انتشار : ۱۸:۱۲ , ۱۳۹۹ خرداد ۲۵
لزوم تدوین طرحی برای بهینه‌ کردن خدمت سربازی
Amin ستاد کل نیروهای مسلح/ مجلس شورای اسلامی/ ملی 11
با توجه به فرآیند اعزام به سربازی در اکثر کشورهای جهان، درمی‌یابیم که خدمت سربازی در اکثر کشورها به خصوص کشورهای پیشرفته به جای سربازی اجباری با عنوان سربازی حرفه‌ای مطرح است.یکی از مسائلی که در کشور باید در مورد آن فکر شود، برداشتن سربازی اجباری است.
شما می‌بینید که جوان در 45 روز آموزشی فقط باز و بسته کردن اسلحه را یاد می‌گیرد و پس از آن به عنوان یک نیروی کار با حقوق بسیار ناچیز مشغول می‌شود. این به آن معناست که جوان علاوه بر اینکه جنگیدن یاد نگرفته است بلکه دو سال دیرتر وارد بازار کار می‌شود.
بدیهی است در زمان جنگ جوانان با اخلاص از کشور دفاع کردند و ما پیروز هم شدیم، اجبار در این امر نمی‌تواند برای ما امنیت ایجاد کند، جوانی که نخواهد بجنگد هم در شرایط جنگ از دفاع سرباز می‌زند.
قشر زیادی از جوانان دو عامل را برای ازدواج نکردن در نظر می‌گیرند، مشکل سربازی و مشکل اقتصادی. به عقیده نگارنده در شرایط اقتصادی کنونی کشور عرضه با وقفه دو ساله نیروی کار علاوه بر کاهش شدید بهره‌وری، ضربه مهمی نیز به اقتصاد کشور خواهد زد. ما به دنبال آن هستیم که سربازی اختیاری شود و حقوق آن افزایش پیدا کند تا سرباز حرفه‌ای در کشور آموزش داده شود. طرحی که بهینه‌ترین شکل سربازی است.

انتهای پیام /ع

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

سربازی اختیاری ازدواج مشکلات اقتصادی
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
92
انتشار: ۱۸:۱۲ , ۱۳۹۹ خرداد ۲۵ این سوژه منقضی شده
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
رضا ۱۸:۵۳ ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ حمایت می کنم
 
ناشناس ۱۱:۰۹ ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ واقعا کسی گوش نمیکنه، هی میگن ازدواج کنید،بچه دار بشید. واقعا کسی که سنش سی سال به بالاست به درد خدمت سربازی نمیخوره و اینکه توی این همه مشکلات اقتصادی و حقوق نا چیز سربازی چطوری امکان خدمت هست؟
 
ناشناس ۱۱:۲۱ ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ بسمه تعالی باتوجه به منویات مقام معظم رهبری و دغدغه های ایشان آنچنان که درسخنرانی های متعدد نیز به آن اشاره کردند، مبحث اشتغال جوانان، رونق تولید و تسهیل ازدواج است. این مهم گرچه از اصول ضروری برای پیشرفت کشور محسوب می شود اما جوانان با امری مهم نظیر خدمت مقدس سربازی مواجه هستند. حال که در این زمینه مجالی پیش آمد تا پیشنهادات مختلف از این درگاه به سمع و نظر مسئولین برسد، این فرصت را مغتنم شمرده و پیشنهادیه ی خود را ارائه می دهم. بحث اشتغال جوانان را با افزایش نیروهای پیمانی جهت اشتغال در نیروهای نظامی از سوی راغبین به این شغل مقدس پیشنهاد داد اما همانطور که بر همگان عیان است این موضوع نیاز به بودجه ی بیشتری دارد. در این خصوص میتوان بیان داشت آن هایی که تمایل به خدمت به کشور در عرصه های دیگر دارند می توانند با پرداخت دستمزد دو سال فرد طرف قرارداد به نیروهای نظامی به قول معروف با یک تیر چند نشانه را هدف قرار داد. بدین صورت هم یک فرد به استخدام نیروهای نظامی درآمده و هم فردی که متقبل هزینه های شخص استخدام شده، به جای این که دوسال بدون هیچ حرفه ای بوده و اسباب هزینه هایی برای کشور فراهم نماید، دیگر خود یک نیروی کار فعال شناخته می شود که میتواند در امر خطیر تولید و سایر مشاغل این چنینی ورود نماید. علاوه بر این نیروهای نظامی در عرض اینکه هر ساله تعدادی نیروی مبتدی را آموزش دهند و زمانی که به یک بازدهی میرسند، زمان خدمتشان به پایان برسد با یک نیروی فعال مواجه هستند. علاوه بر این همان طور که مستحضرید کشور مواجه با بالا رفتن میانگین سنی می باشد و نیروی جوان کمتری وجود دارد، از این رهگذر نیرویی فعال با خدمات حداقل سی ساله بهره مند می گردد. علی ایحال با برداشتن موانع اشتغال هم افزایش شاغلین را خواهیم داشت و هم ان شا الله رونق تولید. و ازطرفی چون جوان دارای شغل می شود، با فراغ بال بیشتری به ازدواج روی می آورد و از مفسده ای که خدای ناکرده از عدم ازدواج به وجود خواهد آمد، جلوگیری می شود. والسلام علیکم
 
ناشناس ۱۲:۰۷ ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ واقعا سربازی اجباری اونم با دادن حقوق ناچیز یعنی بزور گرفتن حق یک جوون که میتونه تو اون دوسال خیلی کارها انجام بده سربازی باید حرفه ای باشد.
 
puyan ۱۲:۲۹ ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ البته آموزشی دو ماه بود نه 45 روز ! الکی میگن قراره بهتون آموزش فنی حرفه ای بدیم ، حتی درجه ها رو هم یاد نمیدن، فقط رژه و احترام به مافوق ! حالا حداقل حقوقشو افزایش بدن طرف بعد دو سال از صفر شروع کنه نه منفی
 
Amin ۱۳:۰۰ ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ متاسفانه کسی توجه نمیکنه به صدای ما جوان ها، البته این کمپین ایده بسیار خوبیه، نیازه به همه اطلاع رسانی کنیم چون بسیار افرادی رو میشناسم که با این سیاست سربازی اجباری زندگیشون وارد بحران شده، حالا که مجلس انقلابی تشکیل شده امیدوارم صدای ما جوان ها باشه، تا سربازی حرفه ای که بهترین نوع سربازی در دنیاست جایگزین این سیاست بسیار قدیمی یک قرن پیش شود، در مورد بودجه طرح هم میتوان از جوان هایی که نمیخواهند سربازی اجباری بگذرانند هزینه سرباز را بدهند، تا جوانی که بیکار است وارد سربازی شود، هم به شکل حرفه ای آموزش ببیند و هم دستمزد بالایی داشته باشد تا در این شرایط اقتصادی هم بتواند ازدواج کند و هم بیمه شود، جوانی که نمیرود و هزینه سربازی دیگران را میدهد هم شاغل باشد تا اولا به اقتصاد کشور کمک کند، هم با پرداخت هزینه به نیروهای مسلح در امنیت کشور سهیم باشد.
 
ناشناس ۰۱:۳۴ ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ واقعا چرا باید قانونی که دهها سال قبل و با توجه به شرایط آن دوران گرفته شده در شرایط کنونی همچنان حکمفرما باشد مگر آیه ی قرآن توسط رضا شاه نازل شده!!! قانون اشتباهی که جوانان را از بسیاری از حق و حقوق اجتماعی خود محروم میکند نظیر عدم استخدام و صدور گواهینامه ی رانندگی و غیره در صورت نداشتن پایان خدمت !!!
 
ناشناس ۰۹:۴۳ ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ خدمت سربازی اجباری باید حذف بشه ، و به صورت حرفه ای در آید .که جوون ها بتونند کار پیدا کنند ، و برای کسایی که قصد خارج رفتن دارند ، مقدار وثیقه بگیرند. اینجوری کسی دیگه مثل الان به فکر رفتن از کشور نیست و به دنبال این نیست که از کشور برند چون سربازی اجباری نیست و تو کشور می مونند و می تونند کار کنند و به اقتصاد کشور کمک کنند. امیدوارم مسئولین عزیز کشور این موارد در نظر بگیرند.
 
ناشناس ۱۲:۵۱ ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ این مسایل برای مسوولین کشور اهمیتی نداره متاسفانه، تا زمانی که اینهمه فشار روی جوانان تبدیل به بحران بشه و ناامنی ایجاد کنه، تا این عزیزان به فکر اصلاح بیفتن. الان کسی که کار میکنه رو باید بگن به مدت دو سال هزینه دو سرباز رو بده، کسی که داره کار اقتصادی انجام میده رو چرا باید ببرن پادگان؟ حداقل جوونی که کار نداره به این شکل میره سربازی حقوق یک کارمند رو میگیره. هم اون جوونی که کار داره رو بیکار میکنین، هم اون فردی که فقیره هیچی نمیدین اسمش رو گذاشتین حفظ امنیت؟ شستن ظرف و بایگانی کردن برگه کجاش حفظ امنیته؟
 
na ۰۸:۵۷ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
 
میثم نریمانی ۰۷:۵۶ ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ کمپین تعطیل رسمی شدن روز شهادت همه ی ائمه را حمایت کنید. . https://www.farsnews.ir/my/c/42079
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد