انتشار : ۱۰:۲۳ , ۱۳۹۹ آذر ۹
لزوم پشتیبانی شبکه‌های اجتماعی ایرانی
جاویدان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات/ ملی 5
سالهاست از عدم پشتیبانی شبکه‌های اجتماعی داخلی سخن می‌گوییم اما چرا نگاه ما جهانی نیست؟ چرا باید ما سالها ضربه از یاهو و فیسبوک و اینستاگرام و واتس آپ و تلگرام و اخیرا لایکی بخوریم و موارد داخلی فقط در حد داخلی هم ظاهر نشوند؟
کافی است به ضربات اقتصادی امنیتی و اجتماعی این به ظاهر رسانه‌های اجتماعی که پس از معضلات شدید برای جامعه فقط سطحی فیلترینگ می‌شود؟ چاره کار هیچ ایده دیگری نیست؟
چیزی که بنده دیدم و شما هم با یک جستجوی ساده می‌فهمید این است که بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و اپ ها فقط اول برای داخل ایران تولید می‌شود آن هم در مقایسه چند ده تایی، اما حتی یک مورد از این رسانه‌های داخلی هیچگاه در شروع کاربران خارجی را هدف قرار نداده است سپس به داخل توجه کند حتی نام هایی که انتخاب شده است قابلیت استفاده جهانی ندارد.
دشمنان ایران بارها از همین رسانه‌ها بر علیه مسئولان و بی‌اعتماد سازی استفاده کرده‌اند!
ابعاد اشتباهی در برداشت اجتماعی در استفاده از رسانه‌های اجتماعی که جزو لاینفک امروزی است یعنی مردم مدتی تا نهایت 5 سال یک برنامه را به شدت دنبال کرده سپس در راستای تنوع طلبی به سمت نسخه جدیدتری خواهند رفت.
اما در بعد مبارزه با ابعاد این رسانه‌ها و ترغیب مردم به استفاده از رسانه‌های داخلی بزرگترین شکل اشتباه اینجاست که ما بازار هدف را فقط داخلی کرده‌ایم و به جای بازار بین‌المللی و سپس بازار داخلی برعکس عمل می‌کنیم.
در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی ما هدایت افکار عمومی امکان پذیر نیست زیرا قبل از این موارد نیازمند ساختار هوش مصنوعی اختصاصی برای این منظور است ، اما چرا ما هیچ ابزار چند رسانه‌ای اجتماعی در چند نام مختلف برای کشورهای منطقه نداریم؟ آیا اخلاقیات اجازه نمی‌دهد یا شرع یا قانون یا موارد دیگر یا ما نمی‌توانیم ؟
یک سرمایه گذاری مشخص فرا دولتی با پوشش بخش خصوصی غیر ایرانی اگر درست انجام شود بسیاری از کشورهای عربی اطراف ما به راحتی می‌تواند در هدایت یا آشنایی فکری واقعی ملت و دولت و انقلاب ایران قرار گیرند و بسیاری از رفتارهای تهاجمی سران آنها و حتی فراتر سران کشورهای دیگر کنترل شود؟
ما در ایران هم برنامه نویس داریم هم طراح ساختار هم هکر هم سخت افزار هم نرم افزار هم استاد هم پول مورد نیاز، اما چرا قدرت تصمیم گیری یا برنامه ریزی محرمانه در این زمینه را نداریم معلوم نیست.
ما می‌توانیم را یادمان نرود، ما می‌توانیم می‌شود شهید سلیمانی، می‌شود شهید فخری نژاد، می‌شود شهریاری و احمدی روشن، طهرانی مقدم و بسیاری دیگر هنوز زنده هستند و جانشان در خطر است که نباید خونشان و هدفشان در روزگار فعلی جهان مخدوش دست تروریستهای صهیونیست یهودی و آمریکا و انگلیس و حتی برخی کشورهای عربی قرار گیرد.
کافیست در یک ساختار جدید با چند محصول جذاب و رایگان با نام خارجی مناسب و جاذب شروع کنیم و اصلا ورودی داخلی نداشته باشیم و حتی فیلتر داخلی برای عموم مردم داشته باشیم، عطش پشت این کار قطعا جواب خواهد داد. یادمان نرود دشمنان ایران نباید بدانند این محصولات متعلق به ایران است! راههای زیادی است که کشورهای غربی را از دسترس این سامانه‌های اجتماعی محروم کرده و امکان ردیابی را ندهیم.
این مطالبه واقعی از وزارت ارتباطات، مسئولان کشور مجلس محترم نیروهای اطلاعاتی امنیتی و تمامی بخش خصوصی و عموم مردمی است که در این شبکه‌ها دستی بر آتش دارند.
اگر به ابعاد امنیتی چنین سامانه‌های درست پی‌ریزی و فکر شود ثمرات خوبی برای ایران خواهد داشت.
خرید برخی رسانه‌های خارجی در آغاز کار هم قابل سرعت بخشیدن به کار است.

انتهای پیام /خ

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

اینستاگرام
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
45
انتشار: ۱۰:۲۳ , ۱۳۹۹ آذر ۹
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
فدائیان امام خامنه ای ۱۲:۳۷ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ سلام وقت بخیر فقط10تا رای دیگه لازم داریم: https://www.farsnews.ir/my/c/4725 https://www.farsnews.ir/my/c/19010 https://www.farsnews.ir/my/c/3889
 
ali ۱۴:۳۷ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ سلام حمایت شد ازماهم حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/41948 دعوت برای حمایت از کمپین کاهش قیمت مسکن در دستور کار قرار گیردhttps://www.farsnews.ir/my/c/41948 دعوت برای حمایت از کمپین کاهش قیمت مسکن در دستور کار قرار گیرد
 
ناشناس ۱۵:۱۴ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ من از شما حمایت کردم شما هم از بیماران سرطانی که دو ماه است دارو ندارند حمایت کنید. سپاس از مهربانی تان https://www.farsnews.ir/my/c/45129
 
صمدی ۱۶:۲۰ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ سلام حمایت شد لطفا شما هم حمایت کنید تا سهمیه ناعادلانه فرزندان هییت علمی برداشته شود که با چند برابر رتبه بقیه دانشجویان قبول میشوند https://www.farsnews.ir/my/c/44321 دعوت برای حمایت از کمپین نه به سهمیه فرزندان هیئت علمی
 
صیاد ۰۰:۵۸ ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ سلام من از شما حمایت کردم شما هم حمایت کنید تا شاید باعث ایجاد اشتغال مردم بومی مرزنشین خلیج فارس شود https://www.farsnews.ir/my/c/42413 https://www.farsnews.ir/my/c/45108
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد