انتشار : ۱۳:۰۷ , ۱۳۹۹ تیر ۷
تبعیض بین معلمان ابتدایی با سایر مقاطع بی‌انگیزگی ایجاد کرده است
معلم ابتدایی ، وزارت آموزش و پرورش/ ملی 2نظر
متاسفانه همه ساله شاهد کمبود معلمان نیروی ابتدایی هستیم و بدون بررسی دقیق علت تعداد زیاد فرار نیرو از این مقطع. صرفاً برای تامین نیرو دست به راه‌حل‌های کوتاه مدت می‌زنیم که گاهی به شدت به شان معلمین ابتدایی خدشه وارد می‌کند از جمله این راه‌حل‌ها شرط انتقال به مناطق پرطرفدار به شرط تعهد سه ساله خدمت در ابتدایی است که علاوه بر بی‌انگیزه شدن معلمین این مقطع، سبب کم اعتبار شدن معلم ابتدایی در اذهان عمومی و جامعه می‌شود.
چه بسیار معلمانی از مقاطع دیگر دیده‌ایم که با فخرفروشی اینگونه روایت می‌کنند که «گفتند انتقالتان به فلان منطقه درست شد ولی چون گفتند ابتدایی قبول نکردم». گویی اشتغال در ابتدایی جزایی و مکافاتی است که برای افراد در نظر گرفته شده. بهتر نیست به جای این گونه طرح‌ها از طریق بهبود فضای کار در این مقطع از رفتن نیروهای مستعد این بخش به سایر مقاطع و پست های اداری گرفته شود تا معلمان ابتدایی اینگونه در آموزش و پرورش شهروند درجه دو محسوب نشوند؟!

انتهای پیام /خ

تبعیض معلمان مقاطع ابتدایی
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
25
انتشار: ۱۳:۰۷ , ۱۳۹۹ تیر ۷
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
فرق زیادی است بین برو و بیا. لیبرال یا جهادی؟ ۱۴:۱۴ ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ سلام برای هماهنگی کمپین ها کانال و گروه ایجاد کردم. @fars_me در سروش, ایتا و روبیکا یا @fars_me_s در تلگرام. بیایید کمپین مشترک و پر بازدید ایجاد کنیم.
 
ناشناس ۱۷:۱۲ ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ از این بدتر اینکه من حتی گاهی اوقات دیدم وقتی نیرو ابتدایی کم میاد از نیروهای خدماتی که یه مدرک دانشگاهی گرفتن استفاده میشه. باید تصمیمی از سوی مسولین گرفته بشه که توازن بین معلم ابتدایی و سایر مقاطع برقرار بشه. الان اگه بگن نیرو های ابتدایی میتونن تغییر سمت بدهند همه متقاضی میشن. ولی برعکس که از مقاطع دیگه بیان به ابتدایی امکان ندارد. خب مشخصه که به خاطر تفاوت و سختی کار در این مقطع هست. از تعداد بیشتر روزای کاری چه در ایام عادی و چه در امتحانات و ... تا دوری مسیر تو روستاها تا دشواری کار با دانش آموزان کم سن و سال که البته برا معلمین دلسوز ابتدایی علیرغم سختی شیرینی کار هم محسوب میشه و متاسفانه اینگونه طرح ها که خدشه وارد می‌کنه به وجهه معلم ابتدایی باعثشه
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد