انتشار : ۱۶:۵۱ , ۱۳۹۹ خرداد ۱۵
اصلاح قانون حقوق معلمان حق التدریس
مهندس رضائی معاون آموزش و پژوهش/ وزارت آموزش و پرورش/ مجلس شورای اسلامی/ ملی 5
با توجه به پائین بودن حقوق معلمان حق‌التدریس و همچنین نداشتن حقوق در تابستان و همچنین کم شدن دریافتی در بعضی از ماه‌ها مثل فروردین ماه و خرداد ماه که مسئله نقض عدالت اجتماعی است چرا که معلمان رسمی و استخدامی در تمامی سال دارای حقوق و دریافتی بوده و حتی در ماه فروردین به غیر از اینکه حقوق و دریافتی آنها کم نمی‌شود و حتی عیدی هم دریافت می‌کنند همچنین قانون مدون و صریحی برای شکل پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی معلمان حق‌التدریس تصویب گردد چرا که بیشتر معلمان حق التدریس مجبور به پرداخت بیمه تامین اجتماعی از همان دریافتی اندک خود هستند.
از مسئولین زیر ربط درخواست دارم برای بهتر شدن معیشت معلمان حق التدریس که بخش عمده بار آموزشی کشور را بر عهده دارند قوانینی تصویب گردد.
پیشنهاد می‌گردد برای از بین رفتن کلیه تخلفات از طرف مدارس غیرانتفاعی وزارت آموزش و پرورش خود به عنوان واسطه حقوق معلمان حق التدریس را پرداخت کند و به صورت معوقه از مدارس غیر انتفاعی دریافت کند تا راه هر گونه تخلف بسته شود .
همچنین قراردادهای معلمان با مدارس باید به صورت یکساله بوده تا از نپرداختن حقوق در تابستان جلوگیری شود.
همچنین بیمه تامین اجتماعی معلمان حق‌التدریس نیز از طرف آموزش و پرورش پرداخت شده و آموزش و پرورش از مدارس دریافت کند.
همچنین پیشنهاد می‌شود برای بهتر شدن مسیر معلمان حق التدریس برای ورود به این عرصه قانون محکمی در زمینه عدم استفاده از بازنشستگان صورت گیرد.
همچنین راه معلمان حق التدریس برای ورود به استخدام هموارتر گردد مثلا قانون داشتن مدرک مرتبط در آزمون استخدامی اصلاح شده و برای معلمان حق‌التدریس سهمیه‌ای برای ورود به استخدام در نظر گرفته شود.

انتهای پیام /پ

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آموزش و پرورش حقوق حق التدریس معلم حق التدریس فرهنگیان
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
137
انتشار: ۱۶:۵۱ , ۱۳۹۹ خرداد ۱۵
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
محمدامین ۱۰:۰۳ ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ مطالبی که گفتید عین حق و عدالت است اما نظام لیبرالیستی براش حق و عدالت مطرح نیست پول مطرح است و فقط پول
 
ناشناس ۲۲:۵۴ ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ به نظر من خیلی خوب است
 
ناشناس ۰۸:۱۹ ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ توحید: ما معلمان مدارس غیرانتفاعینیروهای آزاد برغم زحماتمان، در مقایسه با معلمان رسمی، از ساده ترین و بدیهی ترین حقوق یک معلم محرومیم.
 
na ۰۵:۰۴ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/24364">https://www.farsnews.ir/my/c/24364</a>
 
بهرام میرزاپور ۲۳:۴۳ ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ سلام دوستان گرامی از کمپین شما حمایت شد لطفا از ما حمایت بفرمائید باتشکر از لطف شما <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/42871">https://www.farsnews.ir/my/c/42871</a>
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد