انتشار : ۲۳:۲۷ , ۱۳۹۹ خرداد ۳۱ آخرین پیگیری: 9 ماه 26 روز 2 ساعت قبل
تشدید برخورد با کلاهبرداری در فضای مجازی
رضا پلیس فتا/ ملی 2
همانطور که ممکن است اخیرا در تبلیغات فضای مجازی مشاهده کرده باشید سایت‌های زیادی هستند که ظاهرا یک حراجی می‌باشند اما در واقع کلاهبرداری از کاربران است.
روش کلاهبرداری این است که در واقع اینها ربات‌ها یا اشخاصی دارند که دقیقا این مسئله مشخص نیست، به کاربران هم اجازه پیشنهاد دادن برای قیمت می‌کنند که هر پیشنهاد به مقدار مشخصی قیمت را افزایش می‌دهد، حال دو اتفاق می افتد، آن ربات‌ها یا اشخاص آنقدر پیشنهاد می‌دهند تا از پیشنهادهایی که کاربران داشتند دو برابر مبلغ آن کالا را کسب کنند و مابقی مبلغ هم مجدد از برنده می‌گیرند، حالت دوم این است که کاربران این همه خرج می‌کنند و چون توان رقابت بیشتر ندارند مجبورند کنار بکشند که در این صورت هم سود کلانی می‌برند، این باید یک درخواست جمعی شود که یا به اینگونه کسب و کارها نظارت دقیق‌تر شود که امکان تقلب و تبانی نباشد و یا مجوز فعالیت نداشته باشند.
از جمله مسائل اثبات هم می‌توان به ثبت پیشنهاد در کسری از ثانیه روی آخرین پیشنهاد اشاره کرد و اینکه عموما برنده‌ها افراد خاصی هستند!
با یک همکاری جمعی امیدواریم بساط این کلاهبرداری جمع شود.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کلاهبرداری در فضای مجازی
مختومه شده پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
57
انتشار: ۲۳:۲۷ , ۱۳۹۹ خرداد ۳۱ این سوژه مختومه شده
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
فدائیان امام خامنه ای ۲۳:۲۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ باسلام و احترام دوست محترم من به سوژه بی نظیر شما رای دادم. لطفا شما هم به کمپین ما رای بدهید: https://www.farsnews.ir/my/c/2363
 
na ۲۳:۰۶ ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد