انتشار : ۱۰:۱۵ , ۱۳۹۹ خرداد ۲۶
تالارهای پذیرایی را بازگشایی کنید
ناشناس وزارت صنعت، معدن و تجارت/ دولت/ ملی 1
ازدواج سنت حسنه‌ای است که پیامبر اکرم (ص) بر آن تأکید بسیار کرده است. برای دختر خانم‌ها عروسی مهمترین آرزوی زندگی‌شان است و نداشتن عروسی یعنی نرسیدن به آرزوها.
از طرفی هیچ دامادی دوست ندارد مراسم عروسی برگزار نکند و عدم برگزاری مراسم را منوط به درگیری‌ها و ناراحتی‌هایی که ممکن است در آینده گریبان‌گیرش شود، می‌داند و آن کسانی که می‌گویند بدون عروسی به خانه بخت بروید به دنبال فروپاشی نهاد خانواده هستند. از طرفی عدم تشکیل خانواده، زاد و ولد و کثرت جمعیت را به خطر می‌اندازد.
بعد از شیوع کرونا تالارهای پذیرایی بسته شده است، خیلی از عروس و دامادهایی که تالار رزرو کرده بودند برنامه‌هایشان لغو شده و عروسی به تأخیر افتاده است. آنها نسلی هستند که سال آینده نرخ زادوولد را تعیین می‌کنند.
در حالی که رهبر انقلاب بارها بر خطر پیر شدن جمعیت و کاهش موالید تأکید کرده است، اما مشاهده می‌شود که هیچ برخورد فعالانه‌ای با این موضوع نمی‌شود و به راحتی برنامه‌های عروسی جوانان تعطیل می‌شود.
با توجه به کاهش موالید در سالهای اخیر و خطری که رهبری در سخنرانی‌های اخیرش به آن هشدار می دهد آیا لازم نیست که مسئولین فکری به حال این مشکل کنند. انتظار می رود که دولت محترم در تصمیمی که روز 24 خرداد گرفته شده‌اند، به این مسأله مهم توجه کنند.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

تأخیر_در_عروسی_ها بسته_شدن_تالارهای_پذیرایی
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
3
انتشار: ۱۰:۱۵ , ۱۳۹۹ خرداد ۲۶
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
na ۰۸:۰۸ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های مرتبط
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد