انتشار : ۱۶:۵۴ , ۱۳۹۹ تیر ۲۱
تسهیلات جابجایی فرزندان اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌ها حق آنان است
عضو هیئت علمی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی/ وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری/ ملی 174نظر
تسهیلات جابجایی فرزندان اعضای هیئت علمی سهمیه نیست و این افراد جای داوطلبان کنکور را نمی‌گیرند. تنها تسهیلاتی است که وزارتخانه‌های علوم و بهداشت برای کارکنان خود در نظر گرفته اند، همانگونه که هر سازمان و نهادی تسهیلاتی برای کارکنان خود دارد، مثل وزارت راه، بانکها، هواپیمایی.
در واقع، تسهیلات فرزندان اعضای هیئت علمی به ظرفیت اسمی پذیرش اضافه می‌شود و عنوان سهمیه به این امتیاز از اساس خلاف واقع بوده و منشأ این سوء تفاهم است که متأسفانه رسانه های مغرض یا ناآگاه به آن دامن می‌زنند. ضمناً با توجه به ظرفیت پذیرش فعلی دانشگاهها، میزان افراد برخوردار از این تسهیلات بسیار ناچیز اما موجب دلگرمی این قشر ارزشی در جامعه است. یادآوری می‌شود نقل و انتقال دانشجو برای تمامی دانشجویان با شرایطی و حتی برای فرزندان کارکنان دانشگاهها وجود داشته و دارد، اما برای فرزندان اعضای هیئت علمی تسهیل شده است.
آیین نامه آن موجود است و می‌توان اطلاعات بیشتری از شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص به دست آورد.

انتهای پیام /خ

جابجایی فرزندان اعضای هیأت علمی
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
1627
انتشار: ۱۶:۵۴ , ۱۳۹۹ تیر ۲۱
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید
لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
حسین ۱۵:۵۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ کلیه امتیازات و سهمیه هایی که به اعضای هیئت علمی و فرزندانشان اعطا می شود ناحق است دانشجویان از دست اساتید به ستوه آمده اند چرا در حالی که بازدهی علمی اساتید اینقدر پایین است باید به آن ها سهمیه اختصاص یابد؟
 
ناشناس ۱۹:۵۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ فرزندان هیات علمی باید بیش از ۹۰ درصد نمره قبولی را آورده باشند تا بتوانند تنها تغییر دانشگاه بدهند. این اسمش تسهیلات است نه سهمیه. چون سهمیه جداگانه‌ای برای آن‌ها وجود ندارند و در صورتی که در کنکور قبول نشده باشند نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. این تفاوت دارد با سهمیه‌هایی که با درصد منفی در بهترین رشته‌ها و دانشگاه‌ها قبول می‌شوند. اگر قرار است تسهیلات فرزندان هیات علمی حذف شود، دولت باید یک‌ بار برای همیشه همه سهمیه‌ها را حذف کند تا عدالت برقرار شود.
 
ناشناس ۱۹:۵۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ جواب حسین: والا ما اساتید هم از دست بعضی از دانشجویان به ستوه آمده آییم، هر روز ضعیف تر، سر به هوا تر، بازیگوش تر، و... ما هم گله زیاد داریم از شما دانشجویان گرامی...
 
ناشناس ۲۰:۲۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ با سلام «قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری» در هر قشری افرادی یافت می‌شود که وظایف خودشان را به درستی انجام نمی‌دهند در میان استادان دانشگاه هم افرادی یافت می‌شود که با رابطه یا رانت به دانشگاه نفوذ کرده‌اند اما اکثریت استادان دانشگاه‌ها با حقوق ناچیز شب و روز زحمت می‌کشند و حتی در روزهای تعطیل هم کارهای علمی و پژوهشی دانشگاه را انجام می‌دهند. ای کاش قضاوت‌ها عادلانه باشد و از روی غرض‌ورزی نباشد. این همه دانشمند کشور که از مادر دانشمند زاده نشده‌اند بلکه به‌وسیله همین استادان و معلمان تربیت شده‌اند. تا زمانی که قدر و منزلت معلمان و استادانمان را ندانیم توسعه نخواهیم یافت و جوانان هم الگوهای نامناسبی را برای خودشان انتخاب خواهند کرد. حسین آقا خودتان چه طور دانشجویی بودید؟ آیا خودتان هم به وظایف دانشجویی عمل می‌کردید؟ حضرت علی ع می‌فرماید: «من علّمنی حرفاً فقد صیّرنی عبداً»
 
ناشناس ۲۰:۳۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ این کوچکترین اقدامی است برای دلگرمی این قشر از جامعه همه اقشار از بانکی ونظامی وقضات ومعلمین وپرستاران و پاسداران ومدیران وکارمندان دستگاههای اجرایی هر کدام بنوعی امتیازات خاص دارند چرا اساتید نداشته باشند لاقل باعث دلگرمی وعلاقه انان وخانوادشان بشه
 
ناشناس ۲۰:۳۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ جواب به حسین: اولا ما ابتدا تفاوت سهمیه و تسهیلات را بفهمید بعد اظهار نظر کنید. ثانیا واژه دانشجو برازنده ۹۰ درصد دانشجونماهای فعلی حاضر در دانشگاه های کشور نیست.
 
ناشناس ۲۰:۴۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ ما مخالف تبعیض و رانت در دانشگاه هستیم
 
ناشناس ۲۰:۵۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ تسهیلات جابجایی یک مصوبه تنظیم‌کننده regulative است و برای جابجایی شرایطی قائل شده. بدون آن هم جابجایی صورت خواهد گرفت اما بی‌ضابطه. هرکس متنفذتر است فرزندش را به بهترین دانشگاه خواهد برد. لطفا حفظش کنید
 
ناشناس ۲۱:۰۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ چرا اساتید در برابر افزایش حق جذب خود سکوت کردند مگر نه اینکه این افزایش از محل بودجه کارمندان دانشگاه بوده، .... در روز روشن!!!
 
ناشناس ۲۱:۵۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ سهمیه هیات علمی حق فرزندان آنها است. چون نسبت به سایر اداره هاهیچگونه تسهیلاتی به آنها تعلق نمیگیرد.
 
ناشناس ۲۲:۰۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ جواب حسین : اساتید هیچ امتیازات و سهمیه ی خاصی ندارند ، اگر سوادتان اینقدر پایین است که فرق سهمیه و تسهیلات به شرط ۹۵ و ... درصد نمره را نمی دانید، لطف بفرمائید اظهار نظر نکنید.
 
ناشناس ۲۲:۳۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ جواب حسين آموزش عالي بدون هيات علمي معنا ندارد. پس نبايد دلسردشان كرد. اعطاي اندك تسهيلات به فرزندانشان كوچكترين كاريست كه مي توان برايشان انجام داد
 
ناشناس ۲۲:۴۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ اگر قرار است این سهمیه را حذف کنید برای کنکور ۱۴۰۰ حذف کنید نه کنکور امسال که یک ماه به آن مانده است
 
ناشناس ۲۲:۴۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ آقای خدایی گفتند در سهمیه های امسال هیچ تغییری صورت نمی گیرد چرا یک ماه مانده به کنکور که استرس و فشار بر داوطلب وارد است سهمیه فرزندان هیئت علمی را لغو می کنید؟ اگر قرار است حذف شود برای کنکور ۱۴۰۰ حذف شود که عدالت رعایت شود
 
ناشناس ۲۲:۴۴ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ با توجه به فرموده جناب خدایی این سهمیه برای امسال نباید حذف شود.
 
ناشناس ۲۲:۴۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ حذف و هرگونه اعلام تغییر در سهمیه ها یک ماه مانده به کنکور فقط سبب افزایش استرس و اضطراب داوطلب و خانواده ها می شود. اگر قرار است این سهمیه لغو شود، این تغییر باید از سال ۱۴۰۰ صورت بگیرد. ما خواستار اعمال این تغییر از سال بعد هستیم نه اکنون که یک ماه به کنکور مانده است.
 
ناشناس ۲۳:۰۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ وای به حالذجامعه ای که که اساتید دانشگاه آن در آموزش بیطرف نیستند
 
ناشناس ۲۳:۲۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ با توجه به اینکه تمام نهادها رفاهیتهای برای پرسنل خود دارند اینم تسهیلاتی است برای اساتید .که فرزندان اساتید بدون اشغال صندلی باید 92.5درصد نمره قبولی کسب نمایند که حذف آن انصاف نیست و دهن کجی به این قشر هست
 
ناشناس ۲۳:۲۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ بسمه تعالی اعضای هیآت علمی دانشگاهها که زحمت کشان اصلی این نظام پویای آموزشی و تضمین کننده ارتقای علمی کشور و تربیت کننده سرمایه های اجتماعی همه بخش ها هستند، تقریبا از هیچ حمایت دولتی برخوردار نیستند. جابه جایی فرزندان آنها در سیستمی که روی پای جان و جانمایه علمی آنان می گردد کمترین امتیازی است که ناعادلانه است از آن محروم شوند.
 
ناشناس ۰۰:۱۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ این تسهیلات فرزندان هیات علمی کمترین امتیازی بود که وزارتین عتف و علوم پزشکی برای هیات علمی می توانند در نظر بگیرند سایر وزارتخانه ها از جمله نفت و نیرو و همچنین بانک ها که تسهیلات رفاهی و امتیازات قابل توجهی به کارمندان و زیر مجموعه خود می دهند. از طرفی این که سهمیه نیست و جای کسی رو نمی گیره و یا حق کسی را ضایع نمیکنه لذا وزارتین باید این کمترین تسهیلات را برای فرزندان هیات علمی در نظر بگیرند و این پاداش ناچیزی است که به اعضای هیات علمی دانشگاه ها که عمر خود را صرف اعتلای علم و فرهنگ این مرز و بوم کردند می دهند. دروبش نیا عضو هیات علمی دانشگاه لرستان
 
ناشناس ۰۰:۲۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ اگر واقعا قصد و هدف رعایت عدالت است، باید سهمیه ها را کلا حذف می کردند نه تسهیلات انتقال!!!! مخالفین لطفا قوانین انتقال را ملاحظه کنند تا اظهارنظر خنده دار نکنند!!!!!!
 
ناشناس ۰۰:۲۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ چرا برای خوشایند بعضی ها که شاید از امتیازاتی هم جهت ورود فرزندانشان به دانشگاه برخوردار باشند باید حق مسلم فرزندان هیات علمی پایمال گردد
 
ناشناس ۰۰:۳۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ بسیاری از سازمانها برای کارکنان خود تسهیلاتی فراهم مینمایند. تسهیلات انتقال فرزندان اعضای هیات علمی حقی از کسی ضایع نمیکند، بلکه یکی از دغدغه های فکری اعضای هیات علمی کاهش داده و ازاین راه انها را در انجام بهتر وظایف یاری میدهد.
 
ناشناس ۰۰:۳۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ سلام....یک هیات علمی اگر هم این تسهیلات برای فرزندانش نباشد....میتواند راههای دیگری برای ادامه تحصیل فرزندش پیدا کنه البته دررشته دلخواهشون چون اعضای ه.ع هم توان علمی وهم تا اندازه ای مالی رو دارن....پس بهتره برای فرزندان اساتیدکه واقعا اکثرآنها نخبه هستن امکان ادامه تحصیل درایران فراهم گردد.
 
ناشناس ۰۰:۳۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ کاملا درست و منطقی ست و ثابت شده در دانشگاه هم فرزندان اعضای هیات علمی میدرخشند و از بسیاری از سهمیه های آزاد پیشی میگیرند. این تنها مایه دلخوشی برای اعضای زحمتکش هیات علمی است و باتوجه به اینکه سهمیه اضافه برسازمان است و جای کسی را نمیگیرند کاملا به حق است و کسی نباید علیه این موضوع شکایتی داشته باشد. والسلام
 
ناشناس ۰۰:۴۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ جابجایی فرزندان اعضای هیات علمی کمترین حق اساتید هیات علمی دانشگاه هاست.
 
ناشناس ۰۰:۴۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ به نظر من حق جابجايي فرزندان هيات علمي حقي قانوني و عادلانه است
 
ناشناس ۰۰:۵۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ لطفا اگر کسی فرق بین حق و ناحق را نمی داند نظر ندهد
 
ناشناس ۰۱:۰۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ کسانی که از این تسهیلات با نام سهمیه استفاده میکنند یا آگاهی ندارند و یا مغرض هستند .
 
ناشناس ۰۱:۱۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ بايد فرزندان اعضاى هيات علمى از تسهيلات استفاده كنند مثل همه سازمانها ونهادهاى ديگر
 
ناشناس ۰۱:۱۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ تسهيلات حق اعضاي هيات علمي است
 
ناشناس ۰۱:۱۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ جابجایی فرزندان اعضای هیات علمی کمترین حق اساتید هیات علمی دانشگاه هاست.
 
ناشناس ۰۱:۲۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ با سلام جای بسی تعجب است که این همه سهمیه و تسهیلات به اقشار مختلف جامعه داده اتد متاسفانه انقدر جایگاه علم و هییت علمی در جامعه سقوط کرده است تنها و حداقل تسهیلات داده شده به فرزندان هییت علمی این اندازه بزرگنمایی شده است در صورتیکه در تمام دنیا به نحوی از انحا به اعضای هییت علمی و فرزندان انها تسهیلات داده میشود. البته اگر تمام سهمیه ها و تسهیلات گوناگون از اقشار مختلف جامعه برداشته شود می توان تسهیلات داده شده به اعضای هییت علمی را هم برداشت . ولی این امر غیر ممکن است.
 
ناشناس ۰۱:۲۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ در حالیکه اعضای هیات علمی با حداقل حقوق و امکانات رفاهی در حال خدمت به کشور هستند و از آنجا که تسهیلات فرزندان اعضای هیات علمی سهمیه خاصی نبوده و صرفاً با کسب. 92 درصد نمره امکان جابجایی و تغییر رشته در مقطع هم سطح را فراهم میکند، لغو این قانون در شرایط کنونی به صلاح نیست.
 
ناشناس ۰۱:۳۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ با سلام و تشکر انقلاب اسلامی بدنبال ایجاد عدالت در توزیع منابع در جامعه بود اما متاسفانه انواع تبعیضها در این راه بوجود امد. فرزند هیات علمی سهمیه ندارد فقط ایین نامه تسهیلات نقل و انتقال و تغییر رشته بود که تقریبا از 10 15 سال پیش اجرا شده که توسط شورای انقلاب فرهنگی و دیگر دستگاههای تقنینی و نظارتی تصویب شده و اجرا میشود. اگه تغییر رشته یا انتقالی فرزند هیات علمی تضیع حقوق دیگران باشه ما قبول نمیکنیم ولی طبق مفاد ایینامه مازاد دیگر سهمیه ها محاسبه میشود. اما بخاطر تبلیغ نادرست در کارکنان شدیدا نارضایتی ایجاد کرده است.
 
ناشناس ۰۶:۳۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ کمترین حق اعضا هیات علمی است لازم است وزرا شهامت بیشتری داشته باشند.
 
ناشناس ۰۶:۴۴ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ این سهمیه نیست بلکه تنها امتیاز کوچکی است که به پاس خدمات اعضای هیات علمی داده می‌شود و باید ۹۰ درصد نمره را داشته باشند
 
ناشناس ۰۶:۴۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ لطفا تسهیلات حذف نشود این حق هیئت علمی است
 
ناشناس ۰۷:۱۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ من با این سهمیه موافقم
 
ناشناس ۰۸:۰۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ایجاد این تسهیلات نه بخاطر اعضای هیات علمی عادی بلکه برای هیات علمی های آقازاده بوده که با حذف آن باز هم آنان وارد دانشگاه دلخواهشان می شوند. دود حذف این تسهیلات فقط به چشم اساتید واقعی می رود
 
ناشناس ۰۸:۴۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ سلام. نه تنها باید سهمیه قبلی احیا شود بلکه بیشتر هم باید شود.
 
ناشناس ۰۹:۰۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ سهمیه فرزندان هیات علمی حق مسلم آنهاست
 
ناشناس ۰۹:۱۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ تسهیلات جهت تغییر رشته و انتقال هست علمی تنها یک خدمت کوچک به جامعه علمی کشور هست
 
ناشناس ۰۹:۲۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ سلام انچه در باره تسهیلات فرزندان هییت علمی گذشت سو تفاهمی بود که بعصی از رسانه ها ایجاد کردند اول فضا را متشنج کردند بعد با توجه به جو موجود در جامعه که به بدنبال صدها پرونده فساد اخلاقی و اقتصادی موجود در جامعه بدنبال حق خواهی بود وانمود کردند که اعضای هیت علمی از در جامعه از رانتهای تحصیلی برای فرزندان خود استفاده می کنند . مقایسه واقعی نشان می دهد که امتیاز اعضای هییت علمی در تسهیلات تعییر رشته با بسیاری از سهمیه های موجود در جامعه اصلا قابل مقایسه نیست
 
ناشناس ۰۹:۳۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ حق جابجایی فرزندان هیات علمی حقی واقعی و منطبق با عدالت آموزشی است.
 
ناشناس ۰۹:۵۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ افرادی مغرضانه از سهمیه هیئت علمی برای ورود به دانشگاه سخن می‌گویند درحالی که چنین سهمیه ای اصلا وجود ندارد! کمی مطالعه و آگاهی قبل از جبهه گرفتن لازم است! اینکه دانشجو کم کاری های خود را نادیده میگیرد و تمام کاستی هایش را از استادان می داند مضحک است! که حالا برای تسویه حساب با اساتید هم که شده میخواهد در مورد این تسهیلات بزرگ نمایی کند و آن را سهمیه بخواند!!!! اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید
 
ناشناس ۱۰:۲۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ جابجایی فرزندگان اعضا هیات علمی یک حق بدیهی و موثر و موجب افزایش ارتقا کیفی و علمی کشور می شود
 
ناشناس ۱۱:۱۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ تسهیلات فرزندان اعضای هیات علمی حق مسلم آن ها است و باید به طور جدی پیگیری شود.
 
ناشناس ۱۲:۲۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ هرارگانی باتوجه به امکاناتی ومنابعی که دارد به نیروهای خود تسهیلات میدهد.دررابطه با ه.ع مسلما این خدمت کوچکی درحق فرزندان آنان هست تا با انگیزه بهتری خدمت کنن.
 
ناشناس ۱۳:۰۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ این تسهیلات حق اعضای هیات علمی است و انشاله که ادامه یابد
 
ناشناس ۱۳:۲۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ با توجه به اینکه هر ارگانی برای مجموعه زیر نظر خود تسهیلاتی را در نظر می گیرد هر وقت ارگانهای دیگر این تسهیلات را حذف کردند وزارت علوم نیز این کار را بکند
 
ناشناس ۱۴:۰۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ اين كه سهميه نيست و تنها تسهيل جابجايى مي باشد. در ضمن چرا اين همه فشار و اين همه اغراض با دانشگاه و دانشگاهيان؟
 
ناشناس ۱۴:۱۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ متاسفانه در جامعه بوق و کرنا کردند که هیات علمی سهمیه در کنکور دارد در حالیکه یک تسهیلات بسیار جزیی ان هم اگه و اما برایش گذاشتند تا ۹۵ درصد قبولی ان رشته را اورده باشد در یک مقطع می تواند تغییر رشته یا تغییر دانشگاه بدهد و این تنها تسهیلاتی بود که امثال بنده در طول ۳۰ سال خدمت در دانشگاه دیدیم در جواب دوستانی که کم لطفی کردند و بی سوادی دانشجویان را به اساتید نسبت دادند هم عرض کنم که این بی سوادی علل مختلف دارد از جمله نبود کار بعد فارغ التحصیلی که انهم نتیجه سیاست گذاران جامعه است و ارتباطی به دانشگاهیان ندارد لذا شایسته است تنها تسهیلات در نظر گرفته شده به اساتید زحمت کش حفظ شود و در جامعه روی ان مانور داده نشود اگر اعتراض به سهمیه دارید باید بروید سراغ سهمیه ها
 
ناشناس ۱۴:۱۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ قطعا تسهیلات جابجایی فرزندان هیات علمی از کمترین مزایا و تسهیلاتی است که میتواند به فرزندان هیات علمی تعلق گیرد و بهیچ عنوان حقی از احدی ضایع نمیشود
 
ناشناس ۱۴:۲۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ لطفا پیگیری نمائید چرا فقط اعضای هیئت علمی نوک پیکان همه قرار گرفته اند. این کمترین ها هم دریغ نشود. به اندازه کافی دلسرد شده ایم. این حد از ستیر با قشر فرهیخته کشور از سر چیست...
 
ناشناس ۱۴:۴۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ متاسفانه چه قدر رفتارها عوامانه شده است. همه ادارات و سازمانها کلی سهمیه آشکار و پنهان دارند. کافی است سری به بانکها بزنید استخدامها خانوادگی هستند و از پدر به پسر می رسد.نکته اصلی اینجا هست فرزند هیات علمی هیچ سهمیه ای ندارد بلکه تسهیلات دارد. یعنی بر خلاف سهمیه ها که موجب محرم شدن عده ای که سهمیه ندارند می گردد در مساله تسهیلات هیات علمی حق کسی ضایع نمی شود بلکه انتقال رشته بر مبنای ایجاد ظرفیت اضافه و نه کم شدن از ظرفیت دیگران بوده است.
 
ناشناس ۱۵:۰۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ متأسفانه اساتید زحمت کش و بی ادعا، بواسطه نوع تربیت و محیطی که طی سالیان طولانی در آن رشد یافته اند از رانت ها، بی عدالتی ها و بی بندو باری رایج در جامعه بدور هستند و بواسطه حیا و حجبی که دارند همواره به عناوین مختلف مورد هجمه و کم لطفی عوام قرار میگیرند. به جرأت می توان گفت یکی از آسیب پذیرترین و بی دفاع ترین اقشار جامعه همین صنف اعضاء هیئت علمی هستند. در قضیه لغو تسهیلات فرزندان هیئت علمی هم متأسفانه این کم لطفی و سطحی نگری دیده می شود و عده ای کاسه داغ تر از آش که چشمشان را به روی تمام بی عدالتی ها و کم و کاستی های جامعه بسته اند صرفاً برای مقاصد سیاسی و جناحی و نه از روی دلسوزی برای مردم به این تسهیلات کاملاً قانونی و عادلانه معترض شده اند. قبولی یک فرزند هیئت علمی در بهترین شرایط با رتبه ۵ تا ۶ هزار در رشته های خوب بی عدالتی است یا قبولی فرد دارای سهمیه های خاص با رتبه ۸۰، ۹۰ هزار در همان رشته های خوب؟ مگه میشه عدالت برای یک موضوع خاص، دارای تعاریف و مصادیق متفاوتی باشد؟
 
ناشناس ۱۵:۰۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ به نام هیات امنا، قانون برده داری در دانشگاه اجرا میشود، هیات علمی همه امتیازات را برای خود می خواهد 50 درصد افزایش حقوق فصل دهم کارمندان در قالب حق جذب به اعضای هیات علمی تعلق گرفت و کارمندان از این افزایش بی بهره ماندند، این در حالی است که در ایام کرونا بسیاری از هیات علمی پای خود را از اسفند ماه در دانشگاه نگذاشته و کارمندان به صورت مداوم باید سر کار باشند
 
ناشناس ۱۵:۱۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ اعضای هیئت علمی در دانشگاه ها شاغل هستید مثل سایر سازمان ها و نهادها مثل آموزش و پرورش، بانک ها و . .. شایسته اینافراد از برخی تسهیلات انگیزشی برخوردار باشند.
 
ناشناس ۱۶:۱۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ موافقم.
 
ناشناس ۱۶:۲۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ سال ها مورد کنایه فامیل بودم که این چه نوع کارمندی دولت است که تا نیمه شب هم مشغول کار و مطالعه ای و مگر ما کارمند یا حتی مسئول ندیدیم! شغلمان روز و شب نمی شناسد و دلم به این خوش است که این کار هم در دین اسلام و هم از نظر اخلاقی و هر باور دیگری ستوده است. هیات علمی به قدر معلمان شریف آموزس و پرورش هم امکانات ندارد که در زمان تعطیلات یک محل اسکان برای مسافرت داشته باشد و این امتیاز که هیچ گونه خدشه ای به سایر اقشار محترم وارد نمی کرد تنها تسهیلات وزارت علوم برای کسانی بود که عمر خود را به معنای واقعی پای شغل خود گذاشتند.
 
ناشناس ۱۷:۲۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ به نظر من این سهمیه نیست تسهیلات برای فرزند هیات علمی است. که برای این سیستم زحمت می کشه
 
ناشناس ۱۷:۳۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ متاسفانه امروزه برخی از رسانه ها، به جای پرداختن به وظیفه اصلی خود، همگام با دشمنان نظام به دنبال این هستند که اقشار مختلف را نسبت به نظام بدبین کنند. امروز اعضای هیات علمی و فردا قشر زحمت کش دیگر.
 
ناشناس ۱۷:۳۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ این حق یک هییت علمی است
 
ناشناس ۱۷:۴۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ سلام اموزگاران هم برای ثبت نام فرزندانشان در مدارس نمونه دولتی و شاهد و.. هم سهمیه دارند. حالا چرا تسهیلات هیات علمی تا این حد مورد بی مهری قرار گرفته است جای سوال دارد.‌
 
ناشناس ۱۸:۰۴ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ تنها تسهیلاتی است که شاید در جهت رفاه قشر زحمت کش و موثر وجود داشت
 
ناشناس ۱۹:۱۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ با سلام و احترام این کمترین حق ممکن است که باید به اعضای هیات علمی تعلق گیرد
 
امیر ۲۰:۵۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ حق یا ناحق . الان چه موقع حذف کردن بود؟ مثل اینکه الان قوانین بقیه سهمیه ها را دست بزنند. ده بار اعلان کردن سال 99 عوض نمی شود. لااقل برای حرف خودشون ارزش قایل شوند.
 
ناشناس ۲۲:۰۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ این تسهیلات هیچ تاثیری در رتبه کنکور و ظرفیت دانشگاه ندارد اگر بحث عدالت است سهمیه فرزندان شهدا و.. باید حذف شود.
 
ناشناس ۲۳:۴۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ چیزی که باعث تاسف من هست حفظ تمام سهمیه های کنکور در مقابل حذف سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمیه.این واقعا بی عدالتی محضه. انشالله که سهمیه برگرده.
 
ناشناس ۰۰:۰۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ این حداقل و جزیی ترین کاری است در حق فرزندان هیات علمی
 
ناشناس ۰۰:۰۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ این تسهیلات به هیچ عنوان حق سایر داوطلبان را ضایع نمی کند
 
ناشناس ۰۰:۰۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ اگر قرار است این تسهیلات حذف شود باید از سال ۱۴۰۰ صورت بگیرد نه یک ماه مانده به کنکور امسال. دکتر خدایی همچنین گفتند که امسال هیچ تغییری در سهمیه ها صورت نمی گیرد.
 
ناشناس ۰۷:۵۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ از لحاظ شان اجتماعی هیات علمی در واقع به لطف حاکمیت تبدیل شده به کارمندی ک باید علم خود را به روز کند، انگلیسی بلد باشد، مقاله نویسی بلد باشد، با دانشجویان بی سواد که ضرب و تقسیم هم گاهی بلد نیستند کنار بیاید، هر شب مطالعه کند، تجزیه و تحلیل با نرم افزارهای آماری را بلد باشد، در عوض چیزی به اسم اضافه کاری، کارانه، پاداشهایی با عناوین مختلف و .... هیچی ندارد. یادمان باشد زمانی که علم ارزش داشت هیات علمی تو سه مقطع جزو بهترینهای کنکور بودند. اینطور پیش بره باید به فکر یک شغل دیگر شاید باشیم.
 
ناشناس ۱۲:۵۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ امیدوارم جناب آقای دکتر غلامی وزیر محترم علوم به درگاه پروردگار بابت انتخاب روسای خاصی برای بعضی دانشگاه ها و همینطور عدم پیگیری افزایش حقوق اساتید و همینطور قطع سهمیه فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها پاسخگو باشند. وزیر محترم، همکاران محبت شما را هیچ وقت فراموش نمی کنند!!!!!!
 
ناشناس ۱۶:۴۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ هيات علمي وابسته به وزارت به عتف بايد از اين تسهيلات استفاده نمايد و اين كمترين امتياز است كه دولت ميتواند به آنها بدهد.
 
ناشناس ۱۷:۳۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ سهمیه باید برای فرزندان اعضای هیات علمی درنظر گرفته شود.
 
ناشناس ۱۷:۳۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ فرزندان هیات علمی باید بیش از ۹۰ درصد نمره قبولی را آورده باشند تا بتوانند تنها تغییر دانشگاه بدهند. این اسمش تسهیلات است نه سهمیه.
 
ناشناس ۱۷:۵۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ فرزندان هیات علمی باید بیش از ۹۰ درصد نمره قبولی را آورده باشند تا بتوانند تنها تغییر دانشگاه بدهند. این اسمش تسهیلات است نه سهمیه. چون سهمیه جداگانه‌ای برای آن‌ها وجود ندارند و در صورتی که در کنکور قبول نشده باشند اجازه ورود به دانشگاه را ندارند
 
ناشناس ۲۰:۱۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ این حداقل امتیاز برای آرامش اعضای هیات علمی باید باقی بماند و حتی بیشتر شود
 
ناشناس ۲۰:۵۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ تسهیلات فرزندان هیات علمی را برقرار نگه دارید این تنها حق ماست.
 
ناشناس ۲۱:۰۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ این تنها حمایت از قشر فرهیخته جامعه است
 
ناشناس ۲۱:۱۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ با این حقوقای ناچیز که بعضا از حقوق کارمندان کمتره و زحمتی که سالها برای درس خوندن و درس دادن کشیدن خیلی بی انصافیه که این امتیاز هم نداشته باشن که بچشون رو فقط از یه دانشگاه منتقل کنند به دانشگاه دیگه
 
ناشناس ۲۱:۲۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ ضمن عرض سلام. از تسهیلات اعطاء شده به فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور کاملا حمایت می نمایم.
 
ناشناس ۲۲:۱۴ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ هیات علمی هست که ذهن بچه های مارا می پروراند پس او محق می باشد
 
ناشناس ۲۲:۳۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ تسهیلات جابجایی ضایع کردن حق دیگران نیست و آمار آن نیز بسیار پایین است
 
ناشناس ۲۳:۳۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ این سهمیه نیست بلکه فرصتی است که فرزندان هیات علمی در صورت قبولی و کسب امتیاز. لازم بتوانند از یک دانشگاه به دانشگاه دیگه جابجا شون.
 
ناشناس ۲۳:۳۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ تسهیلات فرزندان هیات علمی حق آنهاست.
 
ناشناس ۰۰:۳۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ مگر فرهنگیان دارای سهمیه برای پذیرش فرزندانشان در مدارس دولتی و‌ نمونه نیستند؟ آیا بازدهی علمی معلمان خیلی بالا هست؟ اکثر دانشجویان جدیدالورود دارای ضعف شدید علمی و پرورشی هستند.
 
ناشناس ۰۰:۳۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ در واقع این امتیاز و سهمیه نیست. حداقل تسهیلات هست که فرزند هیات علمی بدون این که جای کسی را بگیرد به دانشگاه محل کار والدینش منتقل می شود
 
ناشناس ۰۰:۵۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ دانشجویان امروز هر سال ضعیف تر از سال قبل می شوند. با این روند ارزش دادن به اساتید، مطمئنا نمی توان آینده خوبی را برای آینده علمی و پیشرفت جامعه داشته باشیم. بیاییم قدر معلم، استاد و آموزش را بیشتر بدانیم.
 
ناشناس ۱۵:۰۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ با سلام یک کارمند ویا کارگر بعد از بازنشستگی میتواند حداقل یکی از فرزندان خود را در آن واحد کارخانه استخدام نماید ولی هیئت علمی.واقعا که هیئت علمی بیچاره شده است.کجاست آقای دکتر سرورالدین.موقعی که رییس سازمان سنجش بود جواب این افراد را داده بود.ممنون
 
ناشناس ۱۵:۱۴ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ در واقع حركتي در جهت ارتقا دانشگاه ها با تمركز فكري اعضاي هـيات علمي
 
ناشناس ۱۶:۴۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ تسهیلات فرزندان هیات علمی حق مسلم انها است
 
ناشناس ۱۷:۴۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ اسمش سهمیه نیس تسهیله!! دولت دنبال عدالت و اصلاح آموزشی اگه هست باید از ریشه دنبال اصلاح باشه نه تاس بنداز هر چی شد عمل کنه!!
 
ناشناس ۱۸:۴۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ امکان جابجایی فرزندان هیئت علمی پس از قبولی در دانشگاه، حداقل مساعدت برای اعضای هیئت علمی و خانواده آنها میباشد.
 
ناشناس ۱۹:۳۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ یک دلخوشی بود اونم رفت هوا
 
ناشناس ۲۲:۲۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ بنام خدا این حداقل تسهیلات است که جلو زن و بچه هایمان خجالت نکشیم و بگویم اینجا به ما احترام گذاشتند . امیدوارم به خدا که مسئولین دانشگاه آزاد خیر نبینند .
 
ناشناس ۲۲:۲۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ سهمیه فرزندان هیات علمی به قوت خود باقی باشد
 
ناشناس ۲۳:۰۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ موافقم
 
ناشناس ۲۳:۱۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ تسهیلات فرزندان هیات علمی تنها جهت جابجایی فرزندان آنها در کد رشته محل های مربوط به گروه آزمایشی و رشته قبولی این نه تغییر رشته
 
ناشناس ۲۳:۱۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ جابجایی سهمیه نیست و از سهمیه دانشگاهی کم نمیشه. حق مسلم اساتید است
 
ناشناس ۰۰:۳۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ باسلام متاسفانه برخي با فرافكني و تبليغات درصدد ضربه زدن به اعضاي هيات علمي هستند. اولا بهتر است يكبار اين بخشنامه يا آئين نامه جابجايي فرزندان اساتيد را بخوانند تا متوجه شوند كه اصلا آنطور كه در بوق و كرنا مي كنند نيست و منظور از سهميه اين است كه براي جابجايي يك دانشجو كه فرزند هيات علمي باشد نياز به كسب حداقل ٩٠ درصد امتياز آن رشته هست كه در بسياري از دانشگاهها اين مصوبه براي همگان قابل اجراست حتي اگر فرزند هيات علمي هم نباشد و ثانيا اگر ببينيد كه ساير سازمانها براي خانواده هايشان چه امكانات و امتيازاتي دارند آنوقت در اين مورد اصلا به حال اعضاي هيات علمي با اين وضعيت حقوقي و معيشتي بسيار بد و بدتر از آن وزارتي ناكارآمد كه حتي توان دفاع از اساتيد خود را ندارد گريه خواهيد كرد. همواره شاد و سربلند باشيد
 
Ali NST ۰۲:۲۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ سلام لطفا از این کمپین حمایت کنید با تشکر farsnews.ir/my/c/31205
 
ناشناس ۰۶:۰۴ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ جابجایی فرزاندان هیات علمی سهمیه نیست بلکه کمک به ارامس پدر ومادر است
 
ناشناس ۰۷:۴۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ جوابی برای حسین: دلیل افت توانایی اعضای هیات علمی را باید از گزینش کنندگان سوال کرد. وقتی نخبگان کشور در به در دنبال کار هستند افرادی به دانشگاهها جذب میشوند که از اخلاق اکادمیک چیزی نمیدانند.
 
ناشناس ۰۷:۴۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ این را حق هیات علمی میدانم یک عمر برای فرهنگ و پرورش جوانان کشور در دانشگاه زحمت میکشند علیرغم کاستیها
 
ناشناس ۰۸:۲۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ تسهیلات با سهمیه متفاوت است .در خصوص خدمات ارزنده اندی که اساتید ارائه می کنند صرفا استفاده از تسهیلات کمترین حق اعضا هیات علمی است لازم است وزرا شهامت بیشتری داشته باشند.
 
Ali NST ۱۱:۵۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ سلام لطفا از این کمپین حمایت کنید با تشکر farsnews.ir/my/c/31205
 
ناشناس ۱۲:۵۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ حق اعضای هییت علمی است جابجایی و تغییر رشته
 
ناشناس ۱۳:۱۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ آیا باغبانی که یک عمر برای پرورش باغی وقت میگذارد و زحمت می کشد حق استفاده از ثمره آن را ندارد؟ این تسهیلات کمترین امتیازی بود که به این قشر زحمت کش تعلق گرفته بود. کجاست آن همه ادعای حمایت از قشر فرهیخته جامعه؟ مگر می شود همه جوره این قشر زحمت کش را که جوانی و عمر خود را صرف علم و دانش و تربیت جوانان این مرز و بوم کردند مورد کم لطفی و انواع هجمه قرار داد و بعد انتظار اصلاح و تعالی جامعه را داشت. وزرای علوم و بهداشت با این اقدام ناپخته، عجولانه و غیر منطقی بدجوری خودزنی کردند و برای بدست آوردن دل همکاران رنجیده بهتر است تا زمان از دست نرفته راه چاره ای بندیشند.
 
ناشناس ۱۵:۲۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ واقع بین باشیم. سهمیه ای وجود ندارد. تنها تسهیلات انتقال فراهم شده. هر سازمانی امتیازاتی برای کارکناش قائل است. این حداقل تسهیلات را از اساتید نگیرید.
 
ناشناس ۱۵:۳۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ باید جلوی فضا سازی علیه هیات علمی را گرفت فرزندان هیات علمی سهمیه ندارند بلکه تسهیلات جابجایی و تغییر رشته دارند انهم بهشرط اوردن نود و دو نیم درصد نمره این تسهیلات را با سهمیه ها اشتباه نگیریم
 
ناشناس ۱۵:۵۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ سلام این سهمیه نیست ویه تسهیلاتی را فرزندان هیات علمی هست که اینطور شاخ کردن ومیخوان حذف کنن اگه واقعا میخوان سهمیه حذف کنن اون سهمیه هایی روحذف کنن که واقعا شاگردان تنبل با اون سهمیه هاوارد دانشگاه میشن وصندلی اشغال میکنن والا فرزندان هیات علمی باید ۹۲درصد روبیاره تا بتونه ازاین تسهیلات استفاده کنه ودرواقع شاگرد زرنگی هست که ۹۲درصد روکسب کرده چطوربچه های نظامی ها خدمت سربازی ندارن ۲سال برایه جوان کم فرصتی نیست که با خدمت سربازی تلف میشه که فرزندان نظامی ها نمیرن پس چطور اونهارونمیبنین فقط این تسهیلات هیات علمی دیده میشه که جای هیچ کس روهم نمیگیره پس خدا روبالاسرببینیم وحق بچه های هیات علمی رو ضایع نکنین واین دما دم کنکور اینقدربا اعصاب وروحیه بچه هابازی نکنین خدا جای حق نشسته همه شغلها امتیاز وتسهیلاتی براخودش داره
 
ناشناس ۱۵:۵۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ این نوع تسهیلات رانت نیست بلکه حداقل اقدام برای دلگرمی اساتید می باشد.
 
ناشناس ۱۶:۳۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ تسهیلات فرزندان هیات علمی حق آنهاست
 
ناشناس ۱۷:۲۴ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ هیئت علمی اگر قبول کنیم مسول حمایت حفظ و نگه دار و نظریه پرداز عدالت آموزشی و عدالت سیاسی و اجتماعی می‌باشد و هیچگاه حاضر نیست با امتیاز ویژه خاص به عدالت اجتماعی و آموزشی آسیب بزند . آنچه مسلم است تولید کنندگان یک محصول حق حداقل از استفاده از محصولات تولیدی خود دارند که متاسفانه دیده میشود بهداشت درمان هیچ گونه امتیاز خاصی برای تامین سلامت پرسنل خود ندارد اگر کسی خبر دارد اعلام کند.تسهیلات جابجایی فرزندان امتیازی بحساب نمی آید که در باره آن بحث شود واین بحث ها فقط برای پوشاندن بی عدالتی واقعی جامعه ودلسرد کردن جامعه علمی کشور می‌باشد
 
ناشناس ۱۸:۲۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ حمايت مي كنم
 
ناشناس ۱۸:۴۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ تسهیلات نقل و انتقال به هیچ وجه به معنی سهمیه فرزندان هیات علمی نمی باشد. مغرضین که فرق این دو کلمه را نمی دانند بهتر است به آنچه می گویند بیاندیشند و باعث دلسردی اعضای هیات علمی نگردند. فرزند هیات علمی ابتدا مثل همه افراد عادی بدون سهمیه در کنکور و رشته مورد نظر خویش قبول می شوند. پس از قبولی در رشته مورد نظر می توانند از تسهیلات نقل و انتقال استفاده نمایند.
 
ناشناس ۲۰:۲۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ سلام من هم حمایت میکنم چون حقشان هست چرا که همه اصنلف برای خودشان تسهیلات دارند مثلا نظامیها یکی از فرزندان پسر از خدمت نظام دظیفه معاف میشود.
 
kasra ۲۰:۴۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ لطفا حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/33072
 
ناشناس ۲۱:۱۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ سلام متاسفانه این تسهیلات کمترین کاری است که برای اعضای هیات علمی انجام داده اند اگر عدالت قرار است برقرار شود همه سهمیه ها برداشته شود نه که با رتبه صدوداوزده هزار داروسازی تبریز بخوانند یا به خاطر پدربزرگ شهید یک صفر برداشته شود یا پدر شهید دوصفر یعنی رتبه شش هزار میشود ششصد آیا این درست است؟ای تسهیلات اینقدر کم است که به آن سهمیه نمی گویند و تسهیلات نام دارد و کسی میتواند از این تسهیلات استفاده کند که ۹۳درصد آخرین نفر از آن رشته را آورده باشد پس فرق آن یک نزده یا یک غلط است که فکر نکنم به جایی بر بخورد فرزندان هیات علمی با این حقوق کم و مشغله زیاد از آن برخوردار باشند
 
ناشناس ۲۱:۵۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ با توجه به زحمات و دغدغه های هیات علمی ها و اینکه تمام وقت مشغولیت کارشان را دارند لازمست که درصورت نیاز فرزندشان در شهر خودشان دانشگاه برود
 
ناشناس ۲۲:۴۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ ای کاش رسانه ها همان‌قدر که برای درج نظرات ناآگاهانه بعضی ها مبنی بر رانت بودن این امتیاز از همدیگر سبقت می گیرند همان‌قدر هم در دفاع از این موضوع که این امتیاز یک نوع تسهیلات است نه سهمیه، جانب عدالت را رعایت می کردند.
 
ناشناس ۰۰:۵۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ اين تسهيلات كه مثل بقيه سهميه ها نيست و جاي كسي رو اشغال نميكنه و حق كسي تضييع نميشه نسبت به همه ارگانهاي ديگه كه يك حقي نسبت به بقيه دارند خيلي ناچيز هست اي كاش سهميه واقعي به دانشگاه هاي كشورهاي ديگه ميدادن اون وقت دل يك هيات علمي خوش بود
 
Ali NST ۰۴:۵۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ سلام لطفا از این کمپین حمایت کنید با تشکر farsnews.ir/my/c/30240
 
۱۳:۲۱ ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ همچین میگن تسهیلات حق ماست یاد آن خانم نماینده میافتم که گفت سهم ما از سفره انقلاب است!
 
ناشناس ۲۰:۱۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ با سلام لطفا از این کمپین هم حمایت کنید چیزی دیگه نمونده تا تصویب قطعی بشه اینم بدونین اگه امسال نشه هیچ وقت دیگه هم نمیشه چون موکول میشه به دولت های بعدی پس به امید سال بعد نباشید بذارین امسال عدالت برای همیشه اجرا بشه حذف سهمیه های کنکور https://www.farsnews.ir/my/c/25820
 
ناشناس ۲۳:۱۴ ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ بنده همه عمرم را صرف جوانان این کشور کرده ام و روزهای تعطیل به کار علمی می پردازم و با این که حقوق دانشگاه ناچیز است نسبت به وقت و خدمتی که اساتید ارائه می دهند ولی واقعا صادقانه در خدمتند...حالا این اقا اگر با یک یا چند استاد مشکل داره خوب بره حل کنه این چه ادعای ظالمانه ای است که قشر فرهیخته باسواد که همه ارزو دارند تا پای درس همینها باشند را این گونه مورد تهاجم قرار داده؟ خدا را در نظر بگیرید...
 
ناشناس ۲۳:۱۴ ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ سلام اعضاء هيات علمي از ارزشمندترين اقشار جامعه هستند كه از هيچ امتياز خاصي بهره مند نيستند اين امتياز حداقل كاري است كه ميتوان براي آنها قايل شد
 
Ali NST ۰۴:۴۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ سلام دوستان لطفا از این کمپین حمایت کنید با تشکر farsnews.ir/my/c/30240
 
ناشناس ۰۶:۲۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ همه سازمانها تسهیلاتی برای کارکنان خود و خانواده هایشان دارند و به نظر من این کوچکترین حقی هست که به یک هیئت علمی داده میشود با توجه به زحمات شبانه روزی و طاقت فرسای این قشر در مقابل حقوق و مزایای ناچیز
 
خانم ۰۹:۲۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ سلام .من به شما رای دادم لطفا شما هم به کمپین ما رای بدهید https://www.farsnews.ir/my/c/33395
 
ا کسایی ۱۰:۳۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ ناعدالتی محض است پس باید بردلشته شود هر سهمیه ای باعث میشود حق دانشجویان ضایع شود پس شما پشت ناحقی نگیر بخاطر منافع خودت
 
ا کسایی ۱۰:۴۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ ناعدالتی محض است پس باید بردلشته شود هر سهمیه ای باعث میشود حق دانشجویان ضایع شود پس شما پشت ناحقی نگیر بخاطر منافع خودت پس هرکس طرف ناحق گیرد نابود گردد امام علی ع
 
ایرانی ۱۲:۵۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ با سلام و احترام خدمت شما بزرگوار با توجه به نزدیکی کنکور امسال از شما بزرگوار تقاضا دارم چه تمایل به تغییر ویرایش اطلاعات ثبت نامی کنکور دارید و چه ندارید، از کمپین زیر حمایت کنید به کمک شما بزرگوار احتیاج داریم با تشکر فراوان از لطف شما https://www.farsnews.ir/my/c/33466 امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور فراهم شود
 
ناشناس ۱۴:۴۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ این تسهیلات است نه سهمیه، حقی از کسی ضایع نمیرشود مثل کارمند بانک که برای پرسنل خود یکسری وام های خاص دارند
 
فدائیان امام خامنه ای ۱۴:۵۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ باسلام و احترام دوست محترم من به سوژه بی نظیر شما رای دادم. لطفا شما هم به کمپین ما رای بدهید: https://www.farsnews.ir/my/c/2363
 
ناشناس ۱۵:۱۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ پاسخ به حسین و هم فکران ایشون: ,اگه خیلی متوجه تفاوت سهمیه و تسهیلات هستین لطفا به سهمیه های ریز و درشت که افراد بیسواد رو به هر شکل ممکن وارد دانشگاهها کرده و میکنه اعتراض کنین
 
ناشناس ۱۵:۴۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ اعضای هیئت علمی هیچگونه سهمیه ای جهت قبولی فرزندشان ندارند. فقط یک امتیاز جهت جابجایی فرزندشان که قبلا بطور قانونی و روال عادی در کنکور قبول شده اند دارند. نام این سهمیه نیست. سهمیه یعنی حالتی که کسی امتیاز لازم را جهت قبولی کسب نکرده ولی به دلیل داشتن شرایط خاص با سهمیه و کسب ضریب امتیازش تا حد قبولی بالا کشیده می شود. لذا برخلاف برخی ارگان ها، اعضای هیات علمی سهمیه ندارند و فقط پس از قبولی فرزندشان در کنکور و طی مراحل ثبت نام به آن ها این اختیار داده می شود که فرزندشان را به شهر خودشان منتقل کنند. پس جای کسی را غصب نکرده اند. سهمیه قبولی فرزندان هیات علمی کذب محض است و کسانی که به آن دامن می زنند ناآگاه هستند. ضمنا انتقال دانشجو فقط خاص فرزندان هیات علمی نیست. هر کسی که واجد شرایط باشد می تواند تقاضای انتقال دهد
 
ناشناس ۱۵:۵۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ فرزندان هیات علمی سهمیه در کنکور ندارند مانند سهمیه فرزندان شهید که حق آنان است ، بلکه صرفا امتیاز جابجایی است.
 
ناشناس ۱۷:۰۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ سهیمه ها باید حذف بشه وگرنه پلیس فقط باید پرونده های فامیل خودشو پیگیری کنه بیمارستان ها ی خوب اولویتش با فامیل دکترا و......
 
ناشناس ۱۷:۵۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ حداقل کمکی است که می تواند در حق همکاران صورت گیرد.
 
ناشناس ۱۸:۴۴ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ تسهيلات فرزندان هيات علمي حق ان ها است
 
ناشناس ۱۹:۰۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ واقعا كه با اين وضعيت حقوق هيات علمي در رشته هاي غير پزشكي كه تا ١٥برج بيشتر جواب نمي ده حال حتي اين حق بسيار بسيار كوچك رو كه انتقال فرزندهيات علمي به دانشگاه خودش هست رو مي خواهند بردارند
 
ناشناس ۲۳:۳۴ ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ چرا استادی که نیمی از سال های کاری خود را در شهری کوچک و دور از زادگاه خود سپری کرده و اکثر اوقات دور از فرزندانش بوده حالا نتواند دانشگاه فرزند خودش را به محل کار خودش نزدیک کند که سال های دوری همچنان ادامه دار نباشد؟؟!
 
ناشناس ۰۰:۲۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ سلام. همانطور که میدانید هنوز سهمیه های زیادی در کنکور اعمال میگردد که بعضا فرزند از شرایط خاص پدر استفاده میکند. در حالی که برای فرزندان اعضای هیات علمی فقط امتیاز نقل و انتقال در نظر گرفته اند و نا عادلانه است اگر این امتیاز سلب شود.
 
ناشناس ۰۰:۲۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ این موضوع سهمیه نیست. بلکه حق مسلم هیات علمی است تا در کنار فرزند خویش باشد
 
ناشناس ۰۰:۴۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ لازمه استفاده از تسهیلات قبولی در کنکور سراسری بوده و در این صورت فقط امکان تغییر رشته در مقطع قبولی ویا تغییر محل به نزدیکترین دانشگاه محل خدمت والدین است پس سهمیه نیست سایر پذیرفته شدگان کنکور سراسری هم امکان استفاده از این تسهیلات رو دارند با این تفاوت که فرزندان هییت علمی در بدو قبولی و سایرین از ترم دوم می توانند از این شرایط استفاده کنند صننا مشابه این تسهیلات رو سایر ادارات هم برای پرسنل خود دارند
 
ناشناس ۰۱:۰۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ متاسفانه اعضای هیات علمی هیچ امتیازی ندارند حال همین یک مورد رو هم میخواهند بگیرند
 
ناشناس ۰۱:۰۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ اين تسهيلات حق اعضاي هيات علمي است. همانطور كه ثبت نام فردزندان فرهنگيان در مدارس خاص وجود دارد يا هزار نوع تسهيلاتي كه كاركنان بانك ها، موسسات و نهادهاي مختلف ميگيرند. ضمن اينكه در اين تسهيلات هيچ جايي از كس ديگري گرفته نمي شود بلكه با شرط داشتن ٩٢ درصد نمره قبولي، اجازه نقل و انتقال بين دانشگاه ها داده ميشود
 
ناشناس ۰۱:۵۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ دوستان از کمپین شما حمایت شد لطفا شما هم حمایت کنین لزوم طرح دو فوریتی مجلس برای تعویق کنکور رو سرچ کنین و حمایت کنین و حتما اطلاع رسانی کنین خواهشا تا تعویق داشته باشیم چون با این وضع بیماری و گرمای هوا کنکوری ها قتل عام میشن
 
ناشناس ۰۱:۵۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ دوستان از کمپین شما حمایت شد لطفا شما هم حمایت کنین لزوم طرح دو فوریتی مجلس برای تعویق کنکور رو سرچ کنین و حمایت کنین و حتما اطلاع رسانی کنین خواهشا تا تعویق داشته باشیم چون با این وضع بیماری و گرمای هوا کنکوری ها قتل عام میشن
 
ناشناس ۰۹:۲۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ بنده فرزند ندارم ولی متاسفانه با تضعیف حقوق اعضای هیات علمی و معلمان و فراهم نساختن شرایط مالی و روانی لازم برای آنها سرنوشت سازترین عامل در پیشرفت یا پسرفت هر کشور که آموزش صحیح انسان هاست به مخاطره میفتد.
 
ناشناس ۰۹:۴۷ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ کاری نکنیم نخبگانی که بهرعلتی، ماندن در داخل کشور را انتخاب کرده اند دلسرد شده و،کشور را از وجود انان تهی کنیم
 
ناشناس ۱۰:۳۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ در هر رشته قبول شد در همان رشته به شهر محل سکونت والدین منتقل شود
 
ناشناس ۱۰:۳۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ این تسهیلات رانت محسوب نمیشود بلمه به نوعی حمایت و امید افرینی در جامعه نخبگان کشور است
 
ناشناس ۱۳:۲۲ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ تسهیلات جابجایی فرزندان هیات علمی باید باشد
 
ناشناس ۱۶:۱۳ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ حسین جان بابا خجالت بکش. به فرمایش علی ع تو بنده خیلیاشونی! بنده با مولا با ادب حرف می زنه. برو یه کم ادب یاد بگیر.
 
ناشناس ۲۱:۴۸ ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ جابه جايي اشكالي نداره اما حق تغيير رشته نبايد داده بشه من دانشكده پزشكي ام و فرزند هييت علمي كه جاي ديگه دامپزشكي قبول شده بود به رشته پزشكي دانشگاه ما منتقل شد و حقيقتا مغزش كشش نداشت آناتومي ترم اول رو ايشون صفر گرفتن باورتون ميشه صفر!!!!!!
 
ناشناس ۰۳:۰۵ ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ این حق از حقوق اولیه اعضای علمی است و امتیاز و سهمیه نیست
 
ناشناس ۱۳:۲۹ ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ دوستان از کمپین شما حمایت شد لطفا شما هم حمایت کنین لزوم طرح دو فوریتی مجلس برای تعویق کنکور رو سرچ کنین و حمایت کنین و حتما اطلاع رسانی کنین خواهشا تا تعویق داشته باشیم تو اینستا یا توییتر چون با این وضع بیماری و گرمای هوا کنکوری ها قتل عام میشن
 
ناشناس ۱۵:۱۹ ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ دوستان از کمپین شما حمایت شد لطفا شما هم حمایت کنین لزوم طرح دو فوریتی مجلس برای تعویق کنکور رو سرچ کنین و حمایت کنین و حتما اطلاع رسانی کنین خواهشا تا تعویق داشته باشیم تو اینستا یا توییتر چون با این وضع بیماری و گرمای هوا کنکوری ها قتل عام میشن
 
ناشناس ۱۳:۵۹ ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ مهين چرا بايد يك دفعه ايم مسايل حذف سهميه فرزندان هيات علمي مطرح شود ؟ مگر در اصل اين مساله چه اشكالي وجود دارد ؟ اين كمك به خانواده هاي هيات علمي است كه اگر خواستن مي توانند فرزندانشون را به شهر محل زندگي انتقال دهند. و اين يك مساله كاملا طبيعي و به حق است. و به نظر من بايد ادامه داشته باشد. اگر قرار است اين تسهيلات برداشته شود بايستي در كل سهميه ها بازنگري صورت گيرد نه اينكه هيات علمي كه با اين حقوقهاي پايين تحمل مي كنند مورد هدف قرار بگيرند.
 
خانم ۱۶:۳۴ ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ لزوم استخدام بدون آزمون فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترا https://www.farsnews.ir/my/c/33984
 
خانم ۱۶:۳۵ ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ کمپین جذب نیرو https://www.farsnews.ir/my/c/33991
 
ناشناس ۲۲:۳۹ ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ جابجایی حق فرزندان هیات علمی است
 
ناشناس ۱۲:۱۸ ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ این موضوع که فرزند باید ۹۰ درصد نمره ان دانشگاه را اورده باشد خیلی مهم است و بابقیه سهمیه ها فرق دارد و حداقل کمک به اعضای هیات علمی است که نباید خذف شود.
 
ناشناس ۰۸:۲۴ ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ تسهیلات هیات علمی حق فرزندان آنها هست.چه الان چه تا ۱۰سال بعد براهرشغلی تسهیلاتی هست اینم تسهیلات هیات علمی هاست
 
ناشناس ۰۹:۱۷ ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ سلام و درود اعضای هیئت علمی حق دارند فرزند خود را کنار خود قرار دهند چون هر ترم بی نهایت فرزند تحویل جامعه می دهندو اسودگی خاطر در کنار اسودگی خانواده
 
ناشناس ۱۱:۳۱ ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ حمايت از فرزندان هيئت علمي
 
ناشناس ۰۸:۳۸ ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ وزیر علوم نباید این تسهیلات را تحت تاثیر تبلیغات رسانه به اصطلاح ملی اما میلی حذف می کرد.
 
ناشناس ۱۴:۳۴ ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ با سلام بين تسهيلات و سهميه از زمين تا آسمان تفاوت است. شرط استفاده از اين تسهيلات اين است كه فرزندان هيات علمي بايد حتما در آزمون پذيرفته شوند و سپس در رشته پذيرفته شده مي توانند از تسهيلات جابجايي محل تحصيل استفاده كنند
 
ناشناس ۱۱:۲۳ ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ تسهیلات جابجایی فرزندان اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌ها حق آنان است
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد