انتشار : ۱۰:۰۴ , ۱۳۹۹ خرداد ۱۰
عدم پاسخگویی سازمان نظام وظیفه به دانشجویان مشمول
محمد سازمان نظام وظیفه عمومی/ سازمان سنجش و آموزش کشور/ ستاد کرونا، وزارت علوم/ 0نظر
در پیرو مطالبات و بررسی مشکلات به وجود آمده برای دانشجویان مشمول که در بازه معرفی مهلت یکساله قرار دارند، ضمن اینکه وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش نه تنها هیچ اقدامی در این راستا نکرد، بلکه فقط با تکرار حرف‌های هفته‌های گذشته پیرو پیگیری مشکلات دانشجویان سال آخر و علی رغم اینکه ستاد کرونا به جهت حفظ سلامتی داوطلبان، کنکورهای سراسری را با تعویق دو ماهه تعلیق کرد، نظام وظیفه نیز با فرصت ده روزه، فقط آیین نامه نظام وظیفه را بازگو کرد.
با توجه به اقدامات پیشین، لطفا برای این دسته از داوطلبان مشمول، تسهیلات زیر را فرهم آورید:
1دانشجویان مشمول با سایر داوطلبان، شرایطی متفاوت دارند. داوطلبان مشمول نیز باید مانند سایر داوطلبین در این بازه باقی مانده به مرور و جمع بندی اقدام کنند. لذا از هر گونه تعویق مجدد آزمون‌های سراسری به نیمه دوم سال جلوگیری به عمل آورده شود.
2داوطلبان مشمول، از اردیبهشت تا پایان شهریور مهلت ارسال دفترچه خدمت را دارند. لذا با تمدید زمان اعزام، آن هم در صورت موافقت، آزمون‌های سراسری باید طبق تاریخ‌های نهایی مصوب ستاد کرونا برگزار گردد. در غیر اینصورت داوطلبین مشمول هیچ فرصت شرکتی برای کنکور پیدا نخواهند کرد.
3اگر با تمهیدات پروتکل‌های بهداشتی نظام وظیفه میشود مشمول را اعزام کرد، قطعا سازمان سنجش نیز باید با تمهیدات پروتکل‌های بهداشتی، اقدام به برگزاری آزمون‌های سراسری کند.
4برخی از دانشگاه‌های کشور در نیمسال اول اقدام به پذیرش از طریق سهمیه استعداد درخشان کرده‌اند. پس آزمون‌های سراسری طبق تاریخ برگزار گردد.
5 دانشگاه‌های آزاد و پیام نور از نیمسال اول شروع به پذیرش دانشجو می‌کنند. با توجه به یکی بودن آزمون‌های سراسری و آزاد، کنکورهای سراسری با حفظ پروتکل‌های بهداشتی در تاریخ مقرر برگزار گردد.
6 در صورت منفی بودن موارد بالا، شرایطی را فراهم آورید تا بر اساس نمرات درسی و پژوهش‌های علمی و البته مصاحبه، داوطلبان بتوانند در پذیرش دانشگاه ها شرکت کنند.
پیشنهادات
1 پذیرش بر اساس نمرات درسی و پژوهش‌ها و مصاحبه‌ها.
2 برگزاری آزمون‌های سراسری با حفظ پروتکل‌های بهداشتی در زمان مقرر و شرکت داوطلبان نگران و بیمار در آزمون‌های سال آینده در صورت تمایل.
با سپاس و احترام
سربازی کنکورهای سراسری
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
29
انتشار: ۱۰:۰۴ , ۱۳۹۹ خرداد ۱۰
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد