انتشار : ۲۳:۲۸ , ۱۳۹۹ تیر ۱۸
گرانی دام در میادین شهرداری/ملاک قیمت‌گذاری چیست؟
فدائیان امام خامنه ای سازمان تعزیرات حکومتی/ شهرداری/ ملی 6
با توجه به اینکه در سایت خبرگزاری فارس به صورت مستند خبری مبنی بر اختلاف قیمت گوشت زنده و اختلاف نظرات دستگاه‌های مختلف در قیمت‌گذاری گوشت و گوسفند زنده درج و پیگیری شده است، عین همین خبر در باشگاه خبرنگاران بر طبق لینک پیوستی، منتشر شده است که حاکی از اختلاف نظرات و تعارضات نظری مسؤلان می‌باشد.
حال سؤال این است که وقتی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری باشگاه خبرنگاران پاسخی دایر بر قیمت گوسفند زنده دام سبک 34000 تومان و لاشه گوشت به قیمت 70هزار تومان ارائه می‌شود، چه کسی متولی نرخ‌گذاری دام زنده است؟
اگر اتحادیه دامداران است، پس چرا سازوکارهای اعلامی سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده صرفاً جنبه اعلامی دارد نه تعیینی همراه با ضمانت اجراء؟
زمانی که معاون وزیر صمت با حفظ سمت، مدیریت عامل سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده را هم به عهده دارند، چرا هماهنگی در این زمینه را از وظایف دستگاه متبوع خویش محسوب نمی‌دارند؟
سؤال بعدی شاخصه‌های قیمت‌گذاری دام زنده و مراحل بعدی آن که بعد از ذبح به صورت لاشه به بازار عرضه می‌گردد، چیست؟ به هر صورت باید این شاخصه‌ها توام با مبانی منطقی و قانونی و کارشناسی باشند نه صرفاً سلیقه‌ای، اگر غیر از این است، پس سازمان تعزیرات حکومتی 135 و 124 اگر پرونده‌ای در این خصوص به آنها ارجاع گردد، چگونه رسیدگی می‌کنند؟ براساس قیمتی که مدنظر خویش می‌پندارند، قیمتی را اضافه و یا متعارف می‌دانند؟ یا تصویب نامه‌ای همانند آنچه در سایت 124درج کرده‌اند و دام زنده سبک را حداقل 38000 و حداکثر 41800 تومان به عنوان نرخ مصوب می‌دانند؟ملاک چیست؟ منظور از نرخ قانونی چیست و مرجع تصویب آن کیست؟
سؤال بعدی هر دام زنده و گوشتی که در بازار عرضه می‌شود، حتماً باید مورد ارزیابی پزشکی و نظارت‌های دامپزشکی قرار گیرد و گرنه هیچ مشتری آن را خریداری نمی‌نماید و مراکزی تحت عنوان مراکز عرضه دام بهداشتی بی‌معنا می‌باشند و هزینه کارگر، ذابح، دامپزشک بر عهده خود عرضه کننده است نه مشتری. پس استدلال‌هایی مبنی بر گزاف بودن قیمت دام به دلایل فوق به مردم مبتنی بر چه منطق و قاعده‌ای است؟
سؤال بعدی؛ این موارد که دام به قیمتی بیش از نرخ مصوب 38 الی 41800 تومانی تعزیرات در مراکز عرضه دام شهرداری یا خصوصی و کشتارگاه‌ها به فروش می‌رسد و مبالغ زیادی از مردم از بابت هر کیلو مثلاً 45000 تومان دریافت می‌شود و همچنان قیمت هر کیلوگرم دام زنده 3200 تومان بیشتر از نرخ مصوب به مشتری عرضه می‌گردد، آیا مصداق حقوق عامه هستند؟ اگر پاسخ این سؤال مثبت است، چه مرجعی باید این حقوق تضییع شده را بازپس گیرد؟ و اگر منفی است، صرفاً به دلیل بهداشتی بودن است؟
سؤال آخر اینکه تا جایی که ذهن یاری می‌کند و اخبار و رسانه‌ها در ایام بازار گرم دامداری یعنی محرم و عید قربان همگی حکایت از ارائه خدمات رایگان و بهداشتی شهرداری تهران در برابر شهروندان دارند، پس میزان هزینه دریافتی به بهانه دامپزشک و مراکز عرضه بهداشتی دام چه حکایتی دارد؟
و گرنه مردم به دامداران روستایی که دام‌های آنها هم تغذیه طبیعی و سالم‌تری استفاده می‌کنند و هم در دل طبیعت و بستر کامل رعایت بهداشتی، رشد و نمو می‌نمایند، مراجعه می‌کنند که قطعا قیمت آنها بسیار کمتر از دام‌های عرضه شده در میادین میوه و تره بار و کشتارگاههای عمومی است.

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

قیمت گذاری دام
در حال پیگیری سوژه خبری
50000حمایت ساخت مستند
10000 حمایت گزارش تحقیقی
5000 حمایت میزگرد کارشناسی
500 حمایت گزارش میدانی
42
انتشار: ۲۳:۲۸ , ۱۳۹۹ تیر ۱۸ این سوژه منقضی شده
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
فرق زیادی است بین برو و بیا. لیبرال یا جهادی؟ ۱۱:۵۴ ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ https://www.farsnews.ir/my/c/30518 لزوم پاسخگویی مسئولین به انتقادات در حضور مردم. گاهی اوقات مطالبات حداقلی و ساده ای داریم اما کلی بروکراسی اضافه و عدم پاسخگویی شفاف مانع از نتیجه گیری میشه. لطفا این کمپین رو برای هموار شدن راه برای مطالبات حداقلی امضاء کنید.
 
فرق زیادی است بین برو و بیا. لیبرال یا جهادی؟ ۱۲:۰۷ ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ سلام برای هماهنگی کمپین ها کانال و گروه ایجاد کردم. @fars_me در سروش, ایتا و روبیکا یا @fars_me_s در تلگرام. بیایید کمپین مشترک و پر بازدید ایجاد کنیم.
 
سرباز صاحب الزمان ۱۷:۲۷ ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ با سلام ضمن تشکر از مطالبه خوبتان از مطالبه طرح تحویل فوری خودرو برای خانوارهای بدون وسیله نقلیه حمایت کنید باتشکر https://www.farsnews.ir/my/c/30004
 
فدائیان امام خامنه ای ۱۵:۴۷ ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ سلام دوست خوبم از کمپین شما حمایت کردیم، شما هم لطفاً از دو کمپین ما حمایت نمائید: https://www.farsnews.ir/my/c/30394 https://www.farsnews.ir/my/c/34465
 
فدائیان امام خامنه ای ۰۹:۱۹ ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ https://www.farsnews.ir/my/c/30394
 
na ۰۸:۰۵ ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد