انتشار : ۱۵:۴۵ , ۱۳۹۹ آذر ۹
مقابله با پزشکانی که دلال شربت متادون می‌شوند
نادر کیانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی/ ملی 7
4 سال از وعده هولوگرام دار کردن متادون می‌گذرد اما همچنان دست‌هایی در کار است تا برچسبی روی قرص و شربت نچسبد و شبکه قاچاق بتواند در خفا مرگ را در عطاری‌ها و دکه‌های روزنامه فروشی، بفروشد. دستهایی که مشخص نیست در کدام سازمان‌ها نفوذ کرده است.
برخی پزشکان با همکاری دلال ها، برای متادون در بازار سیاه یک شبکه قاچاق قدرتمندی را تشکیل داده‌اند که به سادگی نمی‌توان آن را شناسایی و منهدم کرد. همان زمان که اخبار مربوط به توزیع متادون قاچاق منتشر می شود، عده‌ای انگشت اتهام را به سوی مراکز درمانی گرفتند و مدعی شدند که نشت متادون از این طریق انجام می‌شود. البته مسئولان این مراکز نیز واکنش نشان دادند و میزان متادون سهمیه‌ای خود را با میزان متادون موجود در بازار سیاه مقایسه کردند و گفتند این میزان متادون از مراکز درمانی نمی تواند نشت کند چرا که اساسا مراکز این مقدار متادون ندارند.
متاسفانه برخی پزشکان برای سود بیشتر با همکاری تعدادی دلال لیست بیمارانی را که وجود خارجی ندارد تحویل وزارت بهداشت می دهند و در مقابل شربت دریافت کرده و در بازار سیاه و عطاری ها آنها را به قیمت بالاتر به فروش می رسانند.
دلالان و عطاری ها نیز با مخلوط کردن آب معمولی به شربت و حتی پلمپ شربت ها، با قیمت‌های بسیار زیاد آنها را به فروش می رسانند و هیچ نظارتی هم در این باره وجود ندارد.
ناصر خسروی تهران یکی از همین مراکز است حتی فروشندگان به دستگاه پلمپ سر شیشه شربت هم دست پیدا کرده اند و با این ترفند به سود کلانی دست پیدا می کنند.
وزارت بهداشت بعنوان متولی این امر باید در این باره توضیح دهد.

انتهای پیام /خ

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

متادون
در حال پیگیری سوژه خبری
50000حمایت ساخت مستند
10000 حمایت گزارش تحقیقی
5000 حمایت میزگرد کارشناسی
500 حمایت گزارش میدانی
30
انتشار: ۱۵:۴۵ , ۱۳۹۹ آذر ۹
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
آموزش و پرورش ۱۶:۵۹ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ سلام ما شمارو حمایت کردیم ودوستان خواهشا شماهم بخاطرهمه جوانان تحصیل کرده وبیکار کشورعزیز، مارو حمایت کنیدhttps://www.farsnews.ir/my/c/46030 https://www.farsnews.ir/my/c/46030
 
فدائیان امام خامنه ای ۲۱:۱۹ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ سلام وقت بخیر فقط10تا رای دیگه لازم داریم: https://www.farsnews.ir/my/c/4725 https://www.farsnews.ir/my/c/19010 https://www.farsnews.ir/my/c/3889 https://www.farsnews.ir/my/c/46310
 
مهدی فتوحی ۲۱:۲۳ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ حمایت کردم لطفا حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/45807
 
مهدی فتوحی ۲۱:۲۳ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ حمایت کردم لطفا حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/45807
 
مهدی فتوحی ۲۱:۲۳ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ حمایت کردم لطفا حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/45807
 
مهدی فتوحی ۲۱:۲۳ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ حمایت کردم لطفا حمایت کنید https://www.farsnews.ir/my/c/45807
 
صیاد ۰۰:۴۸ ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ سلام من از شما حمایت کردم شما هم حمایت کنید تا شاید باعث ایجاد اشتغال مردم بومی مرزنشین خلیج فارس شود https://www.farsnews.ir/my/c/42413 https://www.farsnews.ir/my/c/45108
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد