انتشار : ۱۴:۳۸ , ۱۳۹۹ تیر ۲۱
پیشنهاداتی برای بورس
میثم ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار/ اعضای هیأت دولت/ ملی 6
از آنجایی كه اقدامات اخیر دولت و سیاستهای کلی نظام و قانون بودجه دولت را ملزم به خصوصی‌سازی واقعی و تامین بودجه از محل بورس و واگذاری دارائی‌ها در بورس نموده است و با عنایت به اقبال بسیار بسیار گسترده عوام مردم از بورس و موج ايجاد شده، تعداد زیادی از مردم در بورس ثبت نام و فعالیت می‌نمایند که ارائه خدمات در بورس توسط دولت فاصله بسيار زيادي با حداقل‌ها دارد دارد و متاسفانه دولت به هيچ عنوان بسترهاي لازم را فراهم ننموده و درب بازار را به یکباره باز کرده است لذا برای رفع این موضوعات باید طی راهکارهای کوتاه و میان مدت اقداماتی صورت پذیرد که مشکلات کاهش یابد و خود این موضوع به معضلی برای بورس و نظام تبدیل نشود.
از آنجایی كه رشد و استقبال مردم صدها برابر شده و حجم معاملات ركوردهاي بسيار بالايي را زده است اما بنا به دلايلي مردم از وضعيت بورس ناراضی مي‌باشند كه خواهشمند است موارد ذيل كه راهكارهاي كوتاه مدت و ميان مدت براي ترميم بورس است را از دولت مطالبه فرمائيد.
1- افزايش ساعات كاري بورس از 9 تا 12:30 و تغيير به حداقل 8 تا 16
2- افزايش روزهاي كاري بورس و اضافه شدن روز 5 شنبه به روزهاي كاري بورس
3- تهيه و تامين نرم افزاري معاملاتي در شأن حجم و مقادير سرمايه گذاري براي جلوگيري از تاخير و ابهام در معاملات و آنلاين بودن معاملات، متاسفانه در روزهاي اخير شاهد هستيم كه سامانه مربوطه با تاخير 10 تا 15 دقيقه‌اي معاملات را انجام مي‌دهد و اين يعني ضرر معامله گر و تضييع حقوق عامه. محل هزينه كرد هم از محل كارمزدهاي اخذ شده توسط سازمان بورس از مردم و كارگزاري‌ها بايد باشد.
4-رفع مشكلات كارگزاري‌ها و عدم پاسخگویی آنها به بهانه‌هاي مختلف و رتبه‌بندي بر اساس رضايت مردم و كمترين قطعي و بالاترين خدمات
5 -كاهش كارمزد بسيار بالاي كارگزاري‌ها با توجه به رشد صدها برابري و جلوگيري از ايجاد درآمدهاي ناعادلانه برای خدمات ضعيف. اين در حالي است كه در ماههاي اخير يك كارگزاري فقط با فروش سهام عدالت مردم كه براي كارگزاري‌ها رانت شده و در پرتفوي خود افراد قابليت فروش ندارد درآمد رانتي بالايي را براي اينها ايجاد نموده است. ضمنا اخیرا اعلام شده که کاهش کارمزد از مرداد خواهد بود ولی کاهش مربوطه هیچ تناسبی با خدمات و حجم معاملات ندارد بلکه این عدد می‌تواند تا حدود 70 وضع فعلی کاهش یابد.
6 -درخواست الزام كارگزاري ها براي شفاف شدن فروش سهام عدالت مردم و اعلام قيمت فروش و واريز وجه در مورد هر سهم با توجه به تاخيرهاي چندماهه در واريز مبالغ فروش
7- وارد شدن سهام عدالت به پرتفوي افراد براي جلوگيري از ابهام در كارگزاري‌ها و عدم شفافيت
8 -جلوگيري از اظهارنظرهاي غيركارشناسي در بازار بورس كه موجب تلاطم در بورس شده و سرمايه‌ها را به خطر مي‌اندازد
9 - شفاف سازی در فعالیت سبدگردان‌ها در بورس
10- رفع مشکل عدم تخصیص یا تفاوت در تخصیص سهام عرضه اولیه در کارگزاری‌های مختلف
11- خروج انحصار کارگزاری‌ها و مجوز تاسیس کارگزاری با خدمات بهتر
12- ورود گروه اقتصاد و دارائی و سازمان بورس سازمان بازرسی کل کشور به موضوع بورس
لذا با عنايت به سياستهاي دولت و رياست محترم قوه جناب آيت الله رئيسي و پيگيري حقوق عامه اين مصداق اتم حقوق عامه بوده و خواهشمند است موارد را پيگيري فرماييد.

انتهای پیام /خ

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

پیشنهاداتی برای بورس
در حال پیگیری ایده و راهکار
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت اننتشار در فضای مجازی فارس
1000 حمایت میزگرد کارشناسی با حضور صاحب ایده
50 حمایت انتشار با نام نویسنده
34
انتشار: ۱۴:۳۸ , ۱۳۹۹ تیر ۲۱ این سوژه منقضی شده
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
فرق زیادی است بین برو و بیا. لیبرال یا جهادی؟ ۱۶:۵۰ ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/30518">https://www.farsnews.ir/my/c/30518</a> لزوم پاسخگویی مسئولین به انتقادات در حضور مردم. گاهی اوقات مطالبات حداقلی و ساده ای داریم اما کلی بروکراسی اضافه و عدم پاسخگویی شفاف مانع از نتیجه گیری میشه. لطفا این کمپین رو برای هموار شدن راه برای مطالبات حداقلی امضاء کنید.
 
فرق زیادی است بین برو و بیا. لیبرال یا جهادی؟ ۱۶:۵۶ ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/29072">https://www.farsnews.ir/my/c/29072</a> مرخصی مشاغل سخت و زیان‌آور افزایش یابد. لطفا این کمپین رو امضا کنید تا هرچه سریعتر بیکاری فعلی رفع بشه و از فاجعه کمبود نیروی کار در آینده جلوگیره بشه
 
ناشناس ۱۸:۵۹ ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ به نظر من این راهکارها بسیار مناسب است
 
b.tnado ۱۲:۳۵ ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ جدا جدا بزار مطالبتو نه یکجا
 
na ۱۴:۲۴ ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان <a href="https://www.farsnews.ir/my/c/24364">https://www.farsnews.ir/my/c/24364</a>
 
ناشناس ۲۳:۴۴ ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ پیشنهادی که می تونیم بدم دولت از بورس بکشید کنار بورس رونق بگیرد آیا قالیباف و استعفا بدهد
سوژه های مرتبط
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد