انتشار : ۱۱:۵۴ , ۱۳۹۹ خرداد ۱۸ آخرین پیگیری: 5 ماه 25 روز 10 ساعت قبل
امکان ویرایش روش آزادسازی سهام عدالت فراهم شود
kamali سازمان خصوصی‌سازی/ 8
سلام با توجه به عدم آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی مناسب از طرف دولت و رسانه‌ها نسبت به آزادسازی سهام عدالت، تصور بسیاری از کسانی که روش مستقیم را انتخاب کردند بر این بود که امکان آزادسازی و فروش سهام عدالت در زمان مناسب و دلخواه تنها از طریق انتخاب روش مستقیم امکانپذیر است اما با گذشت زمان و اطلاع‌رسانی قطره چکانی از طرف دولت به تدریج مشخص گردید که امکان فروش سهام عدالت در هر دو روش وجود دارد اما واریز سود سهام عدالت در روش مستقیم با توجه به نبود زیرساخت مناسب و عدم استفاده شرکت‌ها از سامانه سجام برای واریز سود، عملا امکانپذیر نمی‌باشد و سهامدارانی که روش مستقیم را از روی ناآگاهی و اطلاع‌رسانی نامناسب انتخاب کرده‌اند از سود واریزی سهام عدالت محروم شده‌اند و امکان ویرایش روش انتخاب هم وجود ندارد.
ضمناً برخلاف گفته‌های قبلی دولت که در روش مستقیم باید سهامداران کد بورسی بگیرند تا سهام عدالت ایشان در پرتفوی سامانه معاملاتی آنلاین بنشیند ظاهرا این سهام قرار نیست در پرتفوی سهامدارن قرار بگیرد و اصولا روش مستقیم نه تنها هیچ مزیتی نسبت به روش غیرمستقیم ندارد بلکه معایبی مانند عدم واریزی سود نیز دارد.
اگر در روش مدیریت مستقیم قرار نبود در پرتفوی بنشیند و قابلیت مدیریت توسط سهامدار داشته باشد اصولا این روش چه نوع مدیریت مستقیمی است؟ با این همه ضعف در اطلاع‌رسانی به سهامداران عدالت، این حق سهامدارن است که حداقل یکبار امکان ویرایش روش انتخابی خود را داشته باشند. از خبرگزاری فارس و مسئولین مربوطه تقاضا داریم ضمن شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی مناسب در این خصوص، امکان ویرایش روش انتخابی را برای سهامداران عدالت فراهم نمایند.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

سهام عدالت روش آزاد سازی سهام عدالت روش مستقیم یا غیرمستقیم سود
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
97
انتشار: ۱۱:۵۴ , ۱۳۹۹ خرداد ۱۸
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
حمیدرضا ۰۹:۳۹ ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ من هم موافقم
 
ali ۱۹:۳۱ ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ موافقم
 
ناشناس ۱۹:۴۶ ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ خواهشمندیم ویرایش رابپذیرید
 
ناشناس ۲۳:۲۰ ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ به این دولت هیچ امیدی نیست باید زمان ویرایش بزارید
 
محمد ۱۷:۲۱ ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ دولت فریبکاری داریم جوری القا میکنن که مردم روش مدیریت مستقیم رو انتخاب کنن درحالی که این به ضرر اونهاست. احتمالا برنامه ای دارن و یه عده که در دولت رانت اطلاعاتی دارن میخوان سهام رو مفت از مردم بخرن تا مدیریت شرکت ها رو بدست بگیرن بخاطر همین اصرار دارن مستقیم بزنیم. اگه این فریبکاری رو نسبت به طرفای برجام داشتن الان یه جایی رسیده بودیم!
 
ناشناس ۰۹:۵۸ ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ چرا از اول بد اطلاع رسانی کردند و ذره ذره هر روز یه چیزی میگن، باید امکان ویرایش رو بزارن
 
ali ۱۱:۲۷ ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ باید امکان ویرایش باشد برای کسانی که اگاهی نداشتند. روش غیرمستقیم بهتره
 
na ۰۶:۳۳ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد