انتشار : ۱۸:۰۹ , ۱۳۹۹ شهریور ۱۴
حضور دانش‌آموز در کلاس درس اختیاری باشد
Mohammad313 مجلس شورای اسلامی/ وزارت آموزش و پرورش/ ملی 4
یک راهکار عملی برای برطرف کردن مشکلات بازگشایی مدارس
قرار است از 15 شهریور، مدارس به صورت حضوری آغاز شوند. دلیل آموزش و پرورش برای این امر دسترسی نداشتن برخی دانش‌آموزان به فضای مجازی است، اما چرا همه دانش‌آموزان باید در مدارس حضور یابند؟
با تراکم بسیار بالای دانش‌آموزان در مدارس و زنگ‌های تفریح، شیوع کرونا امری حتمی است. بسیاری از خانواده‌ها با توجه به دسترسی فرزندان‌شان به فضای مجازی و خطر کرونا، هیچ تمایلی به حضور فرزندشان در مدارس ندارند و به شدت نگران‌اند.

راهکار این موضوع نگران‌کننده این است که در ابتدای سال هر خانواده خود برای فرزندش انتخاب کند که آموزش در طول سال برای او حضوری باشد یا غیر حضوری؟
با این روش، فرزندان خانواده‌هایی که به فضای مجازی دسترسی دارند و مایل به آموزش غیرحضوری هستند، از طریق آموزش غیرحضوری آموزش می‌بینند و همگام با کلاس حضوری پیش می‌روند و در نتیجه جمعیت کسانی که در مدارس به صورت حضوری، شرکت می‌کنند، به شدت کاهش می‌یابد و نگرانی کسانی که به فضای مجازی دسترسی ندارند هم برطرف می‌شود و این عزیزان ساعات بیشتری را با خطر کمتری در مدارس حضور می‌یابند و بخش زیادی از مطالب را به صورت حضوری آموزش می بینند.
هزینه مدارس نیز کاهش می‌یابد و فشار کاری فرهنگیان عزیز نیز کاهش می‌یابد و کیفیت آموزش افزایش خواهد یافت. فرهنگیان عزیز با آسودگی وقت بیشتری را می‌توانند به تعمیق آموزش و رفع اشکال مجازی بپردازند.

اما نتیجه روشی که فعلاً وزارت آموزش و پرورش در پیش گرفته است، این است که دانش‌آموزانی که به فضای مجازی دسترسی ندارند، کامل آموزش نمی‌بینند و یا حداکثر نیمی از مطالب را آموزش می‌بینند و برای نیم دیگر مطالب هیچ راه چاره ای ندارند.
دانش‌آموزانی که به فضای مجازی دسترسی دارند، بیهوده وقت خود را تلف می‌کنند و در آخر هم مجبورند بخش اعظمی از مطالب را از طریق فضای مجازی آموزش ببینند.
دبیران و مسئولین مدارس نیز با کاری به مراتب سخت‌تر مواجهند و خستگی کار مضاعفی با آنها همراه خواهد بود. هزینه‌های مدارس نیز به مراتب زیاد است و در نهایت خدای ناکرده، موج جدید شیوع کرونا کشور را در برخواهد گرفت و در نهایت پس از مدتی مدارس دوباره به طور کلی تعطیل خواهند شد.

هنوز چند هفته هم از برگزاری کنکور نمی‌گذرد. آن چنان هیاهویی برای برگزار شدن یا نشدن کنکور در شرایط کرونایی شد که سراسر فضای رسانه‌ای کشور را گرفت.
آن هیاهو برای نشستن بر روی صندلی و به مدت چهار ساعت بود، اما حالا آموزش و پرورش می‌خواهد دانش آموزان را به مدت چند ماه در تراکمی به مراتب بیشتر قرار دهد.
از زنگ‌های تفریح شلوغ تا کاهش کیفیت مطالب آموزش داده شده، همه مشکلاتی هستند که کسی به آنها توجهی نمی‌کند.
از خانواده دانش‌آموزان عزیز، دانش‌آموزان، فرهنگیان و کادر درمانی ایثارگر می‌خواهیم با حمایت از این طرح که رضایت همگان را در پی خواهد داشت و از بروز موج جدید کرونا جلوگیری خواهد کرد، حمایت کنند و از بروز تصمیمات اشتباه و نابخردانه جلوگیری نمایند.

از «نمایندگان مجلس شورای اسلامی» نیز درخواست داریم با ورود به این مسأله این طرح را که در نهایت به نفع همگان خواهد بود ، به تصویب برسانند و از تصمیمات یک‌جانبه جلوگیری کنند.
اجرای اشتباه بازگشایی مدارس، بی‌احترامی به جان میلیون‌ها دانش‌آموز و بی‌توجهی به حقوق شهروندی است.
با نشر حداکثری، این راهکار عالی را به اجرای یک قدم نزدیک کنید و آن را به تمام مخاطبین خود ارسال کنید.

انتهای پیام /ن

حضور در مدارس اختیاری باشد
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
25
انتشار: ۱۸:۰۹ , ۱۳۹۹ شهریور ۱۴
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
فدائیان امام خامنه ای ۲۰:۰۲ ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ عدم پیگیری مشکلات مردم توسط مسئولان را پیگیری فرمایید: https://www.farsnews.ir/my/c/38508 https://www.farsnews.ir/my/c/37091 https://www.farsnews.ir/my/c/38572
 
hosein ۲۰:۳۷ ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ حامی تان شدیم، حامی ما شوید: https://www.farsnews.ir/my/c/39070 https://www.farsnews.ir/my/c/39070
 
fadaei rahbar ۱۳:۱۰ ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ حمایت از طرح احداث متروی پاکدشت:https://www.farsnews.ir/my/c/37091 تقاضای احداث بیمارستان در نوشهر:https://www.farsnews.ir/my/c/38570 تقاضای مردم پاکدشت از وزارت بهداشت: https://www.farsnews.ir/my/c/38572 ما را با حمایت هایتان، کمک و یاری کنید
 
زارع ۲۲:۰۹ ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ حامی تان شدیم، حامی ما شوید: https://www.farsnews.ir/my/c/35530 https://www.farsnews.ir/my/c/38150
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد