انتشار : ۱۸:۰۰ , ۱۳۹۹ مرداد ۱۲
جمعی از سربازان برای لغو موقت خدمت به نمایندگان مجلس نامه نوشتند
تعویق خدمت سربازی 1 مجلس شورای اسلامی/ سازمان نظام وظیفه عمومی/ ملی 11
نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و ادای احترام
همان‌گونه که مستحضرید، این روزها با شیوع مجدد کرونا، عده‌ای چشمان خود را بر حقایق آماری بسته و اصرار دارند با تصمیم‌های نسنجیده و غیرکارشناسی خود جان جوانان این مملکت را خواسته یا ناخواسته به خطر اندازند.
با توجه به اعلام رسمی ستاد کرونا و آمارهای غم انگیز و صعودی این بیماری، هرگونه تجمع، نتیجه و تبعات جبران ناپذیری را خواهد داشت.همانطور که مطلعید نتایج تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد که هر فرد مبتلا به کرونا می‌تواند 400 نفر را آلوده نماید.
حال فقط کافی است تعداد چندهزار نفری سربازان را که ماه به ماه مجبور به گذراندن دوره آموزشی سربازی هستند در پادگان‌هایی که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شوند و امکان رعایت هم وجود ندارند، در نظر گرفت تا متوجه عمق و وخامت ماجرا شد که چه خطری جان جوانان و خانواده‌های آنان را تهدید می‌کند، خانواده‌هایی مطمئنا دارای افرادی با کهولت سن یا بیماری‌های زمینه‌ای می‌باشند.
البته ایجاد چنین تجمع بالایی حتی با رعایت پروتکل های بهداشتی هم به شدت خطر آفرین می‌باشد ولی متاسفانه حتی این پروتکل‌های بهداشتی در پادگان‌ها رعایت نمی‌شوند و این در صورتی است که تجمع خود به تنهایی یکی از عوامل مرگ و میر هموطنانمان می‌باشد که وقتی با عدم رعایت پروتکل‌ها همراه شود وضع را به شدت بحرانی خواهد کرد.

شرایط حاکم در پادگان‌ها:

1-بازرسی‌های غیر بهداشتی و انتقال دهنده بیماری: در هر ورود یا خروج سربازان، چند تن که مسئول بازرسی هستند باید خود سربازان و تمام وسایل سربازان مجبورا به زمین ریخته می‌شوند بازرسی کنند. بازرسی نیز چند هزار نفر توسط چند تن بدون رعایت بهداشت و در صورتی که سربازان در صف‌ها بهم چسبیده‌اند.

2-عدم غربالگری دقیق سربازان قبل از ورود به پادگان: در این مورد به سربازان اعلام می‌شود قبل از ورود به پادگان تست دهند ولی مراکز سلامت اکثرا از گرفتن تست امتناع می‌کنند و یا گاها به صورت ناقص تست می‌گیرند که نگرفتن آن بهتر از گرفتنش است چون با توجه به مراجعه‌های زیاد به مرکز سلامت توسط افراد مشکوک به کرونا، امکان خطر ابتلا را افزایش می‌دهد و از طرفی هزینه انجام تست کرونا در بیرون از مراکز سلامت، خارج از توان بسیاری از سربازان می‌باشد.
با این حساب اکثریت سربازان بدون انجام تست به پادگان مراجعه می‌کنند که افراد سالم را هم در معرض خطر قرار می‌دهد، خود محل سازماندهی سربازان در مراکز استان‌ها و حتی خود پادگان‌ها هم نهایتا با یک تب سنج اقدام به غربالگری می‌کنند که با توجه به دوره پنهان بیماری و عدم دقت در فرد غربالگر و یا خود دستگاه تب‌سنج و شیوع بیماری با علائم متفاوت‌تر از تب ،روشی بسیار ناکارآمد می‌باشد که حتی در بسیاری موارد هم آن انجام نمی‌شود.
3- ایجاد ازدحام جمعیت زیاد به جهت بدرقه خانواده‌ها چه در محل سازماندهی سربازان در مراکز استان ها و چه در ورودی پادگان ها به صورتی که افراد از شدت ازدحام به هم چسبیده‌اند.
4-عدم ارائه ماسک و مایع ضد عفونی دست به تعداد و میزان مورد نیاز هر سرباز توسط پادگان‌ها و عدم امکان استطاعت مالی همه سربازان جهت خرید شخصی این اقلام به تعداد و میزان مورد نیاز.
5-ایجاد تجمع‌های بسیار خطرناک در قالب تعداد نفرات بسیار زیاد در آسایشگاه‌ها جهت خواب، حتی بدون رعایت فاصله حداقلی لازم، حسینیه پادگان‌ها به جهت نماز به صورتی که در یک پادگان،کل پادگان آن هم به صورت اجباری در یک حسینیه و کلاس‌ها و هنگام مراجعه سربازان به غذاخوری سه وعده در روز به صورتی که غذاخوری گنجایش سربازان را ندارد و سربازان چسبیده به هم غذا می‌خورند در صورتی که باید حداقل فاصله دو متری رعایت شود و همه مکان‌ها اکثرا بدون تهویه مناسب می‌باشند و گاها دستور به رعایت‌های ظاهری و چند ساعته توسط فرماندهان صرفا به دلیل حضور بازرسان می‌باشد.
6-ایجاد فضای ترس مخصوص به بیماری کرونا در پادگان‌ها به صورتی که سربازان حق اعتراض به عدم رعایت موارد بهداشتی را نداشته باشند و حتی به صورتی که سرباز مبتلا در صورت مشاهده علائم در خود جرأت بیان آن را نداشته باشد.
چون اغلب هنگام اعلام علائم بیماری کرونا توسط سرباز به دلیل برخوردهای به شدت بد، توهین،تنبیه و حتی ترساندن سرباز از تجدید دوره به خاطر بیماری که اگر هم به آن دچار شده در پادگان بوده از روی ترس بیماری خود را پنهان می‌کنند و زمانی بیماری مشخص می‌شود که به وضعیت اورژانسی برسد و مطمئنا تا آن زمان افراد زیادی را مبتلا کرده‌اند.
7-عدم ارائه خدمات درمانی و پیشگیرانه به سربازان توسط بهداری پادگان ها و حتی در بیشتر موارد در صورت اصرار زیاد ارائه داروی اشتباه به سرباز.
8- عدم ارجاع به مراکز درمانی به صورت مناسب و مفید در زمان مناسب تر توسط پادگان‌ها و عدم سازماندهی و رسیدگی مناسب مبتلایان کرونایی.
9- عدم ضدعفونی روزانه پادگان‌ها اعم از سرویس‌های بهداشتی، حمام به لحاظ گنجایش پایین که سبب مراجعات پی در پی می‌شود به لحاظ آلودگی به شدت خطرناک است و عدم ضد عفونی وضعیت را بحرانی‌تر می‌کند و تمامی مکان‌ها و سطوح پر ازدحام.
10-عدم ایجاد ساز و کارهای بهداشتی اعم از خوردن آب از شیرهای آب به صورت دهانی، عدم گنجایش غذاخوری‌ها، عدم گنجایش و ظرفیت فضای باز به جهت اجرای کلاس،عدم برقراری موارد بهداشتی و عدم ضد عفونی سرویس‌های بهداشتی و عدم رعایت بهداشت در بوفه‌های پادگان و حتی عدم امکان رعایت فاصله اجتماعی در صفوف خرید بوفه‌های پادگان.
11-خواب به شدت ناکافی سربازان به خاطر برنامه‌ریزی پادگان‌ها که سیستم ایمنی سربازان را به شدت پایین می‌آورد.
12-عدم رعایت بهداشت در تهیه و توزیع غذا در پادگان‌ها.
13-عدم امکان نظارت صحیح و کار آمد بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در پادگان‌ها
14-امکان ابتلای بسیاری از خانواده‌ها به سبب کهولت سن، بیماری‌های زمینه‌ای و...در هنگام ملاقات با سربازان ، بعد از تاخیص سربازان و...
15-عدم ارائه تضمین سلامت و جبران خسارت فرد مبتلا به بیماری کرونا که در پادگان به این بیماری مبتلا شده‌اند.
16-محتوای کلاسی دوره آموزشی سربازان به علت فشردگی که سختی دوبرابری تحمیل می‌کند علاوه بر ایجاد خستگی به لحاظ فعالیت بدنی زیاد که به شدت سیستم ایمنی را ضعیف می‌کند و وقتی که با کم خوابی و استرس زیاد همراه می‌شود، سربازان را به شدت از لحاظ سیستم ایمنی در معرض خطر قرار می‌دهد داری موارد آموزشی است که سربازان موظف به انجام آن هستند اعم از تمامی مواردی که سرباز در حین آن به زمین نرم خاکی و سخت آسفالت و سیمانی کشیده می‌شود و لباس‌ها و صورت در معرض بیماری قرار می‌گیرد و با توجه به عدم وجود وقت کافی به لحاظ شستن لباس‌ها و حتی صورت خود مراتب بیماری و انتقال آن به راحتی اتفاق می‌افتد و موارد دیگر که جان سربازان و خانواده‌هایشان و در ادامه کشور را تهدید می‌کند.
و حال با عنایت به این موضوع که اگر گفته‌های ما سربازان غلط است و تمامی پروتکل ها رعایت می‌شوند و اگر به پروتکل‌های خود اطمینان دارند چرا حاضر به تعهد مکتوب تضمین سلامتی سربازان و خانواده‌هایشان و حتی پرداخت غرامت در صورت ابتلای سربازان و خانواده‌هایشان به کرونا نیستند؟
در این شرایط بسیار حساس و توصیه ستاد ملی کرونا به عدم ایجاد تجمع و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی که در مواردی سعی بر بیان آن‌ها داشتیم که همگی حاصل تجارب ناخوشایند ما سربازان می‌باشد و از طرفی با عنایت به این موضوع که اگر پروتکل‌های سخت‌گیرانه در این مدت جوابگو بود، بیش از 2000 هزار نفر از کادر درمان با آن‌همه پروتکل‌های سخت‌گیرانه فوت نمی‌کردند؛ از شما نمایندگان عزیز تقاضا داریم تمامی دوره‌های آموزشی سربازی چه در قالب سربازی عادی و چه در قالب امریه و اعزامی‌های پیش رو تا زمان کشف واکسن بیماری کرونا و ورود آن به کشور و یا درمان قطعی این بیماری لغو گردد و سلامت تمامی سربازان و خانواده‌هایشان تضمین گردد و اقدامی تعجیلی در پرداخت خسارات برای سربازان مبتلا وخانوادهای مبتلایشان به کرونا صورت گردد.
در پایان برای شما نمایندگان عزیز کشورمان آرزوی سلامتی و شادی رو افزون را داریم، باشد که با قدرت و شجاعت حقوق ملت را استیفا نمایید.
با احترام
جمع کثیری از سربازان وظیفه سال 1399

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

سربازان و کرونا
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
25
انتشار: ۱۸:۰۰ , ۱۳۹۹ مرداد ۱۲
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
ناشناس ۲۰:۴۳ ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ من حمایت کردم امیدوارم کسی باشه که رسیدگی کنه
 
فدائیان امام خامنه ای ۲۳:۲۴ ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ سلام حمایت شد و شما هم حمایت کنید:https://www.farsnews.ir/my/c/4182
 
فدائیان امام خامنه ای ۲۳:۴۲ ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ سلام حمایت شد و شما هم حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/35171 و https://www.farsnews.ir/my/c/35020
 
فرق زیادی است بین برو و بیا. لیبرال یا جهادی؟ ۰۳:۰۶ ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ سلام, کمپین ما رو اگر مفید میدونید امضاء کنید https://www.farsnews.ir/my/c/35550 خلاصه کمپین اینه ۱ تفکیک مطالبه ها بر اساس موضوع ۲ امکان حذف و ویرایش کمپین تا قبل از ارسال ۳ حذف کمپین های تکراری ۴ سهمیه هر فرد هفته‌ای فقط یک کمپین
 
فدائیان امام خامنه ای ۱۵:۵۰ ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ https://www.farsnews.ir/my/c/34211 https://www.farsnews.ir/my/c/4019 بمنظور احقاق حق مردم از شهرداری از ما حمایت بفرمائید
 
sohail ۱۶:۳۰ ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ از کمپین حمایت شد, لطفا از کمپین ::::: از چاله به چاه افتادن مشتریان سایپا::::: حمایت کنید. ان شاالله مشکل هموطنان حل شود... https://www.farsnews.ir/my/c/35526
 
ناشناس ۱۷:۱۰ ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ کمپین :: سایپا برای فرار از سود تأخیر پراید 111 را جایگزین تیبا کرد:: را حمایت کنید و روایت کنید. https://www.farsnews.ir/my/c/35530
 
ناشناس ۱۸:۵۷ ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ کمپین تان حمایت شد؛ از کمپین ::: مشتری آزاری سایپا ::: حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/35131
 
زارع ۱۹:۴۹ ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ از کمپین حمایت شد. شایسته است از کمپین تسریع در تحویل خودروی مشتریان سایپا حمایت کنید. https://www.farsnews.ir/my/c/25412
 
زارع ۱۵:۰۶ ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ کمپین تان حمایت شد. لطفا از کمپین «تسریع در تحویل خودروی مشتریان سایپا»« 25412 » و «از چاله به چاه افتادن مشتریان سایپا »« 35530 » حمایت کنید. https://www.farsnews.ir/my/c/35530 https://www.farsnews.ir/my/c/25412
 
na ۲۰:۳۱ ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد