انتشار : ۱۷:۳۱ , ۱۳۹۹ خرداد ۲۱ آخرین پیگیری: 1 ماه 26 روز 21 ساعت قبل
بیش از ۶۰۰ هزار مازندرانی چشم انتظار یک دستگاه ام.آر.آی
آمارد خبر وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مازندران/ مازندران 4نظر
باسلام و عرض ادب.شهرستان آمل پایلوت درمانی شهرهای محمودآباد، نور، چمستان، رویان، فریدونکنار و بابلسر بوده اما فاقد دستگاه ام. آر.آی است. بیماران شهرستان 400 هزار نفری آمل و شهرهای یاد شده که بیش از 600 هزار نفر هستند برای گرفتن عکس ام. آر.ای باید به چالوس یا ساری مراجعه کنند. بیماران و همراهان آنها برای رفت و برگشت به هر کدام از این شهرها باید نزدیک به 200 کیلومتر مسافت طی کنند که علاوه بر هزینه داشتن، رنج و درد این سفر بیشتر باعث اذیت بیماران و همراهان آنها می‌شود.
با توجه به اینکه شهرستان آمل با چهار بیمارستان دولتی پایلوت درمانی بیش از 400 هزار نفر است اما دانشگاه علوم پزشکی مازندران و وزارت بهداشت سال‌ها از اختصاص یک دستگاه ام. آر. آی به این شهر دریغ می‌کنند در حالی که مرکز استان دارای چند دستگاه ام. آر.آی است.
اختصاص دستگاه ام. آر.آی خواسته چندین و چند ساله مردم آمل و شهرهای یاد شده است اما مسوولان به هیچ عنوان به این درخواست جواب مثبت ندادند تا 600 هزار مازندرانی لااقل از یک دستگاه ام.آر.آی بهره‌مند شوند.
شهر بابل چون دارای دانشگاه علوم پزشکی است، اگر بیماران آمل و شهرهای یاد شده به این شهر مراجعه کنند، باید پول پرداخت کنند چون آمل و شهرهای دیگر یاد شده زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی مازندران هستند و اجبارا باید به ساری یا چالوس مراجعه کنند که این مسافت رنج و درد بیماران را مضائف می‌کند.
دانشگاه علوم پزشکی مازندران طی این سال‌ها هیچ‌وقت با این درخواست مردم موافقت نکرد، در صورتی که ساری دارای چندین دستگاه ام. آر.آی و هر سال به دستگاهای تصویربردای پزشکی جدید مجهز می‌شود حتی به شرق مازندران که کلا 300 هزار نفر جمعیت دارد و فاصله با ساری ۵۲ کیلومتر است ام. آر.آی اختصاص دادند اما به شهرهای مرکزی مازندران که ۶۰۰ هزار نفر جمعیت و نزدیک‌ترین فاصله با ساری 70 کیلومتر است، ام. آر.آی اختصاص نمی‌دهند.
تقاضا داریم از شما عزیزان این مشکل بزرگ که مستقیما با سلامتی بیماران و شهروندان ارتباط دارد، پیگیری کنید که دعای بیش از ۶۰۰ هزار نفر با شما خواهد بود.
باتشکر و احترام

انتهای پیام /ع

ششصد_هزار_مازندرانی_بدون_ام_آر_آی تبعیض_دانشگاه_علوم_پزشکی_مازندران
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
55
انتشار: ۱۷:۳۱ , ۱۳۹۹ خرداد ۲۱
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ناشناس ۰۹:۵۱ ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ درود و عرض ادب خدمت همه اینجاب داری یک بیماری بودم شیمی درمانی و پرتو درمانی میکردم برای شیمی درمانی و پرتو درمانی یا بابلسر یا تهران میرفتم و هزنیه دوبرابر میکردم چرا نباید در آمل یه بیمارستان با تهجیزات کامل پزشکی برای شیمی درمانی و پرتو درمانی باشه امل از نظر سرطان و ناراحتی قلبی تو مازندران اول هستش وقتی خیرین امل ساختمان شیمی درمانی و پرتودرمانی را اماده کردن چرا علوم پزشکی مازندران مخافت میکنه و این ساختمان را تهجیز و دکتر براش نمیاره علت این کار چیه چرا نباید در امل دستگاه پیشرفته ام ار ای سی اسکن پت اسکن و دستگاه اسکن قلب باشه من خودم برای تشخیص سرطان خودم دوبار رفتم بیمارستان مسیح دانشور و نزدیک به ده میلیون هزنیه شد سه میلیون برای هتل و غذا شد ما بیماران سرطانی یه درد داریم دردمون چند برابر میشه اگر این دستگاه پیشرفته تو امل باشه هزنیه کمتر میشه و مشکلات ما حل میشه لطفا کنید این موضوع را پیگیری کنید چرا نباید در آمل دستگاه ام ار ای سی تی اسکن پت اسکن مال تشخیص سرطان دستگاه اسکن قلب تو امل باشه لطف کنید پیگیری کنید
 
ناشناس ۰۱:۰۱ ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ بله دقیقا مطالبه این مورد درست و کاملا منطقی هست چرا نباید در منطقه ای که ۶۰۰ هزار نفر جمعیت داره حتی یک دستگاه ام.آر.آی دولتی وجود داشته باشه؟
 
مهدی رضائی ۱۵:۱۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ بنده از کمپین شما حمایت کردم لطفا شما هم حمایت بفرمایید https://www.farsnews.ir/my/c/32925
 
فدائیان امام خامنه ای ۱۵:۱۵ ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ لطفا در جهت احقاق حق مردم از تظلمات استانداری مازندران از کمپین ما حمایت کنید: https://www.farsnews.ir/my/c/20891
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد