انتشار : ۱۶:۲۲ , ۱۳۹۹ خرداد ۲۶
درخواست برای آزادسازی سهام عدالت
دکتر مظفری سازمان خصوصی سازی/ بورس و اوراق بها دار/ ملی 2نظر
آزادسازی سهام عدالت موضوعی بود که در سال ۱۳۹۹ با فرمان ریاست جمهوری و تایید رهبر انقلاب کلید خورده است. در حال حاضر دو گزینه ی آزادسازی مستقیم و غیرمستقیم برای آن وجود دارد که سهام‌دار به اختیار خود یکی را انتخاب می‌کند.
متاسفانه گزینه‌ی روش مستقیم، از امکانات سهام داری واقعی به صورتی که سهام دار آن را در پنل کارگزاری خود مشاهده کند یا قیمت معامله را تعیین کند برخوردار نیست. ضمنا حق تقدمی که هم اکنون برای بعضی از شرکت‌ها مثل کشتیرانی جمهوری اسلامی در نظر گرفتند به سهامداران عدالت اختصاص داده نشده است؛ حتی اگر این حق اختصاص می‌یافت هیچ امکانی برای تعیین تکلیف آن برای سهام دار عدالت تعریف نشده بود. از سوی دیگر مدیریت غیرمستقیم نیز شرایط بهتری را در اختیار قرار نمی‌دهد.
حق تقدم دارای ارزش مادی است و قابلیت معامله دارد. در این جریان پایمال شدن حقوق سهامداران عدالت و بی عدالتی کاملا مشهود است.

انتهای پیام /خ

خصوصی سازی سهام عدالت حق تقدم آزاد سازی مدیریت_مستقیم مدیریت_غیر_مستقیم بی عدالتی
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
33
انتشار: ۱۶:۲۲ , ۱۳۹۹ خرداد ۲۶
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ناشناس ۲۳:۵۲ ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ جالبه روش غیر مستقیم مزایای بیشتری داره
 
na ۰۹:۲۰ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد