انتشار : ۰۹:۳۵ , ۱۳۹۹ تیر ۱۴
اختلال سامانه معاملاتی کارگزاری «آگاه» با گذشت 10 روز
حمید سازمان بورس اوراق بهادار/ ملی 2نظر
از سه‌شنبه سوم تیرماه سامانه کارگزاری آگاه که وظیفه خرید و فروش آنلاین سهام را برعهده دارد از دسترس خارج شده است، فردای آن مدیر این کارگزاری با ارسال فیلمی در فضای مجازی از حل مشکل آن در اسرع وقت خبر داد.
دو روز بعد اعلام شد مشکل پیش آمده برطرف و این سامانه آماده انجام معاملات است، امروز شنبه 14 تیرماه است و با گذشت بیش از 10 روز همچنان مشکل اختلال آن ادامه دارد؛ مردم هنوز با مشکل ورود، کندی سامانه، عدم ثبت سفارشات با خطا مواجه می‌شوند که موجب شکایات زیادی از سوی سهامداران به این کارگزاری شده است.
همچنین باید این نکات را خاطرنشان کرد که مسئله تنها قطعی و کندی سامانه، عدم یا انتظار طولانی مدت پاسخگویی تلفنی چند ماه گذشته و... نیست بلکه بی‌توجهی مسئولان هم در این ماجرا دخیل است.
برای مشتریانی که حساب‌های میلیونی و میلیاردی دارند و ثانیه‌ها هم برایشان تأثیرگذار بوده و قصد معامله سهام در آن روز را داشتند موجب زیان میلیونی و میلیاردی می‌شود اما در این حین مدیران این مجموعه صحبت از عرضه اولیه 50 هزار تومانی می‌زنند!
در ادامه این ماجرا دبیرکل کانون کارگزاران بورس به جای اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی برای دیگر کارگزاری‌ها، می‌گوید: «سهامداران اجباری برای استفاده از خدمات یک کارگزاری ندارند.»
مسئولان بازار سرمایه، کارگزاری‌ها و شرکت‌های ارائه دهنده‌ خدمات برخط، هرچه سریع‌تر باید فکری اساسی کنند، چرا که با هر ریال ضرری که به سهامداران می‌رسد باید پاسخگو باشند. همچنین این اختلالات، تأثیر منفی بر کلیت و اعتماد بازار نیز خواهد گذاشت. مدیران سازمان باید با فراگیر شدن بورس و اضافه شدن سهامداران عدالت که بیش از پنجاه میلیون نفر است پیش‌بینی‌های لازم را تدارک می‌دیدند که با صد برابر شدن رشد معاملات نیاز به خدمات در حوزه‌های کمی و کیفی، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مشهود است.

انتهای پیام /خ

اختلال سامانه آگاه
مختومه شده پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
93
انتشار: ۰۹:۳۵ , ۱۳۹۹ تیر ۱۴ این سوژه مختومه شده
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ناشناس ۱۸:۰۸ ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ اگه تعداد مشتریان کارگزاری آگاه زیاد شده، درآمدشون هم زیادتر شده. چرا زیر ساختاشون رو‌تقویت نمی کنن؟ تا کی باید منتظر ارتقای کیفیت خدمت رسانی حضرات باشیم؟
 
حاتمی ۱۳:۱۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ حمایت کنید : ورود قوه قضاییه به رانت اطلاعاتی ناظران بورس سودهای چند هزار میلیاردی که در انحصار تعداد اندکی می باشد https://www.farsnews.ir/my/c/32105
سوژه های مرتبط
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد