انتشار : ۱۸:۰۴ , ۱۳۹۹ تیر ۵ آخرین پیگیری: 3 ماه 6 روز 2 ساعت قبل
جولان دلالان زمین و مسکن در سایه غفلت مسؤولان
ایرانی دولت/ مجلس شورای اسلامی/ قوه قضاییه/ ملی 6نظر
یک دلال امروز زمین می خرد و ماه بعد حداقل دو برابر می فروشد. یک دلال خانه الکی می سازد و ماه بعد حداقل سه برابر می‌فروشد. یک دلال دیگر معامله جوش می دهد و درآمد کل یک فرد تحصیلکرده را یکجا می‌گیرد.
آقایانی و مسؤولان به این نکته توجه کنند که من یک جوان هستم، 16 سال تحصیل کردم، 10 سال سابقه کار دارم ولی به خاطر دلال بازی‌ها در شهر خودم نمی‌توانم 100 متر زمین برای شروع زندگی بخرم در حالی که یک دلالی زمین را خریده و با بدترین مصالح خانه می‌سازد و به 7 برابر می‌فروشد از آنجایی که همین فرد دهها خانه و دهها هزار مترمربع زمین دارد و هیچ کس هم از او نمی‌پرسد که چگونه به دست آورده‌ای؟

در دین ما ربا حرام‌خواری و جنگ با خداست ولی امروز در کشور ما این افراد بزرگ شده‌اند و تلاش و کوشش افراد تحصیلکرده و متخصصان زیر این حجم عظیم دلالی ذوب شده است.

آیا مسئولان ما نمی‌دانند؟!
آنها که غم این و آن را به سینه می‌زنند چرا نگاهی به هرم درآمدی جامعه خود ندارند؟
در کجای دنیا یک فرد این گونه می‌تازد و تاروپود جامعه را نابود می‌کند؟
در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که وقتی صحبت از حقوق معلم می‌شود، ناله و زاری مسؤولین بلند می‌شود ولی وقتی صحبت از عدالت و نظام مالیاتی مدرن برای کنترل و مدیریت درآمد صحیح و سالم می شود، از کسی خبری نیست.
چه کسی باید جلوی این حجم عظیم دلالی را در زمین و املاک بگیرد؟
چرا باید یک نفر ولو با درآمد سالم، بتواند هزاران متر زمین خریده و زندگی را به کام مردم عادی و بیشتر تحصیل‌کرده‌ها و متخصصان که درآمد ناچیزی دارند تلخ کند؟
آیا اقتصاد با زمین‌خواری و دلالی پیشرفت و توسعه می‌یابد یا تفکر، خلاقیت، تلاش و رقابت؟
«...» آقایان مسئول و غیرمسئول، همان‌طور که در ارز محدودیت قرار دادید، برای خرید و فروش و به طور کلی دارایی زمین و املاک هم محدودیت وضع کنید و مالیات بر سود قرار دهید.
برای کسی که خانه می‌سازد مسئولیت مدنی و کیفری بگذارید تا حق مردم ضایع نشود.
ما هم انسانیم و دوست داریم و البته حق داریم در کشور خودمان از حق مسکن برخوردار باشیم که با وجود چنین افرادی، این امر غیرممکن است.

انتهای پیام /ن

دلالان در بازار مسکن و زمین مالیات بر زمین‌‌ها و مسکن‌های اضافی
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
196
انتشار: ۱۸:۰۴ , ۱۳۹۹ تیر ۵
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
Arash ۱۲:۱۰ ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ دستان اینها با اونها در یک کاسه است. دلت خوشه ها. بعضی از مردم یه چیزایی میگن که انگار تو این مملکت زندگی نمیکنند. یا خودشونو ،زدن به خواب
 
یا علی ۱۷:۴۶ ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ سلام برای هماهنگی کمپین ها کانال و گروه ایجاد کردم. @fars_me در سروش, ایتا و روبیکا, و @fars_me_s در تلگرام. بیایید کمپین مشترک و پر بازدید ایجاد کنیم.
 
ناشناس ۱۲:۳۱ ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ واقعا درست نوشته یعنی ما چندین سال درس بخوانیم و علم کسب کنیم ولی یه دلایل بی سواد هوس باز یک زمین را 50میلیون بخره و 300میلیون بعد از سه ماه بفروشه؟ با کدام منطق؟
 
ناشناس ۱۳:۰۶ ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ با سلام / مسکن حداقلی و خودروی خانواده حداقلی از ملزومات و حق هر خانواده ایرانی است که متاسفانه به فراموشی سپرده شده است و این اقلام نباید جزو اقلام سرمایه داری و سرمایه گذاری باشند تا دلالان و سودجویان و عده ای که حال کار و تولید ندارند به راحتی نسبت به خرید و فروش آن اقدام کنند و در کمترین زمان بیشترین منفعت و سود را در جیبشان بریزند و خانواده های فقیر محروم و متوسط بسیاری همیشه در دغدغه خرید و تهیه و یا اجاره آن باشند و به این فکر کنند که قبلا حداقل می توانستند به راحتی یک دوچرخه دومیل قدیمی ساده چینی که تا این اواخر به 300 هزار تومان رسیده بود را بخرند و الآن یک دوچرخه معمولی را باید برایش 3 میلیون تومان هزینه کنند که با درآمدهای زیر 5 میلیون تومان و اجاره خانه و تورم و گرانیهای لحظه ای چگونه ممکن است؟ !!!!!!!!!!!
 
مجتبی ۱۱:۱۷ ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ دوست عزیز سلام من حمایت خودم رو اعلام کردم. شما هم لطفا از من حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/34709 سپاس
 
ناشناس ۰۱:۲۰ ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های مرتبط
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد