انتشار : ۱۷:۱۵ , ۱۳۹۹ آبان ۱۱ آخرین پیگیری: 2 ماه 18 روز 3 ساعت قبل
نامه قهرمانان ایرانی به ورزشکاران فرانسه در پی توهین مکرون
alireza amiri وزارت ورزش و جوانان/ ملی 13
تقدیم به ورزشکاران و قهرمانان ورزش فرانسه

همان‌طور که می‌دانید ورزش در فرهنگ همه کشورهای با سابقه فرهنگی و تاریخی موضوعی قابل احترام و مطلوب همگان است و در کشور ما ایران نیز قهرمانی به همراه جوانمردی در هر رشته‌ای، امری مقدس به حساب می‌آید که همگان به ارزش آن واقفند.

همه بر این اصل مهم معتقدیم که ورزشکار زمانی در میان مردمش محبوب می‌شود که فضائل اخلاقی و جوانمردی را در خود به اوج رساند؛ برای مثال در تاریخ ایران، پهلوانان و جوانمردانی چون پوریای ولی وجود دارد که برای شاد کردن دل یک مادر، حاضر شد از حریف خود شکست بخورد، به خاطر همین موضوع نام او را تاکنون بر سر زبان‌ها انداخته است.

ورزشکاران و قهرمانان ورزشی به عنوان نمادی از اعتقادات و فرهنگ یک کشور و نماینده مردمان آن کشور، همواره باید پرچمدار صلح و نیکی و انسانیت و اخلاق باشند که در تمام جهان زبان مشترک نیک‌نامان است. آنان باید الگویی باشند برای سایرین تا ترویج‌دهنده فضایل اخلاقی و خوبی‌ها باشند.

حال از شما که ورزشکار هستید و یقیناً از روحیات جوانمردی و قهرمانی ورزشی آگاهی دارید، سؤالی داریم.

آیا توهین به مقدسات الهی، کاری جز پلیدی و نژادپرستی محسوب می‌شود؟ آیا حمایت از توهین‌کنندگان در قامت یک انسان اخلاق‌مدار، می گنجند؟!

متأسفانه رئیس جمهور کشور شما به راحتی به اعتقادات میلیاردها مسلمان توهین می‌کند و در این میان خواسته یا ناخواسته نام همه ملت باسابقه فرهنگی و تاریخی فرانسه را بدنام می‌کند.

در میان ورزشکاران فرانسوی هم، مسلمانان بسیاری وجود دارند که ستاره‌های ملی آن کشور به شمار می‌آیند که حتماً از رفتارها و روحیات اخلاق‌گرای آنان خبر دارید، پس آیا رواست که این چنین به آنان و اعتقاداتشان توهین شود؟!

ما هر دو از کشوری با سابقه فرهنگی و تاریخی هستیم و شما را دوست خود می‌دانیم و هرگز سخنان سخیف رئیس جمهورتان را به پای بزرگ‌مردان قهرمان و نا‌م‌آور ورزشی نمی‌نویسیم، اما آگاه باشید که توهین‌های مسئولان و سیاستمداران یک ملت می تواند چهره آن ملت و مردمان نیک‌نامش را در جهان مخدوش کند.

در پایان امید آن داریم که همگی به دور از ملیت و تبار و نژاد با روحیه جوانمردی و قهرمانی، و با تکیه بر اصل انسانیت و اخلاق‌مداری، در محکوم کردن ظلم و روشن کردن واقعیات، چشم میلیون‌ها انسان را به روی حقیقت بینا کنیم و به وظیفه ورزشکاری خود در قبال مردمانمان عمل کنیم.

جمعی ازورزشکاران و قهرمانان جمهوری اسلامی ایران.

انتهای پیام /پ

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

ورزشکاران ایرانی ورزشکاران فرانسه توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
93
انتشار: ۱۷:۱۵ , ۱۳۹۹ آبان ۱۱
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
حکیم ۱۷:۴۷ ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ حمایت شد. لطفا از کمپین ما حمایت بفرمائید https://www.farsnews.ir/my/c/42569
 
ناشناس ۱۹:۱۰ ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ کسی یا کسانی که به پیامبر مهربانی یا هریک از حضرات معصومین ع توهین میکند علتش را از مادر خود جویا باشد،
 
فدائیان امام خامنه ای ۲۱:۳۰ ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ سلام علیکم امیدوارم حالتون خوب و سلامت باشید، لطفا حمایت نمایید: https://www.farsnews.ir/my/c/42985 https://www.farsnews.ir/my/c/36147 https://www.farsnews.ir/my/c/2363 باتشکرفدایی امام خامنه ای
 
ناشناس ۲۳:۰۴ ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ من خواستار برخورد شدید با اهانت کننده به رسول مهربانی حضرت محمد صهستم
 
ناشناس ۲۳:۰۵ ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ هیچ کس حق توهین به مقدسات الهی را ندارد فرقی ندارد چه دین و مذهبی داشته باشد
 
Ali NST ۰۲:۰۰ ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ سلام به همه ی عزیزان لطفا از این کمپین حمایت بفرمایید تا روستای سیدآباد به شهر ارتقاء پیدا کنه با تشکر از لطفتون https://www.farsnews.ir/my/c/42828
 
majidfars ۰۴:۱۶ ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ باحمایتتان از این کمپین سهیم باشیم و کمک کنیم به نجات جان تعدادی از انسان ها موضوع:بلاتکلیفی داروی موفق درمان کرونا پورفسور مصطفایی در وزارت بهداشت لینک حمایت کمپین: https://www.farsnews.ir/my/c/43262 گزارش خبرگزاری مهر از موفقیت و روند بلاتکلیفی را در قسمت دیدگاه های کمپین من ببنید.
 
ناشناس ۰۷:۲۱ ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ احسن به ورزشکاران عزیز کشورمون اجرتان با خدا
 
ناشناس ۱۱:۳۲ ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ اللهم صلی علی محمد وال محمد
 
صیاد ۱۲:۳۶ ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ سلام من از شما حمایت کردم شما هم حمایت کنید تا شاید باعث ایجاد اشتغال مردم بومی مرزنشین خلیج فارس شود https://www.farsnews.ir/my/c/42413
 
زارع ۱۶:۱۳ ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ حمایت شدید, از کمپین بی‌تفاوتی خودروسازان نسبت به فاکتور کردن خودروهای فاقد پلاک حمایت کنید:::: https://www.farsnews.ir/my/c/42441 https://www.farsnews.ir/my/c/35530 https://www.farsnews.ir/my/c/42755
 
ناشناس ۲۱:۰۱ ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ من حضرت محمد ص را دوست دارم
 
majidfars ۲۳:۱۹ ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ باحمایتتان از این کمپین سهیم باشیم و کمک کنیم به نجات جان تعدادی ازانسان ها موضوع:بلاتکلیفی داروی موفق درمان کرونا پورفسور مصطفایی در وزارت بهداشت لینک حمایت کمپین: https://www.farsnews.ir/my/c/43553 لینک گزارش خبرگزاری مهر از موفقیت و روند بلاتکلیفی رادرقسمت دیدگاه ها پست کمپین من ببینید.
سوژه های مرتبط
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد