل از روز موعد، عرضه اوليه تعلق نگرفته است و كارگزاری‌ها پاسخگو نيستند.
بورس عرضه اولیه هسته معاملات بورس حق تقدم افزایش سرمایه سجام سود سهام
در حال پیگیری سوال
50000حمایت سوال از روسای قوا
10000 حمایت سوال از بالاترین مقام مسئول
1000 حمایت سوال از مسئول مربوطه
50 حمایت سوال از کارشناس
426
انتشار: ۱۵:۵۰ , ۱۳۹۹ خرداد ۹
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ضد رانت ۰۶:۴۹ ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ عالیه لطفا در همه گروهها اطلاع رسانی بشه تا همه حمایت کنن
 
ضد رانت ۰۶:۵۳ ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ با توجه به محتوی... تیتر مناسب نیست... تیتر را عوض کنید پذیره نویسی با عرضه اولیه و... متفاوته
 
ناشناس ۱۱:۴۲ ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ پذیرش مدرک تحصیلی پرسنل ارتش
 
ناشناس ۱۱:۴۲ ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ کسی هست به داد سهامداران بی پناه برسه
 
سلام هی ۱۸:۳۴ ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ لطفا حمایت کنین
 
Ahmadi ۰۱:۴۹ ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ سلام همه بندها از حقوق به حقه یهامدارانه
 
ناشناس ۰۷:۱۰ ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ توروخدا این همه کارهایی که میشه ازطریق سجام وکدانلاین انجام داد رو نسپارید به بانک ورفت وآمدوهزینه های اضاف!به فکرما سهام دارهای خرد باشید.
 
ناشناس ۰۷:۲۶ ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ لطفامشکلات ذکرشده برطرف نماییدوازسهامداران حمایت کنید.هرچه حمایت بیشترتعدادنفرات بیشترراغب به بورس میشوندکه هم برای ملت وهم دولت محترم سودخواهدداشت.
 
ناشناس ۱۱:۱۹ ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ عالی
 
ناشناس ۱۲:۵۳ ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ سلام لطفا به موارد فوق رسیدگی کنید
 
ناشناس ۲۰:۱۱ ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ سلامو ادب لطفا هسته درست کنی سهام جایزه به حساب بورسیمون واریز بشه با این کرونا میفرسین بانک ظلم نکنید اینقد حقمونو نخورید
 
ناشناس ۲۲:۵۱ ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ انجام شود
سوژه های مرتبط
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد