انتشار : ۱۵:۴۱ , ۱۳۹۹ تیر ۷
چرا شرکت‌های بورسی از اعطای حقوق مالکانه سهامداران خودداری می‌کنند
ناشناس سازمان بورس و اوراق بهادار/ ملی 1
سهامداران سهام عدالت با توجه به انتخاب روش مستقیم و آزادسازی سهام عدالت از 10 خرداد پرتفوی سهام خود را در سایت سهام عدالت مشاهده نمودند. همچنانکه به کرات اعلام می شود با انتخاب روش مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام به خود افراد واگذار می گردد و به تبع مالکیت سهام، حقوق دیگری مانند سود سالیانه،حق تقدم و حقوق غیر مالی دیگر نیز برای صاحبان سهام فراهم می‌شود.
با توجه به برگزاری مجامع عادی و فوق‌العاده بعضی از شرکت‌های موجود در پرتفوی سهام عدالت، تخصیص سود سالیانه و همچنین حق تقدم از محل سود انباشته یا آورده نقدی سهامداران در مجامع به تصویب رسید. ولی شرکت‌های مذکور از اعطای حقوق مالکانه سهامداران خودداری می نمایند و اعلام می نمایند که اسامی شما در لیست سهامداران ما نیست و از اعطای سود و گواهینامه حق تقدم به سهامداران شانه خالی می‌نمایند. چون هنوز در شرکت‌های 36 گانه ،سهام به نام شرکت تعاونی‌های استانی است، سود و حق تقدم به کام آنهاست و در شرکت‌ها سهام به اسم سهامداران نیست که این در تناقض آشکار با اصل مالکیت دارایی است.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

حق تقدم سهام عدالت
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
14
انتشار: ۱۵:۴۱ , ۱۳۹۹ تیر ۷
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
na ۰۱:۵۶ ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد