انتشار : ۱۹:۰۰ , ۱۳۹۹ آذر ۴
مردم باید محدودیت‌های کرونایی را جدی بگیرند
نادر کیانی علوم پزشکی/ ملی 7
طغیان ویروس کرونا در موج سوم این بیماری در شرایطی ادامه دارد که هر روز بر تعداد قربانیان افزوده می‌شود و در چنین وضعیتی تنها دو راه پیش رو مانده یا باید به محدودیت‌های اعمال شده و رعایت موازین بهداشتی تن داد و یا با انتخابی سیاه، به کام مرگ رفت.طبق تصمیم ستاد مدیریت ملی کرونا از اول آذرماه محدودیت‌های تردد و اصناف به شکل جدی با دستمایه جریمه خاطیان وارد اقدامات مبارزه با کارزار کووید ۱۹ شده و برای عبور از موج سوم بیماری با کمترین مبتلا و تلفات چاره‌ای جز رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تکالیف تعیین شده نیست و اگر زنجیره انتقال بیماری قطع نشود، بحرانی جدید در تلفات رخ خواهد داد.
رفتارهای غیرمسئولانه برخی از شهروندان در ماه‌های اخیر زبانه‌های بیماری را شعله‌ورتر کرده و با وجود همه هشدارها و توصیه‌ها طیفی از مردم گویا نمی‌خواهند به خود بیایند و ستاد مدیریت کرونا راه دیگری جز استفاده از ابزارهای محدودکننده و جریمه خاطیان ندارد.محدودیت امکانات درمانی، خستگی مدافعان سلامت و روند رو به رشد بیماری وضعیتی ایجاد کرده که همه باید از محدودیت‌ها تمکین کنند و بیش از این دامنه خسارات بیماری را گسترده نکنند.
گذر از شرایط کنونی و کاهش مرگ و میرهای ناشی از کرونا تنها با همراهی هدفمند همه اقشار مردم و اقدام ملی میسر است در غیر این صورت این مهمان ناخوانده و بلای خانمان برانداز حالا حالا قصد رفتن ندارد و در سایه غفلت از رعایت موازین بهداشتی یکه تازی کرده و تصاویر دردناکی را در قاب زندگی ایجاد خواهد کرد که با هیچ روشی قابل ترمیم و جبران نیست.
نفس پرستاران و پزشکان و کادر درمان با حدود ۱۰ ماه کار بی‌وقفه به‌شماره افتاده و این فرشتگان که با ایثارشان جان هزاران ایرانی را از تهدید کرونا نجات داده‌اند، امروز اعلام خستگی می‌کنند و رمقی برایشان باقی نیست و شاید تنها چیزی که بتواند تسکین آلام آنان باشد، پایبندی به موازین بهداشتی و رعایت محدودیت‌های وضع شده است.استان‌های تهران، گیلان، مازندران و کردستان از کانون‌های اصلی بیماری کرونا در کشور بوده و هستند اما این روزها در موج سوم کووید ۱۹ همراهی مردم خصوصا در این استان‌ها رنگ باخته است.
متاسفانه کسبه که اکثرا رعایت کرده و بازارها تعطیل شده است، باز هم شاهد حضور گسترده مردم خصوصا خانم‌ها در بازارهای تعطیل هستیم!تعجب در این است که با اینکه بازارها اکثرا تعطیل هستند اما همچنان شاهد ازدحام جمعیت در مکان های تعطیل هستیم.لازم است مسئولین مربوطه بشدت با شهروندان بی‌توجه برخورد جدی و عملی کنند تا شاهد شلوغی در بازارهای تعطیل نباشیم.امید که به زودی زود پیشگیری از کرونا به فرهنگ غالب تبدیل شود و رفتارهای آگاهانه در پیشگیری، از سوی مردم بر وضع محدودیت‌ها پیشی داشته باشند.

انتهای پیام /پ

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

کرونا پویش مردمی بهداشت
در حال پیگیری پیشنهاد و انتقاد
50000حمایت پیگیری در مجلس
10000 حمایت پیگیری از سازمان مربوطه
1000 حمایت بررسی کارشناسی موضوع
100 حمایت انتشار در سایت
29
انتشار: ۱۹:۰۰ , ۱۳۹۹ آذر ۴
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
صیاد ۲۰:۲۹ ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ سلام من از شما حمایت کردم شما هم حمایت کنید تا شاید باعث ایجاد اشتغال مردم بومی مرزنشین خلیج فارس شود https://www.farsnews.ir/my/c/42413
 
farhad ۲۱:۱۹ ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ سلام . وقت شما بخیر. من از شما حمایت کردم، لطفا محبت بفرمایید و شماهم حمایت بفرمایید . برقرار باشید https://www.farsnews.ir/my/c/44183
   
Ali NST ۰۰:۴۹ ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ سلام به همه ی شما عزیزان ، لطفا از این کمپین جهت رفع محرومیت حمایت بفرمایید با تشکر از لطفتون https://www.farsnews.ir/my/c/44519
 
iman ۰۸:۲۲ ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ با سلام. حمایت شد لطفاً از مطالبه زیر نیز حمایت فرمایید: https://www.farsnews.ir/my/c/45781
 
سهامدار ۱۴:۴۹ ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ از سهامداران مال باخته حمایت کنید حمایتتان میکنیم. https://www.farsnews.ir/my/c/45583
 
حاتمی ۱۰:۵۶ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ چرا شمار روزانه تست‌های کرونا افزایش نیافت؟ https://www.farsnews.ir/my/c/46197
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد