انتشار : ۱۶:۴۲ , ۱۳۹۹ مرداد ۲۹ آخرین پیگیری: 3 ماه 10 روز 4 ساعت قبل
نادیده گرفتن حق بیماران خاص به خصوص سرطانی توسط تامین اجتماعی
mohamad سازمان تامین اجتماعی/ ملی 5
سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از ارکان اصلی نظام سلامت کشور به شمار می‌آید. این سازمان که بزرگترین سازمان بیمه‌ای کشور می‌باشد، متاسفانه با عدم توجه به نیازهای بیمه‌شدگان خود دائما به دنبال سرباز زدن از پرداخت هزینه‌های بیماران می‌باشد که در زیر گوشه‌ای از مشکلات ایجاد شده را ملاحظه می‌فرمایید.
1-عدم پرداخت به موقع موقعات بستری بیماران یه طوریکه طبق قانون رسمی این سازمان به زمان بیش از 120 روز کاری زمان احتیاج می‌باشد و این در حالی می‌باشد که فردی با بیماری‌های صعب‌العلاج باید بیش از چندصد میلیون تومان سرمایه داشته باشد و خرج کند تا بعد از حدود چهار ماه تامین اجتماعی این مبلغ را کم کم بازگرداند.
2- عدم پوشش تکنیک‌های نوین درمانی که در دنیا به عنوان تکنیک استاندارد می‌باشد. به شکلی که به طور مثال هزینه‌های پت اسکن و سی تی اسکن‌های خاص که از ارکان اصلی و مهمترین ابزار تشخیص و بررسی پزشکان می‌باشد را پوشش نمی‌دهد.
3- عدم پرداخت هزینه‌های تهیه داروهای خاص و نایاب به نحوی که اگر داروها جز تعهد بیمه هم باشد ولی از داروخانه طرف قرارداد تهیه نشود پرداخت نمی‌شود.
4-اجبار بیماران به استفاده از بیمارستان‌ها و کلینیک‌های ملکی خود با پرداخت نکردن هزینه ویزیت و اعمال مختلف بیمارستانی که صراحتا این عمل زیر پا گذاشتن حقوق رسمی بیماران در انتخاب آزادانه تیم درمان می‌باشد.
5-عدم احتساب سرطان‌ها جزو بیماری‌های صعب‌العلاج و در نتیجه به وجود آمدن مشکلات عدیده برای بیمه‌شدگان از جمله دریافت دفترچه‌های بیمه 24 برگی ساده که با توجه به بیماری این عزیزان به سرعت تمام می‌شوند.
6- پرداخت دیرهنگام هزینه‌های مراکز طرف قرارداد که در نهایت منجر به لغو قرارداد سازمان با مراکز می‌شود و در این بین فقط بیمه‌شدگان دچار ضرر و پرداخت مبالغی می‌شوند که سازمان تامین اجتماعی از پرداخت آنها سرباز می‌زند.
7- پرداخت هزینه‌های بستری بیماران با نرخ‌های کمتر از نرخ مصوب در صورتی که صورتحساب‌های ارائه شده توسط بیمارستان‌ها کاملا براساس نرخ‌نامه مصوب هیات وزیران و وزارت بهداشت می‌باشد.
8-عدم پرداخت لوازم مصرفی پزشکی در هزینه‌های دارویی، به طور مثال ویال پنی‌سیلین جزو تعهد می‌باشد ولی سرنگی که برای تزریق آن استفاده می‌شود جزو تعهد نمی‌باشد.
مشکلات گفته شده قطره‌ای از مشکلات بسیار زیاد بیمه‌شدگان این سازمان می‌باشد و اگر بخواهیم تمام مشکلات را بازگو کنیم، باید چندین صفحه عرض کرد.
خواهشمندم به منظور حمایت از تمامی بیماران و اصلاح مدیریت ناصحیح و قوانین اشتباه این سازمان این متن را امضاء بفرمایید./ع

انتهای پیام /ن

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

بیماری های خاص بیماران
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
27
انتشار: ۱۶:۴۲ , ۱۳۹۹ مرداد ۲۹
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
زارع ۲۰:۲۸ ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ حمایت شد از کمپین ::::سایپا در شگردی برای فرار از سود تأخیر، پراید که پلاک نمی شود را جایگزین تیبا کرد :::: حمایت کنید دوباره در کانالتان صدای کمپین باشید https://www.farsnews.ir/my/c/35530
 
فدائیان امام خامنه ای ۲۳:۳۵ ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ سلام عزیزان از شما حمایت کردم ، خواهشمندم لطفا از ما حمایت نمائید: https://www.farsnews.ir/my/c/35852 https://www.farsnews.ir/my/c/37091
 
عباس علوی ۱۲:۰۵ ۱۳۹۹/۰۵/۳۰ لطفا شما هم مطلب مرا مطالعه و در صورت موافقت حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/32687
 
na ۲۳:۰۵ ۱۳۹۹/۰۵/۳۱ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
 
s ۱۹:۰۰ ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ https://www.farsnews.ir/my/c/45129 لطفا از کمپین کمبود دارو سرطان حمایت کنید
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد