انتشار : ۱۹:۲۰ , ۱۳۹۹ خرداد ۱۱
سیستم کند محاسبه هسته معاملات بورس
Boors مجلس شورای اسلامی/ سازمان بورس تهران/ سازمان بازرسي كل كشور/ 1نظر
بازار سرمایه ایران در حال رشد است و هر روز که می‌گذرد مخاطبان و سرمایه گذاران بیشتری را به سمت خود جذب می‌کند. این موضوع شاید دغدغه‌ای قدیمی برای اهالی و فعالان بازار سرمایه محسوب می شود و افزایش ارزش بازار و رشد حجم معاملات بتواند به بیشتر شدن عمق بازار سرمایه کمک شایانی کند اما با توجه به قدیمی بودن سیستم و هسته معاملات مشکلاتی را برای معامله گران پیش آورده و خواهد آورد. مشکلاتی که در اسفند ماه ۱۳۹۸و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹به دفعات زیاد شاهد آن بودیم.
در سه ماه گذشته شاهد اخلال در سامانه های معاملاتی و بعضا هسته معاملاتی بازار سرمایه بودیم؛ اتفاقی که دردسر زیادی را برای معامله گران بازار به همراه داشته است زیرا زمانی که سامانه دچار مشکل می شود، ممکن است رقمی که سایت tsetmc نشان می دهد با رقمی که در کارگزاری نشان داده می شود یک دقیقه تا بعضاً حتی بیشتر اختلاف داشته باشد و در بعضی مواقع هیچ رقمی بعد از گذشت چندین دقیقه در بازار نشان داده نشود.
این اختلاف ممکن است باعث شود معامله‌گری دچار این اشتباه شود که فشار فروش زیاد شده و سهم خود را بفروشد درحالی که قیمت بالا آمده است و این اتفاق در نهایت باعث ایجاد جو منفی در کل بازار شده و صف فروش ایجاد کند.
در این میان کارشناسان بر این باورند که سیستم های بازار سرمایه همسو با حجم معاملات در این بازار رشد نکرده و رفع این مشکل ضروری است. که البته قسمتی از مشکلات متوجه هسته معاملات و سازمان بورس نیست و بخشی از مشکل در کارگزاری ها و سامانه های نرم افزاری است که این نرم افزار، کشش این حجم از معاملات را ندارد و ضرر و زیان را به بازار سرمایه و بالاخص به سهام خُرد خواهد رساند.
لطفا با حمایت از این مطلب و درخواست سوال از مراجع ذیصلاح پیگیری رفع این مشکل باشیم.

انتهای پیام /پ

معاملات بورس بورس هسته معاملات بورس سازمان_ بورس
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
87
انتشار: ۱۹:۲۰ , ۱۳۹۹ خرداد ۱۱
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ناشناس ۰۴:۰۸ ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ هشته معاملات اصلاح یشه
سوژه های مرتبط
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد