انتشار : ۲۰:۱۹ , ۱۳۹۹ تیر ۱۸
فرمول محاسبه شاخص بازار بورس اصلاح شود
مهندس حخا سازمان بورس و اوراق بهادار تهران/ ملی 2
قابل توجه مدیران بازار سرمایه:

سازمان بورس به فکر تغییر فرمول شاخص کل بورس باشد یا ملاک اصلی شاخص را، شاخص هم وزن قرار دهد، چند سهم بزرگ تداعی‌کننده و نماینده کلیت بازار سرمایه نیستند و خروجی غلط به مسئولین، اقتصاددان‌ها و سرمایه‌گذاران می‌دهد و باعث دستاویزی برای هجوم توسط عده‌ای باسواد به بازار سرمایه شده است.
سازمان بورس باید تغییراتی در فرمول شاخص کل صورت دهد یا اینکه شاخص هم وزن را ملاک اصلی شاخص‌ها در نظر گیرد. چرا که چند سهم بزرگ کلیت بازار بورس را تحت‌الشعاع خود قرار داده‌اند.
مثلاً در چند روز پیش، شستا با 37 رشد به تنهایی توانست 22400 واحد شاخص کل را افزایش دهد «...» که این شاخص فقط باعث حساسیت زیاد نسبت به بازار سرمایه شده است.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

اصلاح بازار بورس سهامداران سرمایه‌گذاران اقتصاددانان
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
129
انتشار: ۲۰:۱۹ , ۱۳۹۹ تیر ۱۸
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
حاتمی ۱۳:۱۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ حمایت کنید : ورود قوه قضاییه به رانت اطلاعاتی ناظران بورس سودهای چند هزار میلیاردی که در انحصار تعداد اندکی می باشد https://www.farsnews.ir/my/c/32105
 
na ۰۷:۴۷ ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد