انتشار : ۱۰:۲۸ , ۱۳۹۹ تیر ۱۷
کمپین نه به اعمال سلیقه در معاملات بورس
امیر گل سفیدی بورس اوراق بهادار تهران/ ملی 3
بورس به عنوان پایگاه امن سرمایه‌ها و راهکاری برای شفافیت بیشتر اقتصادی، باید عاری از هرگونه دوگانگی، بی‌قانونی و عدم اجرای قانون باشد.متاسفانه با رونق بورس در کشور عزیزمان، شاهد هستیم قوانین این حوزه توسط اشخاص و افراد حاضر در سازمان بورس با دقت و صحت کامل اجرا نمی‌شود.مثال‌های از این دست شامل عدم اجرای قوانینی نظیر زمان بسته بودن و باز شدن نمادها،عدم شفافیت در علل ابطال معاملات و تایید معاملات،برخورد متفاوت ناظرین سازمان بورس در رابطه با شرکت‌های حاضر در بورس است که خواهان نظارت دقیق هستیم.
به عنوان مثال در بازگشایی‌های نمادها، زمان دقیق بازگشایی نماد اعلام نمی‌شود.در بازگشایی ناشی از افشا اطلاعات، گاها نمادی در یک روز کار تایید یا رد معامله توسط ناظرین بورس انجام می‌شود اما در نمادی این تایید یا رد سه روز کاری به طول می‌انجامد! اتفاقی که در نماد شستا رخ داده است.در بازگشایی‌ها گاها آن قدر زمان به تاخیر می‌افتد که زمان معامله یک نماد به نیم ساعت هم نمی‌رسد.
در بازگشایی‌های بدون محدویت قیمت، گاها یک شرکت با درصد بالا معاملات تایید و شرکتی دیگر علیرغم مهم‌تر بودن اطلاعات افشا شده، معاملاتش‌ باطل می‌گردد و مواردی از این دست در بورس و فرابورس فراوانند.ما امضاکنندگان این کمپین از مسوولان ذیربط چه در سطح بورس و چه در سطح مقامات بازرسی خواهان اجرای دقیق و بدون دخالت‌های سلیقه‌ای در بازار سرمایه هستیم.

انتهای پیام /ع

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

اختلال هسته بورس اصلاح ساختار بورس
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
174
انتشار: ۱۰:۲۸ , ۱۳۹۹ تیر ۱۷
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ناشناس ۱۶:۵۹ ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ حداقل به تعداد و ایی که سهم بسته میمونه مثبت بدن
 
940611 ۱۲:۵۱ ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ https://www.farsnews.ir/my/c/31242 لزوم نظارت بر نظرات سلیقه‌ای ناظران بورس برای بازسازی از پایه حتما حمایت کنین و توو هرگروهی پخش کنین تا حمایت کنن این تنها برای خمحرکه نیست برای کل بازار هست . برای حق خواهی تمامی سهامداران کل شرکتها
 
na ۰۵:۵۱ ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد