انتشار : ۱۷:۱۹ , ۱۳۹۹ تیر ۸
نامه ای به وزیر اقتصاد؛ از مشکل هسته معاملات تا کاهش کارمزدها
حمید سازمان بورس و وزارت اقتصاد/ ملی 2
بسمه تعالی
وزیر محترم اقتصاد و دارایی،
جناب آقای دکتر فرهاد دژپسند؛
با سلام و احترام
معضلات پیش روی بازار سرمایه‌ی کشور که هر چه سریع‌تر باید مرتفع گردد صحبت امروز و دیروز نیست. به تدریج این معضل در حال تبدیل شدن به یک سطح نارضایتی ملی و نهایتاً ایجاد عدم اعتماد سهامداران در این بازار بزرگ اقتصادی گشته که بی‌تفاوت ماندن و دست روی دست گذاشتن مسئولین می‌تواند تبعات جبران ناپذیری در پی داشته باشد. امروزه متأسفانه کارگزاری‌های زیادی با مشکل مواجه می‌باشند که همانطور که اعلام می‌شود گویا ناشی از هسته‌ معاملات است. سفارشات یا با خطا مواجه می‌شد یا هنوز در حال ارسال به هسته می‌باشند که باعث شکایت زیادی از سهامداران در کارگزاری‌های مختلف شده است. مدیران و مسئولین بازار سرمایه، کارگزاری‌ها و شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات برخط، هرچه سریع‌تر باید فکری اساسی نمایند، چرا که با هر ریال ضرری که به سهامدار می‌رسد باید پاسخگو باشند. همچنین این اختلالات، تأثیر منفی بر کلیت و اعتماد بازار نیز خواهد گذاشت. مدیران سازمان باید با فراگیر شدن بورس و اضافه شدن سهامداران عدالت که بیش از پنجاه میلیون سهامدار می‌باشند پیش‌بینی‌های لازم را تدارک می‌دیدند. حال می‌طلبد که با افزایش دفاتر خدمات بورسی و یا نمایندگی شعب در هر شهرستان کم و کاستی‌ها را به حداقل ممکن برسانند، چرا که روزی با کمتر از صد میلیارد تومان ارزش معاملات، ۱۰۶ کارگزاری فعالیت داشتند، که با صد برابر شدن رشد معاملات نیاز به خدمات در حوزه‌های کمی و کیفی، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مشهود است.
آیا نباید کارمزد این کارگزاری‌ها با این همه رشد و آن هم با فراگیر شدن معاملات برخط که نیاز به کارگزاران را تا حد قابل توجهی کاهش داده، کم شود؟
آیا وقتی جمع زیادی از سهامداران متضرر می‌شوند نباید سازمان بورس ورود کند؟
کاش با مردم در ارتباط بودید و می‌دیدید که چقدر آمار شکایات بالاست. در هر صورت می‌توان تا جایگزینی هسته‌ جدید معاملات و رفع موانع و مشکلات اشاره شده، با پاسخ مثبت به اولین مطالبه‌ی جدی سهامدارن که کاهش کارمزد معاملات می‌باشد، نویدبخش روزهای بهتری برای سهامداران باشید‌.
با تشکر
سهامداران حقیقی و حقوقی بازار سرمایه

انتهای پیام /خ

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

مشکلات بازار بورس
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
14
انتشار: ۱۷:۱۹ , ۱۳۹۹ تیر ۸ این سوژه منقضی شده
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
فدائیان امام خامنه ای ۱۴:۴۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ باسلام و احترام دوست محترم من به سوژه بی نظیر شما رای دادم. لطفا شما هم به کمپین ما رای بدهید: https://www.farsnews.ir/my/c/2363
 
na ۰۲:۳۸ ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد