انتشار : ۱۶:۴۹ , ۱۳۹۹ شهریور ۲۷
مشکل استخدام فارغ التحصیلان رشته منابع طبیعی محیط زیست
وحید سازمان محیط زیست کشور/ ملی 2نظر
سال هاست که دانشگاه ها در رشته مهندسی منابع طبیعی محیط زیست در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری در حال جذب و تولید دانشجو هستند که حتی در دوره ارشد و دکتری نیز گرایشی وجود نداشت چند سال اخیر اقدام به ایجاد 3 گرایش کرده اند و به تازگی اسم اصلی رشته را به عنوان علوم و مهندسی محیط زیست تغییر داده اند و جالب اینجاست که برای استخدام در آبان 1399 هیچ عنوانی استخدامی مرتبط با رشته مهندسی منابع طبیعی محیط زیست وجود ندارد و بعضا اسم علوم و مهندسی با گرایش های مختلف آورده شده و یک اجحاف در حق رشته مهندسی منابع طبیعی محیط زیست بدون گرایش ایجاد شده و جالب تر اینکه در بخش کد رشته تحصیلی سازمان سنجش نیز وجود ندارد.
مساله بعدی شرایط احراز تحصیلی است که هنوز رشته فوق در مشاغلی همچون کارشناس پایش محیط زیست وجود ندارد و رشته هایی همچون شیمی، علوم دام و ... که هیچ ربطی به کارشناس پایش محیط زیست ندارند را در زمره رشته های صلاحیت دار انتخاب کرده اند.
جای سوال اینجاست که این همه سرمایه مملکت، عمر و زحمت کشیده فارغ التحصیلان در رشته مهندسی منابع طبیعی محیط زیست صرف می شود باید به باد فنا برود؟!
تمام دانشگاه های کشور رشته مهندسی منابع طبیعی محیط زیست در حال جذب و تولید فارغ التحصیلان این رشته هستند.
چه کسانی تصمیم گیرنده هستند که علوم دام را به عنوان رشته صلاحیت دار استخدام انتخاب کرده اند ولی فارغ التحصیلان مهندسی منابع طبیعی محیط زیست در هیچ جای صفحات استخدامی وجود ندارند!
طبق قاعده لاضرر لا‏‎ ‎‏ضَرَرَ ولا ضِرارَ فی الاسلام و طبق آیه شریفه اذا حکمتم بین الناس ان تحکموا بالعدل، ما فارغ التحصیلان رشته مهندسی منابع طبیعی محیط زیست بدون گرایش خواهان استیفای حق استخدامی در پهنه کشورمان ایران اسلامی هستیم.

انتهای پیام /ن

استخدام محیط ریست محیط زیست
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
55
انتشار: ۱۶:۴۹ , ۱۳۹۹ شهریور ۲۷
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
فدائیان امام خامنه ای ۲۰:۰۵ ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ سلام و ارادت لطفا از کمپین های ما حمایت فرمائید: https://www.farsnews.ir/my/c/39786 https://www.farsnews.ir/my/c/40234 https://www.farsnews.ir/my/c/2363
 
ناشناس ۲۱:۰۷ ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ طبق قانون باید حقوق سربازان بین 60 تا 90 درصد حقوق کادر باشد. اما سرباز متاهل با فوق لیسانس، تمام وقت سربازه و 300 هزار تومن حقوق میگیره. آیا 300 هزار تومان حتی فقط هزینه رفت و آمد در یک ماه را پوشش می دهد؟ کمپین حمایت از افزایش حقوق سربازان https://www.farsnews.ir/my/c/24364
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد