انتشار : ۱۷:۱۷ , ۱۳۹۹ آذر ۱۰
اصلاح فرمول معیوب جریمه عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها
MRe پلیس راهور/ ملی 5
با عنایت به فراز و نشیب‌های فراوان در الکترونیکی کردن عوارض آزادراههای کشور و نظر به وجود ایرادهای اساسی طرح در نحوه اجرا و اعمال آن و با توجه به عدم موفقیت طرح که علت آن اغلب به عدم تحقیق و پژوهش کافی در نحوه اجرای آن برمیگردد. در اقدامی جدید اخیراً اعمال جریمه و ارسال پیامک برای صاحبان خودرو به علت عدم پرداخت عوارض الکترونیکی آزاد‌راهها روال عادی شده است.حال آنچه مهم و ضروری به نظر می‌رسد در این رهگذر پلیس راهور صاحبان خودرویی که عوارض‌ خود را پرداخت کرده‌اند نیز جریمه ثبت و پیامک ارسال کرده و متاسفانه همین روند کماکان ادامه دارد!
با توجه به مقدمه مذکور اعمال جریمه و اخذ آن امری قانونی است؛ اما مشکلاتی وجود دارد چرا که اولاً خود موسسه‌های خصوصی که متولی امر عوارض هستند ابتدا می بایست بصورت کارشناسی شده طرح ملی را راه اندازی و عملیاتی کنند نه اینکه طرح را شروع و ضرر و زیانهایی را برای شهروندان به وجود آورده و سپس به دنبال رفع ایرادهای طرح باشند! در ثانی پس از رفع عیب و ایرادها و راه اندازی سیستم پیمایشی، مبالغ عوارضی درشماره پلاک خودروها ثبت و درج میگردد، نهایتاً در صورت عدم پرداخت به موقع آن، همانند عوارض شهری خودروها به هنگام فروش و نقل وانتقال خودرو صاحبان خودرو میبایست نسبت به تسویه آن اقدام کنند.
در حالیکه مشاهده می‌شود برای عوارض‌های پرداخت شده توسط پلیس راهوربی جهت جریمه‌های 40 هزار تومانی بصورت پی در پی ثبت و ارسال میگردد.لذا انتطار می‌رود پلیس راهور در اعمال جریمه‌های یاد شده تجدیدنظر کرده و به حذف جرایم اعمال شده در این راستا اقدامات لازم را معمول دارد.

انتهای پیام /ع

ما را در شبکه‌های اجتماعی با my_farsnews@ دنبال کنید

عوارض آزادراه جریمه
در حال پیگیری مطالبه
50000حمایت پیگیری در صحن مجلس
10000 حمایت پیگیری از عالی ترین مسئول
1000 حمایت پیگیری از مسئول مربوطه
100 حمایت گزارش از مطالبه
19
انتشار: ۱۷:۱۷ , ۱۳۹۹ آذر ۱۰
پیگیری های مرتبط
آخرین حامیان
دیدگاه تان را بنویسید

لطفا منتظر بمانید...
نظر شما ارسال گردید و پس از تایید منتشر خواهد شد
نظر شما تایید و منتشر شد
دیدگاه ها
 
صیاد ۱۸:۳۳ ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ سلام من از شما حمایت کردم شما هم حمایت کنید تا شاید باعث ایجاد اشتغال مردم بومی مرزنشین خلیج فارس شود https://www.farsnews.ir/my/c/42413 https://www.farsnews.ir/my/c/45108
 
habib ۱۸:۴۲ ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ حمایت شدید لطفا از سوژه ما هم حمایت کنید. https://www.farsnews.ir/my/c/42056
   
Ali NST ۰۶:۳۴ ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ سلام به همه ی عزیزان لطفا از این کمپین جهت ایجاد توسعه در شهر جدید بینالود حمایت بفرمایید با تشکر از لطفتون https://www.farsnews.ir/my/c/45333
 
سوژه های پیشنهادی
سوژه های در حال رشد